Açık dan Üniversite için bakabilirmisiniz ?

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Enesugurluu
Çırak

Açık dan Üniversite için bakabilirmisiniz ?

Mesaj gönderen Enesugurluu » 12 Ağu 2018, 20:18

Bikaç karar aldım ve açıkdan üniversite okumak istiyorum ama nasıl kayıt olucam veya bu puana kayıt olabilirmiyim tercihimi nasıl yapıcam bilgilendirirseniz sevnirim :)
Resim

Jezxy
Onursal Üye

Re: Açık dan Üniversite için bakabilirmisiniz ?

Mesaj gönderen Jezxy » 12 Ağu 2018, 21:45

Hocam Temen Kural Şunlar
  • Önlisans programlarını tercih edebilmek için ilgili Temel Yeterlilik Testi (TYT) puan türünde en az 150 puan almak
  • Lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili Alan Yeterlilik Testi (AYT) puan türünde en az 180 puan almak

Şu Bağlantıdan

Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları , Açıköğretim Fakültesi Lisans Programları , İktisat Fakültesi Lisans Programları , İşletme Fakültesi Lisans Programları

Başlıklarını İncele Karar Kıldığın Olursa Ona Göre Tercih Yapalım :gozkırkma:

Enesugurluu
Çırak

Mesaj gönderen Enesugurluu » 12 Ağu 2018, 23:39

Peki Ben bursa da oturuyorum sınavlara bursa da mı giricem Anadolu ünuversitesi eskişehir de ?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 13 Ağu 2018, 02:34

Enesugurluu yazdı: 12 Ağu 2018, 23:39 Peki Ben bursa da oturuyorum sınavlara bursa da mı giricem Anadolu ünuversitesi eskişehir de ?
Hocam Sınav Tamemen Açık Lise Gibi Diploma Ankara Yazar :) Ama Sizin Sınava Girdiğiniz Yer Bursadır :)

AÖF ' DE Öyle İkametgah Adresinize Göre Sınav Olacağınız OKUL Vs Belirleniyor Sınavdan Sınava Size Belirlenmiş Okula Gidiyorsunuz.

Enesugurluu
Çırak

Mesaj gönderen Enesugurluu » 13 Ağu 2018, 12:29

Peki derse girme konusu ?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 13 Ağu 2018, 16:21

Hocam O İşte Sizin Seçtiğiniz Bölüme Bağlı

Bazı Bölümler Var Okula Gitmeniz Gerekiyor , Bazıları Var Sadece Sınavdan Sınava .

Yukardaki Mesajda Paylaştığım Bağlantıdan Bakın Bölümlere Tek Tek Hepsinde Yazıyor Ders Programı Okula Devamlılığı Olup Olmayan ...

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön