Ağlamaktan gözlerim şişti. Ne yapacağım?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Fatma31

Ağlamaktan gözlerim şişti. Ne yapacağım?

Mesaj gönderen Fatma31 » 19 Mar 2018, 21:59

:03: Herkese merhaba öncelikle. Adım Fatma, 22 yaşındayım. En büyük hayalim liseyi bitirmek, üniversite okumaktı. Açık liseye yazıldım 3 sene önce yani 19 yaşımdayken. 0 kredi ile başlayan bu yolculuğum hâlâ devam etmekte. Alansız okuduğum için 192 kredi ve 0 zorunlu ders ile beraber mezun olma şansına sahibim biliyorsunuz ki.

Toplam kredim 133 benim. Zorunlu dersim ise hiç yok. Bu sebepten ötürü seçmeli derslerden sınava gireceğim. Ben aynı zamanda bir markette sabah: 8 akşam: 9 arası çalışıyorum. Eve varmam, ihtiyaclarimi gidermem, yemek yemem vs derken saat 11 oluyor ve uyuyorum normal olarak. Sınava 11 gün gibi kısa bir süre kaldı ve hâlâ hiç bir derse çalışamadım. Ne açık liseyi bırakabilirim, ne işimi bırakabilirim. Yaşlı annem var ona bakmak ile yükümlüyüm.

Sectigim, sınava gireceğim dersler ise
Seçmeli Mantık-Psikoloji-Demokrasi-Sosyoloji- Ekonomi gibi derslerden oluşuyor. Tam olarak geçmem için, en az 20 kredi almam için ne yapmam lazım. Nasıl bir çalışma yöntemi belirlemem lazım. Bu yazdıklarımı şuan okuyan herkesin insanlık adına konuya dahil olmasını, bana yardımcı olmasını rica ediyorum. Şimdiden hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Kolaylıklar dilerim hepinize.

Kullanıcı avatarı
Fatma31

Re: Ağlamaktan gözlerim şişti. Ne yapacağım?

Mesaj gönderen Fatma31 » 19 Mar 2018, 22:13

Arkadaşlar kavga etmek yerine soruma yanıt verseniz? Yardımcı olsanız? Lütfen yardım edin

Kullanıcı avatarı
Matt

Mesaj gönderen Matt » 19 Mar 2018, 22:26

yav çok fazla kasıyorsun, seçmeli derslere kalmışsın zaten yani rahat bir şekilde geçersin. Arada bir aç konulara bak, konu isimlerini gooogle'dan arat özetlerini biraz oku her türlü yaparsın. Yok yaş 22 okuma yaşın geçmiş felan takma onları ağlamaya değecek bir mevzu bile değil ki ben bile son 2 senede hiç çalışmama rağman hatta bazı sınavlara bilerek gitmediğime rağmen geçen sene mezun oldum. Basit yani fazla takma, şimdiden başla konuların özetlerine google'dan bakıp, sınava rahat yetişirsin :D
jem

Kullanıcı avatarı
Fatma31

Mesaj gönderen Fatma31 » 19 Mar 2018, 22:29

Evet stres çok yapıyorum. Elimde değil inan. Bu sene 2 sınav mı var peki cidden?

Kullanıcı avatarı
Matt

Mesaj gönderen Matt » 19 Mar 2018, 22:51

evet sanırım öyle çünkü 3 oturum oluyor ve 1. oturumu 2017nin aralığında olmuştuk hatırlıyorsan
jem

servetinanc
Doktor

Mesaj gönderen servetinanc » 20 Mar 2018, 02:12

bu sene 2 sinav var evet ama 2019’un ilk sinavi da bu sene aralik 2018’de yapilicak.. bi tane de ek sinav yapilirsa toplam 4 sinav olmasi bekleniyor bu sene içerisin de.. uzulmene gerek yok, secmeli derslerin son 2 sinav da cikmis sorularini cözmen bile yeterli.. telefonundan aol sitesine girip bir onceki sinavlarda cikmis sorulari cözerek cok rahat bir sekil de kredi toplayabilirsin. senin bu sene icerisin de mezun olma ihtimalin cok yuksek.. ve yaşın falan da geçmemis, okumanin hic bir sekil de yaşı yoktur. onemli olan mucadele etmek.. basarilar.

Kullanıcı avatarı
Fatma31

Mesaj gönderen Fatma31 » 20 Mar 2018, 09:12

Çok teşekkür ederim Servet

Kullanıcı avatarı
Fatma31

Mesaj gönderen Fatma31 » 20 Mar 2018, 09:12

@jezxy

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 20 Mar 2018, 17:05

Siteye Öncelikle Hoşgeldin :gozkırkma: Elimden Geldiğince Yardımcı Olmaya Çalışıyorum

Şimcik

Senden Ufak Ricam Olucak Eğer Yapabilirsen.

Şu Siteye http://hizliresim.com

Açık Liseye Öğrenci Girişi Yapıp

Muaf Olduğun Derslerin Ekran Görüntüsünü

ve

Bu Dönem Sınava Gireceğin Derslerin

" ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP > ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) > Ders Bilgileri (Alınan) > Dönem Dersleri > Bu Dönemi Seçip O EKRANIDA Paylaşabilirsen

Size Daha Rahat Yardımcı Olabilirim ...

Noname

Mesaj gönderen Noname » 21 Mar 2018, 03:28

Fatma31 yazdı: 19 Mar 2018, 21:59 :03: Herkese merhaba öncelikle. Adım Fatma, 22 yaşındayım. En büyük hayalim liseyi bitirmek, üniversite okumaktı. Açık liseye yazıldım 3 sene önce yani 19 yaşımdayken. 0 kredi ile başlayan bu yolculuğum hâlâ devam etmekte. Alansız okuduğum için 192 kredi ve 0 zorunlu ders ile beraber mezun olma şansına sahibim biliyorsunuz ki.

Toplam kredim 133 benim. Zorunlu dersim ise hiç yok. Bu sebepten ötürü seçmeli derslerden sınava gireceğim. Ben aynı zamanda bir markette sabah: 8 akşam: 9 arası çalışıyorum. Eve varmam, ihtiyaclarimi gidermem, yemek yemem vs derken saat 11 oluyor ve uyuyorum normal olarak. Sınava 11 gün gibi kısa bir süre kaldı ve hâlâ hiç bir derse çalışamadım. Ne açık liseyi bırakabilirim, ne işimi bırakabilirim. Yaşlı annem var ona bakmak ile yükümlüyüm.

Sectigim, sınava gireceğim dersler ise
Seçmeli Mantık-Psikoloji-Demokrasi-Sosyoloji- Ekonomi gibi derslerden oluşuyor. Tam olarak geçmem için, en az 20 kredi almam için ne yapmam lazım. Nasıl bir çalışma yöntemi belirlemem lazım. Bu yazdıklarımı şuan okuyan herkesin insanlık adına konuya dahil olmasını, bana yardımcı olmasını rica ediyorum. Şimdiden hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Kolaylıklar dilerim hepinize.
şeçmeli dersler basit derslerdir kendini fazla kasma bi şey olmaz 35 yaşında açık lise mezunu olan abim var :D orta okul terkti yani 5 yılda bitirdi toplamda onun için dert etme okumanın yaşı yoktur.

Kullanıcı avatarı
Fatma31

Mesaj gönderen Fatma31 » 21 Mar 2018, 10:01

Jezxy yazdı: 20 Mar 2018, 17:05 Siteye Öncelikle Hoşgeldin :gozkırkma: Elimden Geldiğince Yardımcı Olmaya Çalışıyorum

Şimcik

Senden Ufak Ricam Olucak Eğer Yapabilirsen.

Şu Siteye http://hizliresim.com

Açık Liseye Öğrenci Girişi Yapıp

Muaf Olduğun Derslerin Ekran Görüntüsünü

ve

Bu Dönem Sınava Gireceğin Derslerin

" ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP > ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) > Ders Bilgileri (Alınan) > Dönem Dersleri > Bu Dönemi Seçip O EKRANIDA Paylaşabilirsen

Size Daha Rahat Yardımcı Olabilirim ...

telefonum olmadıgı için pc den girdim. buradan yapamadım dediğini :07:

zorunlu ders 0 ama bundan emın olabilirsin. bu dönem ki dersler ise ekonomi-felsefe-demokrasi-işletme-psikoloji gibi dersler :12:

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 21 Mar 2018, 20:32

DenizTutak yazdı: 19 Mar 2018, 22:07 Bu sene 2 sınav var. Biraz zor mezun olursun. 22 yaşına gelmişsin. Bu saatten sonra okusan ne olur ki
Okusan ne olur ki mi ? Eğitimin ve ögrenmenin yaşı mı olur . Okumayip ne yapacak ? Şurada luzumsuz yorumlar yazarak insanlarin şevkini kırmayın ...
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Kullanıcı avatarı
Jacques
Çırak

Mesaj gönderen Jacques » 22 Mar 2018, 19:10

DenizTutak yazdı: 19 Mar 2018, 22:07 Bu sene 2 sınav var. Biraz zor mezun olursun. 22 yaşına gelmişsin. Bu saatten sonra okusan ne olur ki
Kardeşim gerçekten mükemmel şekilde moral veriyorsun. Okumanın yaşı mı olur? Benim arkadaşlarımın bircoğu 30 yaşında liseyi bitirip üniversiteye gitti bende 25 yaşındayım önümüzdeki sınavda mezun olacağım büyük ihtimal. 3 yılda liseyi bitirmiş olacağım o kadar mutluyum ki. Umarım herkes başarılı olup biran önce liseyi bitirir ve istediği üniversiteye gider. Seni bu yolda caydırmaya çalışanlara inat Kendi geleceğin için sakın bırakma az bir kredin kalmış zaten başarılar diliyorum :ders:
''Bugünün bitmesi ne kadar iyi olabilir ki? Yarın sabah her şey yeniden başlayacak.''

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 23 Mar 2018, 19:54

Jacques yazdı: 22 Mar 2018, 19:10
Kardeşim gerçekten mükemmel şekilde moral veriyorsun. Okumanın yaşı mı olur? Benim arkadaşlarımın bircoğu 30 yaşında liseyi bitirip üniversiteye gitti bende 25 yaşındayım önümüzdeki sınavda mezun olacağım büyük ihtimal. 3 yılda liseyi bitirmiş olacağım o kadar mutluyum ki. Umarım herkes başarılı olup biran önce liseyi bitirir ve istediği üniversiteye gider. Seni bu yolda caydırmaya çalışanlara inat Kendi geleceğin için sakın bırakma az bir kredin kalmış zaten başarılar diliyorum :ders:
Liseyi örgün egitim de okudum. O dönemde lise 3 yıldı .
Liseyi bitirdim ama alttan derslerim oldugu icin ilgilenmeyip , diplomayi almak gibi bir niyetim hiç olmadi.

Üzerinden 5-6 sene gecti ....
2017 ‘ nin şubat ayinda halk egitime kayit olmak icin gittigimde 128 kredim vardi . İlk etapta sinavlara gitmek , yaşımın 25 oldugunu da düşünürsek bir hayli karmaşık hissettiriyordu. İlk sinavdan sonra şunu fark ettim.
Edebiyat - dil ve anlatim- ingilizce ( benim icin sözel kadar kolay) ve diger bütün sözel dersler olmak üzere ; konu videolari izleyerek , not alarak ve gecmiş dönem sinav sorularini çözerek rahatlikla mezun olunabilirdi .

Velhasil kelam 2017 nin aralik ayinda , ek sinav dahil toplam 4 sinava girerek , 204 kredi ile mezun oldum...

Eger zihnimde dönen “ geç kaldin , okusan ne olur , yapamazsin gibi iç seslere kulak verseydim şu an mezun olamazdim ....
diplomayi aldiktan sonra tyt ve ayt kaydimi yaptirdim şimdi sinavi bekliyorum ...

Asla inancinizi kaybetmeyin . Ve unutma ; senden başka hickimse senin kurtaricin olamaz... başarilar dostlarim... :wink:
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

“Sınavlar” sayfasına dön