ortalama yükseltme için

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
zeynii

ortalama yükseltme için

Mesaj gönderen zeynii » 09 Ara 2018, 20:31

merhaba arkadaşlar bir sorum olacak bu dönem 1-2 dersten düşük alma ihtimalim var ve ortalamam düşebilir bende o nedenle 2. dönem yapabileceğimi düşündüğüm fakat hiç çalışmayacağım kolay derslerden seçmeyi düşünüyorum matematiğim iyidir belki matematik seçerim ya da önerdiğiniz sözel bir ders var mı ama tamamen yorumla çözülen bilgi falan istemeyecek 18-20 kredilik boşluk kalacak muhtemelen seçeceğim sınav anında baktım 85-90 yapacağımı hissedersem kodlayacağım ama eğer öyle olmaaycağını anlarsam hiç kodlamam sıkıntı olmaz değil mi düşündüğüm şey mantıklı mı?

senar1st
Çırak

Re: ortalama yükseltme için

Mesaj gönderen senar1st » 09 Ara 2018, 23:44

düşündüğün şey mantıklı seçmeliler obp yükseltmek için iyi bi şey,yüksek yaparsan ortalamanı yükseltir düşük yapacak olsan hiç işaretlemezsen ortalamayı etkilemez yani bir tür velinimet

ders önerisi için gelecek olursak aölü biliyosun senden hep bilgi ister o yüzden sözel dersleri pek önermem çünkü 18 19 doğru yapmak için illa çalışmak lazım mutlaka 4 5 soru ayrıntı geliyor

bu dönem felsefe 3 4e girdim ikisi de çok kolaydı yorum ağırlıktaydı hiç bilgi yoktu nerdeyse ama bunun sebebi felsefe kitabının bu dönem dağıtılmaması olabilir o yüzden diğer dönemde bilgi ağırlıklı olabilir ona dikkat

matematiğin iyiyse seçmeni öneririm hem kredisi yüksek 100 falan alırsan ortalamayı iyi etkiler

zeynii

Mesaj gönderen zeynii » 10 Ara 2018, 10:12

senar1st yazdı: 09 Ara 2018, 23:44 düşündüğün şey mantıklı seçmeliler obp yükseltmek için iyi bi şey,yüksek yaparsan ortalamanı yükseltir düşük yapacak olsan hiç işaretlemezsen ortalamayı etkilemez yani bir tür velinimet

ders önerisi için gelecek olursak aölü biliyosun senden hep bilgi ister o yüzden sözel dersleri pek önermem çünkü 18 19 doğru yapmak için illa çalışmak lazım mutlaka 4 5 soru ayrıntı geliyor

bu dönem felsefe 3 4e girdim ikisi de çok kolaydı yorum ağırlıktaydı hiç bilgi yoktu nerdeyse ama bunun sebebi felsefe kitabının bu dönem dağıtılmaması olabilir o yüzden diğer dönemde bilgi ağırlıklı olabilir ona dikkat

matematiğin iyiyse seçmeni öneririm hem kredisi yüksek 100 falan alırsan ortalamayı iyi etkiler
Anladım çok teşekkürler matematik seçebilirim o zaman açıkçası yüksek alırım diye düşünüyorum tabii ne olacağı bilinmez inşallah başarabilirim felsefe 3-4 dediğiniz gibi yoruma dayalıydı ben de girdim ama tarih 5 ve özellikle 6 aşırı bilgiydi bi de beni din kültürü 7 zorladı bu derslerden geçme ihtimalim var ama kalırsam 2. dönem bu dönem çıkmış soruların etkisi olur mu geçmek için en azından din 7 ye detaylı çalışmak istemiyorum tarih 5 ve 6 yı ben yks için detaylı çalışacağım muhtemelen yaparım diye düşünüyorum mesela tarih 5-6 eskiden tarih 3-4 tü o sorulardan sordular mı acaba

senar1st
Çırak

Mesaj gönderen senar1st » 10 Ara 2018, 16:45

çıkmış sorular mutlaka yardımcı olur ama 90 95 almak istiyosan mutlaka detaylıca çalışman lazım çıkmış sorularla sınavda ort 8 9 soru yapabileceğini düşünüyorum maalesef aöl full bilgi istediği için çıkmış sorularla bi yere kadar ilerlersin

tarih konusunda da konularda değişiklikler var ama eski tarih 3 4 le benzer hatta aynı sorular bu sınavda da çıktı müfredatın sadece yeri değişseydi çıkmış sorular tam etkili olurdu ama bazı konular kalktı bazı konular eklendi o yüzden çıkmış sorular kısmen yardımcı oldu

2.dönem için elimize çıkmış sorular olacak onu düşünüp üzerine de kendi çalışmalarınızı eklediğinizde 90+ civarı notlar alacağınızı düşünüyorum

“Sınavlar” sayfasına dön