Ek sınava 7 dönemle giriş

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
i.ic

Ek sınava 7 dönemle giriş

Mesaj gönderen i.ic » 27 Haz 2018, 14:28

İyi günler,

Kayıt yenileme tarihini kaçırdığım için ek sınava girmek istiyorum. Şu an 8. dönem derslerim kaldı sadece ama ek sınav için 8 dönem ve üzeri olmak gerektiğini okudum birkaç yerde. Ben bu sınava girebilir miyim?

Bir sorum daha olacak: Üniversiteye yerleşilmesine rağmen o yıl açık liseden mezun olunamayınca ne oluyor?

Kullanıcı avatarı
ruukiiyee
Yardımcı Asistan

Re: Ek sınava 7 dönemle giriş

Mesaj gönderen ruukiiyee » 27 Haz 2018, 16:24

i.ic yazdı: 27 Haz 2018, 14:28 İyi günler,

Kayıt yenileme tarihini kaçırdığım için ek sınava girmek istiyorum. Şu an 8. dönem derslerim kaldı sadece ama ek sınav için 8 dönem ve üzeri olmak gerektiğini okudum birkaç yerde. Ben bu sınava girebilir miyim?

Bir sorum daha olacak: Üniversiteye yerleşilmesine rağmen o yıl açık liseden mezun olunamayınca ne oluyor?
üniversite kaydın silinir . 8. dönemsen ek sınava kayıt yaptırıp girebilirsin .

servetinanc
Doktor

Mesaj gönderen servetinanc » 27 Haz 2018, 16:43

ek sinav derken, ek sinav hangi sinav oluyor arkadaslar? acaba bir ek sinav varda benim mi haberim yok :/

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 27 Haz 2018, 17:00

AÖL, MAÖL, AÖİHL III. DÖNEM SONU SINAVLARI 7 – 8 TEMMUZ 2018 Kaçırılan Sınav

2018-2019 AÖO-AÖL-AÖIHL-MAÖL / 1 08-09 ARALIK 2018 BUDA GELECEK SENENİN İLK SINAVI OLUYOR.

2 TARİH ARASINDA BÜYÜK İHTİMAL İLE BİRDE EK SINAV AÇILIR.

EK SINAV İSE TAMAMEN BİL MUAMMA YANİ GARANTİSİ OLAMAYAN BİR OLAY. VE SINAV GİBİ SINAVA KATILIM ŞARTLARIDA AYNEN BİR MUAMMA O DÖNEMİM İSTATİSTİKLERİNE GÖRE ŞART ÇIKARTIYORLAR.

BAZEN DÖNEM ŞARTI OLUYOR

BAZEN HEM DÖNEM ŞARTI HEM KREDİ ŞARTI EKLENİYOR.

BAZEN İSE SADECE KREDİ ŞARTI EKLENİYOR.

Eğer Ek Sınava Girip Mezun Olamazsanız 8-9 Aralıkta Yapılıcak Olan Sınava Girmek Zorunda Kalıcaksınız. 8 - 9 Aralıktaki Sınav 31 Aralıktan Önce Açıklanır Eğer Mezun Olursanız Üniversite Kaydınız Var İse Tercih Ve Yerleştirme Yapıldı İse Mezuniyet Çıktısı Alarak Geçici Olarak Yaptırdığınız Üniversite Kaydınızı Tamamlayabilirsiniz.

Belirttiğim Tarihlere Dikkat Edin Sakın Kaçırmayın.

31 Aralık İse Üniversitelerin Son LİSE DİPLOMA TESLİM ETME TARİHİ OLUYOR.(Eğer Bu Tarihe Kadar Mezun Olduğunuzu Kanıtlayamazsanız Üniversiteye Yapmış Olduğunuz Geçici Kayıt Siliniyor.)

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön