En hızlı ne zaman mezun olabirim

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
kkk_

En hızlı ne zaman mezun olabirim

Mesaj gönderen kkk_ » 09 Eki 2018, 00:23

Şuan 16 yaşındayım en son 10. sınıfı bitirdim bu yıl aöl'e geçtim kredi notum 124(sınavların hiçbirnden kalıcağımı sanmıyorum yani kredi sıkıntım yok) sitede toplam dönem 5 yazıyor 20 zorunlu ders kalmış 7sini aldım, ortak dersleri ve kredileri tamamlamam yeterli olur mu yani 18 yaşını beklemek zorunda mıyım mezun olmak için?

Jezxy
Onursal Üye

Re: En hızlı ne zaman mezun olabirim

Mesaj gönderen Jezxy » 09 Eki 2018, 03:30

Merhaba Hoşgeldin :.yehuu:

Şimdi Gereken TÜM BİLGİLERİ YAZMIŞSIN BENDE SANA KONUYU ÖZETLEYİM ...

TOPLAM DÖNEMİM 5 DEMİŞSİN

BUNU 8 ÇIKARMAN GEREK

OLAY BURADA BİTİYOR ...

SENEDE 2 KEZ KAYIT YENİLEYEBİLİYORSUN 18 YAŞINDAN KÜÇÜK OLDUĞUNDAN DOLAYI.

TOPLAMDA 3 KEZ KAYIT YENİLEMEN GEREKİYOR BUDA SANA TAM 1,5 SENEYE MÂL OLUYOR.

SADECE 18 YAŞ VE ÜSTLERİ SENEDE 3 KEZ SINAVA GİRİP 3 KEZ KAYIT YENİLEME İMKANLARI OLUYOR

AMA AŞAĞISI 2 KEZ

BUNDAN DOLAYI TOPLAM DÖNEMİNİ KAYIT YENİLEDİKÇE ÇOĞALTABİLİYORSUN BİR DİĞER TABİR İSE SINAVA GİRDİKÇE TOPLAM DÖNEMİN YÜKSELİYOR.

ŞUAN OLMASI GEREKENİ YAPMIŞSIN YAŞ SIKINTI DEĞİL 17 17,5 YAŞINDA MEZUN OLANLAR VAR ÖRGÜN LİSELERDE AMA OLMASI GEREKEN 18 YOKSA EĞİTİM SİSTEMİ ÇÖKER :) SENİN AÇINDAN DEĞİL SADECE GENEL OLARAK BAHSEDİYORUM.

SEN ŞUAN ELİNDEN GELDİĞİNCE O 20 DERSLİ BİR AN EVVEL TEMİZLEMEYE BAKICAKSIN HOCAM. SONRA KREDİ AÇIĞIN KALIRSA ONLARIDA SEÇMELİ DERSLERDEN TAMAMLAYIP MEZUN OLMAYA ÇALIŞICAKSIN. HIZLI BİTİRMEK ELİNDE OLAN BİRŞEY ŞUAN İÇİN EĞER SINAVLARDA ZORUNLU DERS BIRAKIRSAN VEYA AZ KREDİ ALIRSAN LİSE SENDEN BAYA VAKİT ÇALAR.

kkk_

Re: En hızlı ne zaman mezun olabirim

Mesaj gönderen kkk_ » 09 Eki 2018, 12:39

Teşekkürler

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön