20 nisan da sonuçlar açıklanır mı ?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

20 nisan da sonuçlar açıklanır mı ?

Mesaj gönderen sizofren » 03 Nis 2018, 07:49

Değerli forum üyeleri, arkadaşlar..
İş takvimine göre sınavın 20 nisan da açıklanması gerekmiş fakat telafi olayı ve teknik optik sorunundan dolayı bu tarih ertelenir mi ?

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA

Resim
En Yüce Unvandan da Yüce ''Türklük''

sorun_cozen
Yardımcı Asistan

Re: 20 nisan da sonuçlar açıklanır mı ?

Mesaj gönderen sorun_cozen » 03 Nis 2018, 15:09

Bence ertelenmek yerine, daha erken yayinlanabilir diye dusunuyorum.
3 sey dusunuyorum;
  • Sonuclar telafi sinavinin yapilacagi gunden 1 hafta veya 2-3 gun once gibi yayinlanir. Sonuclarin yayinlanmasiyla telafi sinavina girecek arkadaslarda dahil tum ogrencilerin girdigi derslerden basarilmis olanlarinin kredileri girilir. Telafi sinavindan sonra da telafide basarilan derslerin kredileri sanki ek sinavmis gibi eklenir.
    • Boyle olmazsa (meb icin)ortalik daha da karisabilir diye dusunuyorum.
  • Telafi sinavina girmeyecek, donem derslerinin hepsine girebilmis ogrencilerin sinav sonuclari telafi sinavinin yapilacagi gunden 1 hafta veya 2-3 gun once gibi yayinlanir. Telafi sinavina girecek ogrencilerin ise girdikleri dersler kontrol edilip sistemde bekletilerek, telafi sinavi ile girilmeyen derslerin sinavinin yapilip sisteme girilmesi ve kontrol edilmesiyle beraber hepsi sanki tek sinav olmus gibi yayinlanir.
  • Telafi sinavindan once girilen derslerin kontrolleri onceden yapilip bekletilir. Sinav sonuclari telafi sinavinin yapilip, o derslerin kontrolunden sonra topluca yayinlanir. Telafi sinavina girecek kisi cok olmayacagi icin, en fazla 25-30 Nisan'da
    • Boyle olmasi da (meb icin)isin icinden cikilamayacak duruma getirebilir.
Veritabani falan filan fistan dusununce, kafamda bu ihtimaller olustu. Bilemem, daha iyi yontemleri olmasini ve bu durumla guzel bir sekilde basa cikabilmelerini umuyorum.

Noname

Mesaj gönderen Noname » 03 Nis 2018, 17:33

Normalde 20 nisanda sınav sonucu açıklanır yazıyor iş takviminde yanlış görmediysem.Fakat bu 5 ders ve üstü cevap kağıdı kodlama olmadığı için 21 nisan telafi sınavı olacak yani ayın sonlarına doğru ikisini beraber açıklarlar diye düşünüyorum.Ayrı gayrı olmaz bence.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 03 Nis 2018, 23:04

sorun_cozen yazdı: 03 Nis 2018, 15:09 Bence ertelenmek yerine, daha erken yayinlanabilir diye dusunuyorum.
3 sey dusunuyorum;
  • Sonuclar telafi sinavinin yapilacagi gunden 1 hafta veya 2-3 gun once gibi yayinlanir. Sonuclarin yayinlanmasiyla telafi sinavina girecek arkadaslarda dahil tum ogrencilerin girdigi derslerden basarilmis olanlarinin kredileri girilir. Telafi sinavindan sonra da telafide basarilan derslerin kredileri sanki ek sinavmis gibi eklenir.
    • Boyle olmazsa (meb icin)ortalik daha da karisabilir diye dusunuyorum.
  • Telafi sinavina girmeyecek, donem derslerinin hepsine girebilmis ogrencilerin sinav sonuclari telafi sinavinin yapilacagi gunden 1 hafta veya 2-3 gun once gibi yayinlanir. Telafi sinavina girecek ogrencilerin ise girdikleri dersler kontrol edilip sistemde bekletilerek, telafi sinavi ile girilmeyen derslerin sinavinin yapilip sisteme girilmesi ve kontrol edilmesiyle beraber hepsi sanki tek sinav olmus gibi yayinlanir.
  • Telafi sinavindan once girilen derslerin kontrolleri onceden yapilip bekletilir. Sinav sonuclari telafi sinavinin yapilip, o derslerin kontrolunden sonra topluca yayinlanir. Telafi sinavina girecek kisi cok olmayacagi icin, en fazla 25-30 Nisan'da
    • Boyle olmasi da (meb icin)isin icinden cikilamayacak duruma getirebilir.
Veritabani falan filan fistan dusununce, kafamda bu ihtimaller olustu. Bilemem, daha iyi yontemleri olmasini ve bu durumla guzel bir sekilde basa cikabilmelerini umuyorum.
Tahminleriniz gibi benim de düşüncelerim oldu fakat erken yerine geç yayınlacak gibi.

Resim

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 03 Nis 2018, 23:05

Noname yazdı: 03 Nis 2018, 17:33 Normalde 20 nisanda sınav sonucu açıklanır yazıyor iş takviminde yanlış görmediysem.Fakat bu 5 ders ve üstü cevap kağıdı kodlama olmadığı için 21 nisan telafi sınavı olacak yani ayın sonlarına doğru ikisini beraber açıklarlar diye düşünüyorum.Ayrı gayrı olmaz bence.
Haklısınız, büyük ihtimal ile böyle olacak.

Resim

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön