Birkaç Soru

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
akiren

Birkaç Soru

Mesaj gönderen akiren » 08 Oca 2022, 12:36

Merhaba ben 10. sınıfa gidiyorum, 9. sınıf ortalamam 90, 10. sınıf 1. dönem ortalamam da 90 civarı ve 2. dönem veya 11. sınıfta açığa geçmeyi düşünüyorum. Erken mezun olabilir miyim, OBP'mi nasıl etkiler, kredimin kaç olduğunu nasıl öğrenirim (lazımsa iki yıldır takdir alıyorum yani kaldığım ders yok, dokuzuncu sınıfın ikinci döneminde online derslere girdim ama zorunlu olmadığı için sınavlara girmedim ve 2. dönemin başında 9. sınıf ortalama yükseltme sınavlarına gireceğim)

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Re: Birkaç Soru

Mesaj gönderen Senanur » 08 Oca 2022, 15:57

Dönem başına 35 kredi alırsınız. 10. sınıf 1. dönemi bitirip AÖL okuluna geçerseniz 4. dönemden başlar ve ortalama 100 civarı kredi alırsınız. Girdiğiniz sınavlar sonrasında zorunlu derslerinizi bitirip toplamda 170 krediye ulaştığınızda 18 yaşından gün almak şartıyla mezun olursunuz. Alacağınız yüksek notlar ortalamanızı yükseltir, düşük notlar düşürür.
Açık Öğretim Lisesi Mezuniyet Şartları
 Öğrenim gördüğü toplam dönemin; Yapılacak olan sınavın ilk günü itibarıyla, on yedi
yaşını bitirmeyen öğrenciler için en az 8, on yedi yaşını bitiren öğrenciler için ise en az 5 olması,
 Toplam kazanılan kredinin en az 170 veya üzeri olması,
 Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım/Türk Dili ve
Edebiyatı dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,
 Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması gerekmektedir.

Murattii
Acemi

Mesaj gönderen Murattii » 13 Oca 2022, 22:49

Bu yeni şart ile erken artık mezun olabileceğiz.

Neslihanq

Mesaj gönderen Neslihanq » 13 Oca 2022, 23:07

Benimde bir sürü zorunlu dersim var, ne yapacağım bilmiyorum.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön