Hayalimi gerçekleştirmek imkansız mı?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Brykhia

Hayalimi gerçekleştirmek imkansız mı?

Mesaj gönderen Brykhia » 29 Oca 2018, 04:51

Ben yurt dışına gitmek istiyorum. Şu an 18 yaşındayım okulu 10.sınıfın 1 .döneminde bırakmak zorunda kaldım sosyal fobiden dolayı. şimdi ben önümüzdeki dönem açık liseye yazılmayı sonra açık lise bitirdikten sonra üniversite kazanmayı daha sonra yüksek lisans yapmayı (hangi parayla yüksek lisans yapacağım hiçbir fikrim yok ve aynı zamanda yabancı dil öğrenmeyi ve yurt dışına çıkıp İzlanda'da yaşamayı hedefliyorum. Ayrıca hangi mesleği yaparsam yurt dışına çıkışım kolay olur bir tavsiye verin? Sizce mümkün mü? hayal bana ait olsa da imkansız geliyor.

Jezxy
Onursal Üye

Re: Hayalimi gerçekleştirmek imkansız mı?

Mesaj gönderen Jezxy » 29 Oca 2018, 16:48

Merhaba ... :.yehuu: :.yehuu: :.yehuu:

Gayet Açık Yüreklisin

Şimdi Türkiyede Üniversite Okuyup Yüksek Lisans Yapmak Paraya Değil Vakite Bakıyor Zamandan Probleminiz Yok İse Rahat Bir Şekilde Alanınızda Uzmanlaşıp Yüksek Lisans Yapabilirsiniz.

Bunu Yurt Dışında Düşünüyorsanız Hem Üniversiteyi Hem Üni Sonrası Yüksek Lisansı Gerçekten ÇOK ÇOK YÜKSEK MALİYETLERİ VAR.

Neredeyse Yarım Milyon Doları Geçer 4 Senelik Eğitimin Masrafları + Yüksek Lisansın Masrafları

Ama Liseden Mezun Olmaya Çalışırken " Work and Travel " Konusunu İnternetden Bir Araştır Çok Meslek Var ...

Burada Sertifikasını Alıp Yurt Dışında Gittiğiniz Ülkenin Asgari Üçretinde Çalışıp Türkiyeye Geri Dönüyorsunuz.

Yani Hem Çalış Hem Gez İsmindende Anlaşılacağı Üzere Konu Hakkında Ben Fikir Vermeyim Şimdilik Bir Araştırın Hem Liseyi Tamamlamaya Çalışırken Hemde Bu Konu Hakkında Bilginiz Olur.

Hayalleriniz Zor Değil Ama Peşinden Koşmanız Çabalamanız Gerekiyor.

Mesela 31 Ocağa Kadar Açık Lise Girişleri Yapılıyor Öğrenci Girişleri

En Yakın Halk Eğitime Gidip Durumunuzu Derdinizin Bir Kısmını Anlatıp Halk Eğitim Çalışanlarından Ricada Bulunun Kaydınızı Şimdiden Bu Sene İçerisinde Yaptırın :gozkırkma:

Brykhia

Mesaj gönderen Brykhia » 29 Oca 2018, 23:56

Türkiye'de yapmayı düşünüyorum daha doğrusu hedefliyorum.

Thunder
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Thunder » 30 Oca 2018, 02:49

Hayatta hiçbirşey zor değil, önce yapmak istediğin şeye sen inanacaksın zor olmadığını sadece zamana ihtiayacın olduğunu ve bu zamanı da nasıl değerli bir şekilde kullanabilirsen hedeflerine ulaşabileceğini sen planlayacaksın. Ben hiç ingilizce bilmiyorken 27 yaşında kursa yazıldım ve 3 yılda gayet iyi bir ingilizceye sahip oldum, yapamazsın diyenler yada hafife alanlar bakakaldı sadece. Geçen yaz iş için Amerika'ya gittim ve hiç sorun yaşamadan işlerimi hallettim ve döndüm. Bu iş sende bitiyor ne öğrenmek istiyorsun ingilizce mi kaynak internet facebook'ta boş boş takılacağına grammer çalış, alt yazılı dizi izle, kitap oku, yabancı arkadaş edin ve hergün bir şekilde bunları hayatının içine bir parça sok. Matematik mi öğrenmek istiyorsun matematik üzerine araştır, oku, egzersiz yap. Hiçbirşey zor değil sadece inanmana ve doğru planlamaya bakıyor.

Brykhia

Mesaj gönderen Brykhia » 01 Şub 2018, 06:50

Thunder yazdı: 30 Oca 2018, 02:49 Hayatta hiçbirşey zor değil, önce yapmak istediğin şeye sen inanacaksın zor olmadığını sadece zamana ihtiayacın olduğunu ve bu zamanı da nasıl değerli bir şekilde kullanabilirsen hedeflerine ulaşabileceğini sen planlayacaksın. Ben hiç ingilizce bilmiyorken 27 yaşında kursa yazıldım ve 3 yılda gayet iyi bir ingilizceye sahip oldum, yapamazsın diyenler yada hafife alanlar bakakaldı sadece. Geçen yaz iş için Amerika'ya gittim ve hiç sorun yaşamadan işlerimi hallettim ve döndüm. Bu iş sende bitiyor ne öğrenmek istiyorsun ingilizce mi kaynak internet facebook'ta boş boş takılacağına grammer çalış, alt yazılı dizi izle, kitap oku, yabancı arkadaş edin ve hergün bir şekilde bunları hayatının içine bir parça sok. Matematik mi öğrenmek istiyorsun matematik üzerine araştır, oku, egzersiz yap. Hiçbirşey zor değil sadece inanmana ve doğru planlamaya bakıyor.
Onlar halledilebilir ama Yurtdışının istediği niteliklere ulaşabilecek kapasitede olduğumu inanmıyorum

Kullanıcı avatarı
MertAts
Çırak

Mesaj gönderen MertAts » 01 Şub 2018, 21:54

Selam dostum;
Bu yazdıkların imkansız değil. Mesela ben 2 sınav sonra açık liseden mezun oluyorum ve diplomamı alır almaz (hatta almadan) ABD ve Kanada üniversitelerine başvurucam. Notlarım yüksek olduğu için muhtemelen kabul alırım ha olmada Community College'a gider 2+2 yaparım. Para konusuna gelirsek evet maalesef çok maaliyetli. Senelik 50-60 bin TL'yi rahat geçiyor (sadece okul ücreti bu). Yüksek lisans daha da fazla olabiliyor. Ailen bu ücretleri karşılayamazsa Almanya'da yüksek düşünebilirsin oradaki ünilerin yüksek lisans ücretleri çok komik rakamlar hatta bedava diye geçer.

Brykhia

Mesaj gönderen Brykhia » 02 Şub 2018, 04:48

MertAts yazdı: 01 Şub 2018, 21:54 Selam dostum;
Bu yazdıkların imkansız değil. Mesela ben 2 sınav sonra açık liseden mezun oluyorum ve diplomamı alır almaz (hatta almadan) ABD ve Kanada üniversitelerine başvurucam. Notlarım yüksek olduğu için muhtemelen kabul alırım ha olmada Community College'a gider 2+2 yaparım. Para konusuna gelirsek evet maalesef çok maaliyetli. Senelik 50-60 bin TL'yi rahat geçiyor (sadece okul ücreti bu). Yüksek lisans daha da fazla olabiliyor. Ailen bu ücretleri karşılayamazsa Almanya'da yüksek düşünebilirsin oradaki ünilerin yüksek lisans ücretleri çok komik rakamlar hatta bedava diye geçer.
Önerin için teşekkürler dostum.

Brykhia

Mesaj gönderen Brykhia » 07 Şub 2018, 19:30

Benzer bir hayale sahip olan var mı?

sorun_cozen
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen sorun_cozen » 08 Tem 2018, 19:31

Burada buna benzer hayale sahip cok kisi vardir. Kisilerden biri de ben idim. ABD Baskani olma hayalim vardi ama orada dogmus olunmasi gerektigini ogrenince hayallerim suya dustu. :DD Boyle seyler disinda kurdugumuz hayaller imkan dahilindedir. Yurtdisinda yasama hayalini ergenlik doneminde cokca kuruyordum. Simdi ise insanlarin... vatan sinirlari icerisindeki her seyin.... buradayken sahip oldugum guzelliklerin farkindayim. Her karisina asik oldugum guzel vatanimdan ayrilip, yabanci bir ulkede yasamayi hayal bile edemiyorum. Imkan buldukca topragi avuclayip al bayragimin dalgalanisini izliyorum.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön