ALAN YOK - 2 sistemi hakkındaki sorularım

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Başaran

ALAN YOK - 2 sistemi hakkındaki sorularım

Mesaj gönderen Başaran » 17 Eyl 2018, 07:15

Benim AÖL'de toplam dönemim 9 ve sistemde sadece "ALAN YOK" yazıyor.Bu yeni eğitim öğretim döneminde herkesin artık ALAN YOK - 2 olarak eğitim görmeye başlayacakğını duydum.ALAN YOK - 2 sistemine geçildiğinde Yabancı Dil-7, Matematik-4 gibi ortak derslerin ekleneceği söyleniyor.Ancak bende Matematik-4 ortak dersi yokken, zaten Yabancı Dil-7 dersi mevcuttu ve ben bu dersin sınavına girip kredisini aldım.Peki bu durumda Matematik-4 dersi eklenirken aynı zamanda Yabancı Dil-7 dersinden de tekrar mı sınava girmem gerekecek ? Yani kısaca daha önce sınava girip kredisini cebe koyduğum dersler yeniden zorunlu ders olarak karşıma mı çıkacak ? Yoksa sadece sınavına girmediğim dersler mi eklenecek ? Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar bana bu durumu açıklarsa çok sevinirim.İnternetde ve forumlarda yapılan bazı yorumlarda kredisi alınan derslerin tekrar çıkacağı vs. gibi bu tarz şeyler okudum ve kafam karıştı.

alimka
Çırak

Re: ALAN YOK - 2 sistemi hakkındaki sorularım

Mesaj gönderen alimka » 17 Eyl 2018, 09:55

Sadece İngilizce 7 değil .inglizce 1-2-3....8 e kadar devam ediyor :01: bende hepsini vermiştim bu derslerin ama kredi farkından dolayı tekrar girmek gerekecek Alan Yok-2 ye geçince.inglizce 1 dersi alan yokta kredisi 4 iken alan yok 2 de kredisi 6 mesela umarım açıklayabilmişimdir.

Başaran

Mesaj gönderen Başaran » 17 Eyl 2018, 10:50

alimka yazdı: 17 Eyl 2018, 09:55 Sadece İngilizce 7 değil .inglizce 1-2-3....8 e kadar devam ediyor :01: bende hepsini vermiştim bu derslerin ama kredi farkından dolayı tekrar girmek gerekecek Alan Yok-2 ye geçince.inglizce 1 dersi alan yokta kredisi 4 iken alan yok 2 de kredisi 6 mesela umarım açıklayabilmişimdir.
Anladım sağol, anlaşılan millet mezun olsun istemiyorlar ömür boyu sınav parası yatıralım istiyorlar ben bunların yapacakları işin içine edeyim gelde sinirlenme şimdi :)

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 17 Eyl 2018, 11:51

Başaran yazdı: 17 Eyl 2018, 07:15 Benim AÖL'de toplam dönemim 9 ve sistemde sadece "ALAN YOK" yazıyor.Bu yeni eğitim öğretim döneminde herkesin artık ALAN YOK - 2 olarak eğitim görmeye başlayacakğını duydum.ALAN YOK - 2 sistemine geçildiğinde Yabancı Dil-7, Matematik-4 gibi ortak derslerin ekleneceği söyleniyor.Ancak bende Matematik-4 ortak dersi yokken, zaten Yabancı Dil-7 dersi mevcuttu ve ben bu dersin sınavına girip kredisini aldım.Peki bu durumda Matematik-4 dersi eklenirken aynı zamanda Yabancı Dil-7 dersinden de tekrar mı sınava girmem gerekecek ? Yani kısaca daha önce sınava girip kredisini cebe koyduğum dersler yeniden zorunlu ders olarak karşıma mı çıkacak ? Yoksa sadece sınavına girmediğim dersler mi eklenecek ? Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar bana bu durumu açıklarsa çok sevinirim.İnternetde ve forumlarda yapılan bazı yorumlarda kredisi alınan derslerin tekrar çıkacağı vs. gibi bu tarz şeyler okudum ve kafam karıştı.

Bak simdi eklenecek derslerden daha once almis isen bidaha zorunlu olarak almiuorsun ama almadiklarin zorunlu haale gelecekmis. Benim bilgim bu.
.

urk1996recep
Çırak

Mesaj gönderen urk1996recep » 17 Eyl 2018, 12:20

Ben İngilizce 1'den 8'e kadar hepsini verdim veya muaf oldum ama tekrar girecek miyim ? Bir de sadece fizik kimya biyoloji ve matematik mi eklenecek yoksa tarih falanda eklenecek mi ?

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 17 Eyl 2018, 12:45

urk1996recep yazdı: 17 Eyl 2018, 12:20 Ben İngilizce 1'den 8'e kadar hepsini verdim veya muaf oldum ama tekrar girecek miyim ? Bir de sadece fizik kimya biyoloji ve matematik mi eklenecek yoksa tarih falanda eklenecek mi ?

Lutfen iyi oku. Iyice okudugun taktirde anlayacaksiniz umarim.😊

Açık Öğretim Lisesinde öğrenimine devam eden tüm öğrenciler, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 92 sayılı ve 24.09.2014 tarihli kararıyla belirlenmiş olan Açık Öğretim Lisesinin haftalık ders çizelgesine tabi olmuşlardır. Bunun neticesinde ilgili çizelgedeki derslere yeni tabi olan öğrencilerimizin daha önceki dönemlerde karşılarına çıkmayan ortak (zorunlu) dersler karşılarına çıkabilecektir.

Örgün ortaöğretim kurumlarında olduğu gibi Açık Öğretim Lisesinde de “Alan” uygulaması kademeli olarak kaldırılmıştır. 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı 2. döneminden itibaren tüm öğrencilerimiz kademeli geçişle, “Alan Yok-2” olarak öğrenimlerine devam etmektedirler.” geçiş süreci duyurulmuştu.

Bugün yapılan yeni açıklamayla birlikte “Alan Yok-2” dersleri olarak öğrencilerin karşısına çıkan; Fizik-3 (423), Fizik-4 (424), Kimya-3 (433), Kimya-4 (434), Biyoloji-3 (443), Biyoloji-4 (444), Matematik-3 (163), Matematik-4 (164), Yabancı Dil 1 (181), Yabancı Dil 2 (182), Yabancı Dil-3 (242), Yabancı Dil-4 (243), Yabancı Dil-5 (244), Yabancı Dil-6 (500), Yabancı Dil-7 (501) ve Yabancı Dil-8 (502) dersleri, Bakanlık Makamının 25.08.2017 tarih ve 91.554.184-20-e.12878407 sayılı oluru ile daha önceki dönemlerde başarılı ya da muaf olmuş öğrencilerin karşısına zorunlu ders olarak çıkmayacağı bildirilmiştir.

Yanii soylediginin uzerine tarih eklenmiyor 😊
.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön