ACIK LISEDEN TEMEL LISEYE GECIS

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
burakk2

ACIK LISEDEN TEMEL LISEYE GECIS

Mesaj gönderen burakk2 » 25 Oca 2019, 15:12

MERHABA BEN 11. SINIFIN 2. DONEMI ICIN ACIKTAN ORGUNE TEMEL LISEYE GECICEM AMA BENIM ILK DONEM ORTALAMAM NEYE GORE HESAPLANICAK 2. DONEM ORDA OKUYUCAM ZATEN AMA ILK DONEM HANGI DERSLER YANSITILICAK

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Re: ACIK LISEDEN TEMEL LISEYE GECIS

Mesaj gönderen Profesör » 25 Oca 2019, 15:57

burakk2 yazdı: 25 Oca 2019, 15:12 MERHABA BEN 11. SINIFIN 2. DONEMI ICIN ACIKTAN ORGUNE TEMEL LISEYE GECICEM AMA BENIM ILK DONEM ORTALAMAM NEYE GORE HESAPLANICAK 2. DONEM ORDA OKUYUCAM ZATEN AMA ILK DONEM HANGI DERSLER YANSITILICAK
Açık öğretim lisesinden örgün liseye geçmek için şartlar var tabi bu şartlar sadece kredi ve dönem ile yeterli değil.Mesela Temel lise 4. sınıftan devam etmek istiyorsun kredin ve dönemin yetiyor ama lise 4 için istenen derslerden de açık lisede geçmen gerekiyor...Tabi bu dersler,ve bilgiler "talim ve terbiye kurulu"nun metninde yer alıyor.Bence iyi düşünmen gerek sana tavsiyem açık liseyi bitirmendir çünkü maddi konuda seni fazla zorlamaz.Zaten az kalmış lisenin bitmesine,üniversite ortamında da sosyalleşebilirsin.144 ve üstü kredin olmazsa lise 4.sınıftan devam edemezsin. Lise 3 den devam edecek olursan yaş probleminin olacağını zannetmem çünkü 19 yaşına kadar örgün eğitime geçiş yapılıyor diye biliyorum.Bahsettiğin lise hariç diğer liselerin bir çoğu "Anadolu" liseleri olduğu için belki nakil işlemi yapmayabilirler.Yüksek ihtimal bu yıl da ek sınavlar yapılacak,ek sınavlar ile kredini yükseltebilirsin.Ama ek sınavlar eylül-ekim gibi olacağından örgün liseler için kayıt tarihleri bitmiş olur mu? bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Bu konuda sağlıklı ve en doğru bilgiyi geçeceüin temel liseden alabilirsiniz. Bu arada geçeceğin temel lisedeki Matematik hocası Ahmet beye selam.

burakk2

Re: ACIK LISEDEN TEMEL LISEYE GECIS

Mesaj gönderen burakk2 » 25 Oca 2019, 16:08

:mavigul: Benim kredide sikinti yok 155 kredim var meslek derside goruyorum ama ben simdi 2. donem gecince temel liseye ilk donem ortalamam nasil olucak

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön