ders seçimi ve sınav yeri

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
coutinho

ders seçimi ve sınav yeri

Mesaj gönderen coutinho » 17 May 2018, 22:39

arkadaşlar merhaba. benim şuan da 10 tane zorunlu dersim var. kredi ve dönem bakımından sorunum yok. 10 dersi verdikten sonra tek sınavda bitirebiliyorum liseyi. fakat ders seçimini nasıl yapacağım? zorunlu olan dersleri seçiyorum sistemden. daha sonra ne yapacağım? yazdırmam mı gerek seçtiğim dersleri? ve aynı zamanda sınav yerini nasıl seçeceğiz,bir okul seçecek miyiz? sınav irtibat merkezinde sadece bulunduğum ilçe yazıyor. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler şimdiden.

Mrronaldo
Doktor

Re: ders seçimi ve sınav yeri

Mesaj gönderen Mrronaldo » 17 May 2018, 22:48

coutinho yazdı: 17 May 2018, 22:39 arkadaşlar merhaba. benim şuan da 10 tane zorunlu dersim var. kredi ve dönem bakımından sorunum yok. 10 dersi verdikten sonra tek sınavda bitirebiliyorum liseyi. fakat ders seçimini nasıl yapacağım? zorunlu olan dersleri seçiyorum sistemden. daha sonra ne yapacağım? yazdırmam mı gerek seçtiğim dersleri? ve aynı zamanda sınav yerini nasıl seçeceğiz,bir okul seçecek miyiz? sınav irtibat merkezinde sadece bulunduğum ilçe yazıyor. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler şimdiden.
zorunlu derslerini seç eğer eksik kredin varsa şeçmeli de şeçebilirsin.Sınavı hangi okulda gireceğimizi kendimiz şeçemiyoruz.Sadece giriceğin ilçeyi şeçebilirsin.Senin oturduğun ilçe ne ise orayı seçili olması lazım.

coutinho

Mesaj gönderen coutinho » 17 May 2018, 23:14

hocam kredi sorunum yok. 200 kredim var. sadece 10 tane zorunlu dersim var. fakat zorunlu dersleri seçtikten sonra birşey yapacak mıyım? yukarıda kaydet seçeneği var fakat 4 tane daha seçmeli ekliyor. ihtiyacım yok onlara. aşağıda yazdır seçeneği var. yazdıracak mıyım seçtikten sonra?

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 18 May 2018, 07:29

coutinho yazdı: 17 May 2018, 23:14 hocam kredi sorunum yok. 200 kredim var. sadece 10 tane zorunlu dersim var. fakat zorunlu dersleri seçtikten sonra birşey yapacak mıyım? yukarıda kaydet seçeneği var fakat 4 tane daha seçmeli ekliyor. ihtiyacım yok onlara. aşağıda yazdır seçeneği var. yazdıracak mıyım seçtikten sonra?
https://aol.meb.gov.tr/sites/default/fi ... 0_2016.pdf
10 zorunlu dersini vermeye bak attığım linkte detaylı olarak anlatımı var resimli olarak.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 18 May 2018, 16:50

coutinho yazdı: 17 May 2018, 22:39 arkadaşlar merhaba. benim şuan da 10 tane zorunlu dersim var. kredi ve dönem bakımından sorunum yok. 10 dersi verdikten sonra tek sınavda bitirebiliyorum liseyi. fakat ders seçimini nasıl yapacağım? zorunlu olan dersleri seçiyorum sistemden. daha sonra ne yapacağım? yazdırmam mı gerek seçtiğim dersleri? ve aynı zamanda sınav yerini nasıl seçeceğiz,bir okul seçecek miyiz? sınav irtibat merkezinde sadece bulunduğum ilçe yazıyor. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler şimdiden.
coutinho yazdı: 17 May 2018, 23:14 hocam kredi sorunum yok. 200 kredim var. sadece 10 tane zorunlu dersim var. fakat zorunlu dersleri seçtikten sonra birşey yapacak mıyım? yukarıda kaydet seçeneği var fakat 4 tane daha seçmeli ekliyor. ihtiyacım yok onlara. aşağıda yazdır seçeneği var. yazdıracak mıyım seçtikten sonra?
Merhaba :.yehuu:

* Sadece Zorunlu Derslerinizi Seçmek İstiyorsanız !

Ders Seçim Ekranınız Hala Açık İse Ve Seçim Yapabiliyorsanız

Alt Ekrandaki Tüm Dersleri Temizleyin ve Sadece 10 Tane Olan Zorunlu Derslerinizi Aşağıya İndirin ve ASLA KAYDET BUTONUNA BASMAYIN

BURADA KAYDET BUTONUN SADECE RESMİ KAYDET LAKİN İŞLEVİ OTOMATİK SEÇİM :)

BAZI ÖĞRENCİLER SEÇİM İŞLEMLERİNİ YAPAMIYOR SİSTEM O BUTON SAYESİNDE 35 KREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPIYOR.

SİZ İSE DERS SEÇİMİ YAPTIKTAN SONRA BAŞKA BİR İŞLEM YAPMANIZA GEREK YOK !

DİĞER KONU İSE SINAV YERİNİ SİZ SEÇMİYORSUNUZ SADECE SİZE YAKIN İL VE İLÇEYİ SEÇİP ADRESİ BİLGİLERİNİ DOĞRU GİRİYORSUNUZ VEYA GİRİLMİŞ OLAN ADRESİ KONTROL EDİN TEYİT AMAÇLI DOĞRU İSE BUNDAN SONRASINDA

ARTIK SINAV GİRİŞ BELGESİNİN AÇIKLANMASINI BEKLİYORSUNUZ ORADA SİZİN SINAVA GİRECEĞİNİZ OKUL VE SEÇTİĞİNİZ SADECE 10 DERSTEN SINAVA GİRMEK KALIYOR ...

# Başarılar Dilerim ...

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön