ÜCRET İADESİ

Açık Lise Duyuruları , Forum ve Site Hakkında ki Duyuruları Burdan Takip Edebilirsiniz...
Jezxy
Onursal Üye

ÜCRET İADESİ

Mesaj gönderen Jezxy » 07 Eyl 2018, 18:20

Resim
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞIMIZIN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU SINAVLARA SEHVEN YATIRILAN ÜCRETLERİN İADESİNE DAİR MEVCUT UYGULAMALAR

AÇIK ÖĞRETİM VE MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSELERİ

Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Liselerine ait Eğitim Öğretim dönemlerinin başında "İlk kayıt, Kayıt yenileme, ve Ek sınavlar" için yanlış modül yada link kullanan öğrencilerin bu üç işlemi Kendi arasında karıştırarak yanlış yatırdığında veya Öğrenci olmadığı halde öğrenci adına bu işlemleri yaparken yanlışlıkla kendi TC Numarasını kullanarak işlem yapan vatandaşlarımızın bu işlemleri geçersiz sayılmakta olup "SEHVEN" Yatırmış oldukları bu ücretlerin iadesi "Milli Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistem Sınav Yönergesi ’nin; 41-(a) maddesinde yer alan " Başvurusu /sınavı geçersiz sayılan,sınava girmeyen,sınava alınmayan Yada sınavdan çıkarılan,adayların/kurumların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

Ancak; adayın kendi kusuru dışında idari sebeple sınava girememesi durumunda sınavın ait olduğu yıl içinde Genel Müdürlük tarafından ücret iadesi yapılır" hükmü gereği, ki; bu hükümler diğer iadesi yapılan sınavlar içinde geçerli olduğundan;

Her senenin Ekim ayı sonrası iade çalışmaları başlatılarak ilgili seneye ait Bakanlığımız hesabına "SEHVEN" yatırılan bu ücretler, işlem yapılan TC Numaraları adına TC Ziraat Bankalarına Aralık ayı sonuna kadar gönderilerek ülke genelinde ödenmiş olur.

Vatandaşlarımız yada Açık Öğretim ve Mesleki açık öğretim öğrencilerimiz Ülke genelinde Ziraat Bankası Şubelerine ait gişelerden banka görevlisine Ücret İadesi alacağının olduğunu ifade edip "Merkezi Ödemeler Ekranından MEB Ücret iadeleri ekranını" açtırarak TC Numarası ile sorgulama yaptırdığında Banka görevlisi iade ücretini takdim edecektir.

# Kaynak

“Açık Lise Duyurular” sayfasına dön