Kredim az kaldı ama mezun olamıyorum!!! Yardım eder mısınız?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
SamanAlevi
Çırak

Kredim az kaldı ama mezun olamıyorum!!! Yardım eder mısınız?

Mesaj gönderen SamanAlevi » 21 Nis 2018, 18:12

Seçebileceğim dersler yapamadığım, zorlandığım dersler kaldı.

Seçmeli Coğrafya
Seçmeli Biyoloji
Seçmeli Tarih
Çağdaş Türk Dünya Tarihi
Seçmeli Türk Edebiyatı
Seçmeli Fizik
Seçmeli Kimya
Seçmeli Matematik
Dersleri kaldı. Ortalama 26 kredi lazım mezun olmam için. Ama bu dersleri yapamıyorum ezberim de berbat, sayısalımda. Nasıl ders çalışmam lazım? Kitap mı almam lazım? Bana lütfen yardım edin.

:ders:

servetinanc
Doktor

Re: Kredim az kaldı ama mezun olamıyorum!!! Yardım eder mısınız?

Mesaj gönderen servetinanc » 21 Nis 2018, 20:35

SamanAlevi yazdı: 21 Nis 2018, 18:12 Seçebileceğim dersler yapamadığım, zorlandığım dersler kaldı.

Seçmeli Coğrafya
Seçmeli Biyoloji
Seçmeli Tarih
Çağdaş Türk Dünya Tarihi
Seçmeli Türk Edebiyatı
Seçmeli Fizik
Seçmeli Kimya
Seçmeli Matematik
Dersleri kaldı. Ortalama 26 kredi lazım mezun olmam için. Ama bu dersleri yapamıyorum ezberim de berbat, sayısalımda. Nasıl ders çalışmam lazım? Kitap mı almam lazım? Bana lütfen yardım edin.

secmeli dersler oldugu icin, her dersin son 4-5 sinav da cikmis sorularini cözsen, kolay bir sekil de gecebilecegini dusunuyorum .

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 22 Nis 2018, 02:27

SamanAlevi yazdı: 21 Nis 2018, 18:12 Seçebileceğim dersler yapamadığım, zorlandığım dersler kaldı.

Seçmeli Coğrafya
Seçmeli Biyoloji
Seçmeli Tarih
Çağdaş Türk Dünya Tarihi
Seçmeli Türk Edebiyatı
Seçmeli Fizik
Seçmeli Kimya
Seçmeli Matematik
Coğrafya biyoloji tarih türk edebiyatı türk dünya tarihi ezbere yapıp geçersin konuyu bilmen lazım.Matematik kimya ise konuyu iyi bilmen gerekir .Fizik ise halledersin diye düşünüyorum çok zor sor sormuyorlar .Fizikte hepsini geçmiş biri olarak söylüyorum :) . Seçmeli dersler bunlar aslında ortak derse göre daha kolay olur ama konuyu bilmedikten sonra yine işin zor olur :27:

ragnarjax
Çırak

Mesaj gönderen ragnarjax » 23 Nis 2018, 03:51

coğrafyalar tam anlamıyla genel kültür- tüm zorunlu coğrafyalar hariç tüm seçmeli coğrafyaları da tek sınavda verdim. hepsi genel kültür neredeyse sadece bir kaç soru konu üzerinden gidiyor.

imaginedragons

Mesaj gönderen imaginedragons » 25 Nis 2018, 22:11

Geçmiş sınavlarda çıkan testleri çöz mutlaka ben kimya sevmezdim ama testleri çözdüm hatta 1 gün çalıştım sadece. Ertesi gün sınava girdim hep çalıştıklarım çıktı

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön