Matematik 3-4 hk.

Matematik dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Starboy
Acemi

Matematik 3-4 hk.

Mesaj gönderen Starboy » 28 Kas 2018, 19:39

Arkadaşlar merhaba, bu dönem Matematik 3 ve 4 derslerinden sınava gireceğim, müfredat değişti bildiğiniz gibi, fakat direk Matematik 10 kitabı verdiler iki dersi de kapsıyormuş, çalışıyorum şu an fakat konular önceki senelerin konularıyla aynı, örneğin permütasyon-kombinasyon, olasılık falan çıkıyormuş aynı derste şimdi yine aynı konuyu vermişler, sınavda falan ters köşe yapmazlar değil mi? yani doğru kitaba çalışıyorum?

2023

Re: Matematik 3-4 hk.

Mesaj gönderen 2023 » 03 Ara 2018, 22:20

Matematik 3-4 ün kitabı bu elindeki kitapla uyusuyorsa sorun yok

http://aok.meb.gov.tr/kitap/aol-kitap/M ... ik_3_4.pdf

Kullanıcı avatarı
ms1778

Mesaj gönderen ms1778 » 04 Ara 2018, 17:06

Banada "ingilizce 7" kitabı niyetine, "orta okul ingilizce 7" verdiler. Üstüne üstlük bana "orta okul ingilizce 7" kitabına çalışmamı söylüyorlar. AÖL sitesinden ders kitapları bölümüne bak,eğer kendi kitabın ordaki matematik 3-4 kitabıyla,konuları ve kitabın kapak fotoğrafı ile uyuşuyorsa aynıdır eğer uyuşmuyorsa yanlış kitabi vermişlerdir. Kitaplar aynı değilse mecburen AOL nin ders kitapları bölümünden çalışman gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
Starboy
Acemi

Mesaj gönderen Starboy » 04 Ara 2018, 17:12

ms1778 yazdı: 04 Ara 2018, 17:06 Banada "ingilizce 7" kitabı niyetine, "orta okul ingilizce 7" verdiler. Üstüne üstlük bana "orta okul ingilizce 7" kitabına çalışmamı söylüyorlar. AÖL sitesinden ders kitapları bölümüne bak,eğer kendi kitabın ordaki matematik 3-4 kitabıyla,konuları ve kitabın kapak fotoğrafı ile uyuşuyorsa aynıdır eğer uyuşmuyorsa yanlış kitabi vermişlerdir. Kitaplar aynı değilse mecburen AOL nin ders kitapları bölümünden çalışman gerekiyor.
Kitaplar aynı hocam kontrol ettim, sizin aynı mı peki?

Bana garip geldi müfredat değişti denmesine rağmen konuların aynı olması bu yüzden bu konuyu açtım, yani yıllar önce sorulan konuların aynıları var, ki soru tipleri de değişmeyecek büyük ihtimal, çoğu kişi bilir Permütasyon-Kombinasyon ile kaç farklı soru sorulabilir ki? en fazla karışık soru yazarlar, yine de yöntem aynı yani Matematik 3 tam olarak değişmemiş.

senar1st
Çırak

Mesaj gönderen senar1st » 04 Ara 2018, 17:26

hocam konuların değişmesinin genel sebebi lisede örgünde okuyanlar için değişti bu müfredat sırf açıkliseye özel değil. örgündekilerde bu sıralamayı uygun görmüşler üni sınavına da ona göre hazırlayacaklar

aölde de sadece aöl için kitap basmaya uğraşmayacakları için bize de liselerin kitaplarını veriyorlar o yüzden biz de müfredat değişikliğinden etkileniyoruz yani bana kalırsa yeni tip soru sormak için müfredat değişmedi bizimle hiç bi alakası yok

ama bazı dersler yeni eklendi mesela edebiyat 7 burda farklı sorular olur belki onu bilemem

Kullanıcı avatarı
ms1778

Mesaj gönderen ms1778 » 04 Ara 2018, 21:46

Hayır kitaplar aynı değildi. Bana orta okul kitapları vermişlerdi. Lise kitaplarını istediğim zaman ellerinde olmadığını o yüzden orta okul kitaplarını almamı istediler. E iyi de kardeşim ben lise okuyorum :) Dediğim gibi her zaman kitapları kontrol edin.

Müfredat hakkında pek bi fikrim yok

“Matematik” sayfasına dön