YARDIM! YKS sınavına girebilecek miyim?

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
mementomori

YARDIM! YKS sınavına girebilecek miyim?

Mesaj gönderen mementomori » 09 Oca 2022, 19:50

bir türlü net cevabını bulamadığım bir soru var.
açık liseye ilk defa bu dönem yani 2.dönem yeni kayıt yaptırdım sistemde "toplam kredi: 10 toplam dönemi: 3" olarak gözüküyor.
eğer her dersten başarılı olursam 2023 temmuz aöl sınavlarında 170 kredimi tamamlayıp mezun olacağım.
fakat 2023 haziranda yks sınavları var. internetteki kaynakları araştırdığımda "mezun olabilecek durumda" olan öğrencilerin yks sınavına başvurabileceği yazıyor.
kredimi tamamlamadan bu sınavlara başvuru hakkım bulunuyor mu? 2023 yks sınavlarına girebiliyor muyum?

mementomori

Re: YARDIM! YKS sınavına girebilecek miyim?

Mesaj gönderen mementomori » 09 Oca 2022, 20:17

ek olarak diplomayı sınavlar açıklanıp mezun olacağım kesinleştiğinde hemen alabiliyor muyum? (üniversiteye teslim edebilmek için)
mezun olmadan yks'ye girdiğim için sınava başvurduğum ana kadarki girdiğim sınavlardan elde edilen obp puanı mı baz alınarak yks puanıma eklenecek? yoksa eklenmeyecek mi?

Murattii
Acemi

Re: YARDIM! YKS sınavına girebilecek miyim?

Mesaj gönderen Murattii » 10 Oca 2022, 14:07

Bende aynı durumdayım, Halk Eğitim Merkezinden teyit ettirdim. 30.12.2022 tarihine kadar diplomanızı teslim etmek şartıyla YKS başvurabilir ve kazandığınız bölüme kaydınızı yaptırabilirsiniz. Başvuru tarihi itibari ile hesaplanacak diploma puanınıza göre ek puan alacaksınız.

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön