zorunlu dersler

Her Konuda Tartışabilirsiniz
aslan
Uzman

Re: zorunlu dersler

Mesaj gönderen aslan » 02 Kas 2009, 17:01

benim anlamadığım geometri 1-2 örgün liselerede gelmiş ama örgün lisede yeni başlıyanlara lise4 giden bi kişi sorumlu olmaz bizde neden öyle olmuyor yeni başlayanlara olması gerekiyor bizim sorumlu olmamamız gerekiyor örgün liseler gibi

Kullanıcı avatarı
bayan_esinti
Uzman Doktor

Mesaj gönderen bayan_esinti » 02 Kas 2009, 17:59

ya benim anladığım kadarıyla ilk sene mecburi genel kültür okuoz ya o yüzdenmi oldu nedir çünkü ben sosyal bilimler olduğum halde matematik 1 ve 2 var zorunluların içinde..buda onla alakalı heralde ben ilk sene seçmem gerektiğini bilmiodum sonrada alan deiştirdim zaten..şimdi hepsi başıma patladı yığınla off :(
EsİnTiYiM çÜnKü eSeR gEçErİm...!!!!! [(M€RW€)]

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 02 Kas 2009, 18:03

arkadaslar bizim örgün liseden ders seçme konusunda farkımız var biz 3. dönemdeyken 1 de seçebiliyorum 1. sınıf 2. sınıf mevzu değil bizde bizim sistemimiz kredi sistemi o yüzdende sorumlu olmamız normal istedgimiz dönem istedigimiz dersi seçme hakkımız var ondan zorunlu dersde

aslan
Uzman

Mesaj gönderen aslan » 02 Kas 2009, 19:03

Bal10cuk yazdı:arkadaslar bizim örgün liseden ders seçme konusunda farkımız var biz 3. dönemdeyken 1 de seçebiliyorum 1. sınıf 2. sınıf mevzu değil bizde bizim sistemimiz kredi sistemi o yüzdende sorumlu olmamız normal istedgimiz dönem istedigimiz dersi seçme hakkımız var ondan zorunlu dersde
öyle ama sonuçta bu dersler önceden seçmeliydi yani bu zamana kadar alma zorunluluğumuz yoktu yeni değişmiş değişklikten bizim sorumlu olmamamız gerekiyor benim 9. dönemim benim 1tane dersim kalmıştı oda alandı sadece girmem yeterliydi ve ben 1 ders olduğu için Ankara daki sınava gitmedim şimdi 2 tane ortak ders eklenmiş eğer geçemessem 3 defa girmek durumunda kalıyorum kredim tamam ama anlamı olmuyo üniversite düşünen genel kültürde okuması iyi dediler alan değiştirdim sosyala geçtim öss sistemi değişti alanın pek bi anlamı kalmadı değilse en sonki ek sınavla bitiryodum alan dersi yüzünden bitiremedim bu seferde geometri çıktı allah korusn yanlışlıkla geometriden kalırsam yine bi sebebten uzayacak dersmi eklerler artık yoksa kredimi yükseltirler hem mesela 4 yıllık iyürürlüğe girdiğinde 3 yıllıklara bitirebilmesi için fırsat tanıdı mesla 4 yıllık girer girmez herkes 4 yıllık olmadı mantıklı olanda buydu zaten şimdide böyle olması gerekir yeni olanlara yapılması gerekir çünkü biz önceki şartlara göre aldık derslerimizi bu zamana kadar

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 02 Kas 2009, 20:32

aslan yazdı:
Bal10cuk yazdı:arkadaslar bizim örgün liseden ders seçme konusunda farkımız var biz 3. dönemdeyken 1 de seçebiliyorum 1. sınıf 2. sınıf mevzu değil bizde bizim sistemimiz kredi sistemi o yüzdende sorumlu olmamız normal istedgimiz dönem istedigimiz dersi seçme hakkımız var ondan zorunlu dersde
öyle ama sonuçta bu dersler önceden seçmeliydi yani bu zamana kadar alma zorunluluğumuz yoktu yeni değişmiş değişklikten bizim sorumlu olmamamız gerekiyor benim 9. dönemim benim 1tane dersim kalmıştı oda alandı sadece girmem yeterliydi ve ben 1 ders olduğu için Ankara daki sınava gitmedim şimdi 2 tane ortak ders eklenmiş eğer geçemessem 3 defa girmek durumunda kalıyorum kredim tamam ama anlamı olmuyo üniversite düşünen genel kültürde okuması iyi dediler alan değiştirdim sosyala geçtim öss sistemi değişti alanın pek bi anlamı kalmadı değilse en sonki ek sınavla bitiryodum alan dersi yüzünden bitiremedim bu seferde geometri çıktı allah korusn yanlışlıkla geometriden kalırsam yine bi sebebten uzayacak dersmi eklerler artık yoksa kredimi yükseltirler hem mesela 4 yıllık iyürürlüğe girdiğinde 3 yıllıklara bitirebilmesi için fırsat tanıdı mesla 4 yıllık girer girmez herkes 4 yıllık olmadı mantıklı olanda buydu zaten şimdide böyle olması gerekir yeni olanlara yapılması gerekir çünkü biz önceki şartlara göre aldık derslerimizi bu zamana kadar
ben aradım ve yeni müfredata göre böyle dediler
yeni düzenlenen şeylerden bizene diyemeyiz mesela 3 dönem hakkı verildi açık liselilere o zamanda bizi ayırsalar derdikki neden bize yapmıyorlar değilmi valla ben bilemiyorum ama şunu söylemek istiyorum ne yaparsanız yapın ders silinmez ek sınav yaparlar faxlarla maillerle hak tanırlar ama zorunlu derslerde oynama yapmazlar o yüzdende heveslenmeyin derim ama siz bilirsiniz

aslan
Uzman

Mesaj gönderen aslan » 02 Kas 2009, 22:03

Bal10cuk yazdı:
aslan yazdı:
ben aradım ve yeni müfredata göre böyle dediler
yeni düzenlenen şeylerden bizene diyemeyiz mesela 3 dönem hakkı verildi açık liselilere o zamanda bizi ayırsalar derdikki neden bize yapmıyorlar değilmi valla ben bilemiyorum ama şunu söylemek istiyorum ne yaparsanız yapın ders silinmez ek sınav yaparlar faxlarla maillerle hak tanırlar ama zorunlu derslerde oynama yapmazlar o yüzdende heveslenmeyin derim ama siz bilirsiniz

halk eğitimde öğretmen haklısınz dedi ankarayı arayın bizde söyleyelim dedi senin dediğinde doğru düzeltmezler yinede biz elimizden gelni yapalım derim üniversite hayal olacak bu gidişle açıklisede bu kadar sorun olursa :(

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Kas 2009, 12:46

Arkadaşlar sizin yine sadece geometri eklenmiş biz meslek liselilere tam 6 ders yani 12 kredi eklenmiş bu sene son senemdi ama ümidi kestim artık Allah'a havale ediyorum bunları saçmalık 9. sınıfın dersini son senesini okuyan insanlara nasıl eklersiniz bu adalet mi şimdi :evil:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

aslan
Uzman

Mesaj gönderen aslan » 04 Kas 2009, 16:13

evet son senesi olanlara eklememeleri gerekir böyle saçmalık olurmu ya

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 08 Kas 2009, 22:46

Maalesef benim de bu hafta haberim oldu ben hergün okula gider gibi,A.Ö.L sitesine bakıyorum herşeyi takib ediyorum .Üst komşum beni uyardıktan sonra bu alışkanlık başladı.Uyardığı konu adres güncellemesi ile ilgili.Geometri olayına gelince ,kimse boşuna bağırmasın . Devletimiz hukuk devleti, isteyen gider idari mahkemeye derdini orda anlatır.Benimde bu işe aklım ermedi?Ne demek örgün öğretimde var diye bizede uygulamak? Örgün öğretimle aynıysak paso versinler.Sonra 4 dönem bu ders yoktu 5 ci dönem de niye karşıma çıktı? Ama ne yapalım başa gelen çekilir lakin Sn. Hüseyin Çelik bu 3 dönem uygulamasını başlattığnda eğitmin çabuklaşmasından bahsediyordu şimdi mezun olack kişi Geometriyi başarmak veya muaf olana kadar üç sınava girmek durumunda,böyle süre kısalmaz ki uzar ama dediğim gibi uygun dille başvurular yapılır. Sonuç belki değişir.

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 09 Kas 2009, 09:10

Meb gov tr bilgi edinme birimine mesaj gönderebilirsiniz. :(

Kullanıcı avatarı
laden
Uzman

Mesaj gönderen laden » 09 Kas 2009, 09:52

gecen gün kayıt yeniledim ve ders kitaplarımı aldım.ders secme işlemini yaparken(gayet iyi hatırlıyorum geometri1 ve geometri2 zorunlu derslerim arasında yoktu)neyse dersleri secip kitaplarımı aldım.ertesi gün bi de ne göreyim geometri1 ve geometri2 zorunlu derslerim arasında.. :oops: yasadıgım hayal kırıklıgını anlatamam. :?ders secem işleemni degiştirmek zorunda kaldımmecbur. bu sene bnm son senem..3. sınavda ucu ucuna yetiştireyodum kalan zorunlu derslerimi.eger bu böyle devam edecekse ve de herdönem bize yeni ve sacma sapan zorrunlu dersler ekleyeceklerse mezun olmak bu gidişle zor :oops: acaba sonradan yeni zorunlu dersler eklerler mi?sanıyorum bütün arkadaslarda aynı sorundan dertli.
dügümlenirken uzun yolların ufukta ucu, bugünde gelmedi hasretle beklenen yolcu!...NFK

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 09 Kas 2009, 11:11

Değerli arkadaşlar,Demokratik ,Hukuk devletinde yaşıyoruz. Bütün mesajlara bakıyorum hem tepki gösteren 20 ila 25 kişi ve bunlarda genel bir sızlanma ve dırlanma, ıkınma, sıkınma durumunda. Gerekli yerlere (Meb.gov.tr-Bilgi edinme-Eğitek çağrı merkezi)uygun bir dille şikayetinizi beyan edin.Ben başvurdum.Birde Açıköğretim Lisesi yönetmeliği var.6 .cı madde=a) 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunun 26 ve 27 cimaddeleri uyarınca, ilköğretimi tamamlamış her öğrenciye,İLGİ-İSTEK VE YETENEKLERİNE uygun orta öğretim imkanlarından yararlanma hakkı verilir. dendiği gibi 1739 no lu bu kanunu 28 ci maddesi konuyu destekler nitelikte dahada geniş açıklama sunuyor.Evet... Ağlamayı sızlamayı bırakın,benim gibi başvuru larınızı dediğim gibi uygun bir dille yapınız.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Kas 2009, 11:55

Eagle67, unuttuğunuz birşey varki hukuk devleti de olsa burası Türkiye.. malesef ki kanun ve kurallar halk için değil halka rağmen çıkıyor kim inkar ederse etsin bu dersleri bizim zorunlu derslere ekleyenler bilmiyorlarmı ki sırf bu dersler yüzünden çoğu öğrencinin planları alt üst olacak diyemezlermi ki hayatta binbir zahmetle çoğu hem işe gidip kısıtlı zamanda ders çalışmaya gayret ediyorlar bunları bu yeni derslerden muaf tutalım malesef çoğu şeyde olduğu gibi bu iştede bişeyler ters gidiyor bu arada çağrı merkezine detaylı isteklerimizi içeren 3-4 tane mail attım cevap bile gelmedi dilekçe yazıp aps ile Ankaraya ilettim bakalım sesimizi duyan olacak mı ?..
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 09 Kas 2009, 13:09

Emrah kardeşim yerden göğe kadar haklısın,ama ..... aması var.Eğiteke mesaj attım derdini meb,e anlat oraya yaz dediler.Anlaşıldı 2010 zor bir yıl olacak. :?
ALTYAPISINDA -DÜRÜSTLÜK - OLMAYAN HER EYLEM, BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANIR.
FATİH VOLKAN YENİTÜRK.

yagmur
Uzman

Mesaj gönderen yagmur » 09 Kas 2009, 17:12

fazladan para koparmak için yapılan seyler bunlar,tek dönemi kalmış insan,yeni eklenen geometrilerden gecemezse muaf olmak için 3 kere sınava giricek,fazladan iki dönem için boşu boşuna para yatıracak..bunu düşünmüyormı elbette düşünüyorlar.hersey para için....
Resim

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön