Abiler ben üniversite sınavına hazırlansam yetişir miyim?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
servetinanc
Doktor

Re: Abiler ben üniversite sınavına hazırlansam yetişir miyim?

Mesaj gönderen servetinanc » 29 Ara 2017, 15:33

merhaba kardesim, kredin çok iyi. ve önümuz de 2 sinav daha var, yil sonuna dogru bi tane de ek sinav yaparlar toplam 3 sinav var. yani 2018 de cok rahat bir sekilde mezun olabilirsin. firsatin varsa hazirandaki universite sinavina hazirlanmaya basla. cunku cok rahat bir sekil de mezun olabilirisin gelecek 2-3 sinav da.

Kullanıcı avatarı
Fatih Sultan Mehmet
Çırak

Mesaj gönderen Fatih Sultan Mehmet » 29 Ara 2017, 17:38

Komandoo yazdı:
servetinanc yazdı:merhaba kardesim, kredin çok iyi. ve önümuz de 2 sinav daha var, yil sonuna dogru bi tane de ek sinav yaparlar toplam 3 sinav var. yani 2018 de cok rahat bir sekilde mezun olabilirsin. firsatin varsa hazirandaki universite sinavina hazirlanmaya basla. cunku cok rahat bir sekil de mezun olabilirisin gelecek 2-3 sinav da.
Tıbbi sekreterlik okumayı dusunuyorum 2 yıllık ve sozel bir bolum
Sosyal ve turkce testleri mi cozsem, yoksa dershaneye mi gitsem.
@jezxy abimizi de konuya bekliyorum
Dostum merhaba
Bence hedefini bu kadar düşük yapma.
Sözel derslere kendim çalışabilirim diyorsan bence dersaneye hiç gerek yok ben 4 aydır evde kendim çalışıyorum ve bende sözelim yapabilirsin evde sen yeterki yapmak iste zaten gerisini Allah (c.c) hayırlısıysa sana nasip eder.

Aöl kredini 2 sınavda toplarsın +22 kredi alırsın ve inşallah mezun olursun. Umudunu yitirme , dışarısı ayıya dayı diyenlerle kaynıyor ve bu yüzden bizimde okumamız gerekiyor.
Hakkımızda hayırlısı olur inşallah.
Dünya devleti ebedi değildir.Fani cihanda hiç kimse de ölümsüz değildir.

Kullanıcı avatarı
Fatih Sultan Mehmet
Çırak

Mesaj gönderen Fatih Sultan Mehmet » 29 Ara 2017, 21:44

Komandoo yazdı:
Fatih Sultan Mehmet yazdı:
Komandoo yazdı:
Tıbbi sekreterlik okumayı dusunuyorum 2 yıllık ve sozel bir bolum
Sosyal ve turkce testleri mi cozsem, yoksa dershaneye mi gitsem.
@jezxy abimizi de konuya bekliyorum
Dostum merhaba
Bence hedefini bu kadar düşük yapma.
Sözel derslere kendim çalışabilirim diyorsan bence dersaneye hiç gerek yok ben 4 aydır evde kendim çalışıyorum ve bende sözelim yapabilirsin evde sen yeterki yapmak iste zaten gerisini Allah (c.c) hayırlısıysa sana nasip eder.

Aöl kredini 2 sınavda toplarsın +22 kredi alırsın ve inşallah mezun olursun. Umudunu yitirme , dışarısı ayıya dayı diyenlerle kaynıyor ve bu yüzden bizimde okumamız gerekiyor.
Hakkımızda hayırlısı olur inşallah.
Hocam hedef dusukluğünden değil aslında. Yani masa başı işim olsun istiyorum ama bu saglik alaninda olsun istiyorum. Ozel hastaneler her gecen gün giderek artıyor. Ayaklarımda sorun var ameliyatlar oldum. Doktorlar uzun sure ayakta kalma diyor. Cok uzun sure ayakta durunca agrim oluyor. Yoksa Gastronomi okuma hayalim vardi normalde. 5 yildizli otel mutfaklarinda calisan basarili bir şef olmak isterdim. Ama sagligim el vermiyor. Hem tıbbi dokumantasyon okursam hafta sonu calismam. Aksam erken çıkarım işten. Resmi gunler tatilim olur. Hem bedensel olarak yorulmam. Yanliş mi dusunuyorum dersin?
Çok geçmiş olsun , Allah şifalar versin dostum.
Güzel düşünüyorsun ama özel hastaneler düşündüğün gibi mi ? Haftasonu tatil mi ? Onları ine katıp düşünmek gerek.
Tabiki istiyorsan oku ama kendin istiyorsan oku , derslere şimdiden başla daha 6 ay var yetiştirirsin planlı çalışırsan.
Dünya devleti ebedi değildir.Fani cihanda hiç kimse de ölümsüz değildir.

Samyeli98
Çırak

Mesaj gönderen Samyeli98 » 30 Ara 2017, 01:49

Kesinlikle çok az kalmış mezuniyete benim 130 var ben bile yüksek alırsam mezunum sen çok rahat olursun kardeşim sıkı çalısırsanda yetisirsin tabi

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Ara 2017, 03:16

Kardeş Şu Konuya Gel

viewtopic.php?f=162&t=16967

Kitapçığı Bir İndir Şuanki Temel Bilgilerin İle Kendini BİR TEST ET

BAKALIM NE KADAR DOĞRUN NE KADAR YANLIŞ

VE SORULAR OLSUN KONULAR OLSUN HANGİLERİNE YABANCISIN YADA ISINICAN BAK BAKALIM

SONRA SÖYLE ONA GÖRE ÇÖZÜM BULMAYA ÇALIŞALIM

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 31 Ara 2017, 02:11

Kardeşim Geldim ...

Şimdi İstediğin BÖLÜM ÖN LİSANS TYT SINAVI YETERLİ OLUCAK.

FAKAT TYT SINAVI TEMEL MATEMATİK VE TEMEL TÜRKÇEDEN OLUŞUYOR.

ŞUAN BU SENE İLK OLUCAĞINDAN ÜNİVERSİTELER AÇIKLAMADI KAÇ PUANDAN HANGİ BÖLÜME ÖĞRENCİ ALACAĞINI.

ONDNA TYT SINAVINA EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLANMAN GEREKİYOR. YANİ ELİNDEN GELDİĞİNCE.

Dershane Gibi İmkanımız YOK İSE

BAĞLANTI

BU SİTEDEN BENDE FAYDALANIYORUM

ARKADAŞLAR LİSTE YAPMIŞ HANGİ HOCA NE KADAR KONU ANLATIYOR NE ANLATIYOR HANGİ DERSLERİ ANLATIYOR HEPSİ VAR

VE KENDİ DENEYİMLERİYLE NE KADAR İYİ GÜZEL ANLATTIKLARINI YAZMIŞ

SENDE KENDİNE BİR YOL HARİTASI PROGRAM YAPMAN GEREKİYOR

ONA GÖRE TÜRKÇE OLSUN SOSYAL OLSUN MATEMATİK FEN DERSLERİ OLSUN ÇALIŞMA PROGRAMI YAPMAKLA BAŞLAMALISIN HOCAM.

leny151180
Acemi

Mesaj gönderen leny151180 » 31 Ara 2017, 23:03

Hocam peki önceden YGS de 6 puan türü vardı ya. YGS-1 DEN YGS-6'ya kadar. Şimdi bu puan türleri tyt'de tek türe indi sadece TYT puanı var.

Durum böyle olunca geçen sene 300 puan ile alan üniversiteler şimdi bu puanı düşürmesi ön görülebilir bir şey mi? Çünkü 6 puan türünden tek puan türüne düşürdüler 6 ygs puan türünde sayısalı etkileyen, sözeli etkileyen puan türleri varken şimdi hepsi tek çatıda.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 02 Oca 2018, 02:57

Bu Konu Tamamen Bilinmezlikle Dolu Hocam

Üniversitelerin Hiç Biri TYT Olsun YKS Puanları Olsun Hangisinden Alım Ne Kadar Puanla Alım Yapacağını Belirtmediler.

Tek Puan Türü Olması Şartları BENCE Biraz Zorlar Herkesin Puan Türü Aynı Olduğundan Yüksek Puan Talep Edebilirler Bu Tamamen Benim Fikrim Yanlış Yönlendirme Olmasın Eğer Bu Puan Türleri Hakkında Değişim Olur İse Siteden Mutlaka Belirtirim.

“Sınavlar” sayfasına dön