Alan kredisi hakkında bir soru... lütfen cevaplayın...

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kilitli
Malkavian

Alan kredisi hakkında bir soru... lütfen cevaplayın...

Mesaj gönderen Malkavian » 17 May 2008, 19:52

3 senelik lise sisteminde okuyorum... Bölüm olarak sayısal ve gerekli olan alan kredisi 64.

Buraya kadar herşey güzel fakat Acık ögretim lisesi internet sayfasında sıkca sorulan sorulara bakarken şu ifadeye rastladım ve acıkcası aklımdaki mevzun olma planları konusunda beni kuşkuya düşürdü..
------
3 YILLIK SİSTEMDE OKUYANLAR;
Toplam kazanılan kredinin 144 veya üzeri olması,
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması.
Alan kredisinin 64 veya üzeri olması (Genel Kültür hariç),
------

bu yazıdaki parantez icinde Genel kültür haric ifadesi ne anlama geliyor..? Yani kısaca ders secimi yaparken alan dersi olarak gözüken bir dersten(örnegin;İş güvenliği dersi alan dersi olarak belirtilmiş) alan kredisi alamama gibi bir ihtimalimmi var?

Cevap verenlere şimdiden teşekkürler...

EDİT:

Forumda biraz dolaştımda sanırım bahsettiğim ve beni kuşkulandıran (Genel Kültür hariç) ifadesini ben yanlış yorumlamışım =) Genel kültür alanı varmış sanırım... bu alan haric denmek istenmiş...

Ama genede bu başlıga denk gelen ve olayı bilen biri... "evet sen yanlış anlamışsın.. bir ders üstünde alan yazıyorsa alan kredini paşalar gibi alırsın" desin.. bende rahatlıyayım...

Kullanıcı avatarı
MeteHAN
Site Admin

Re: Alan kredisi hakkında bir soru... lütfen cevaplayın...

Mesaj gönderen MeteHAN » 28 May 2008, 01:20

Açık Öğretim Lisesinde ;
1. Genel Kültür Alanı
2. Sosyal Bilgiler Alanı
3. Fen Bilimleri Alanı
4. Türkçe-Matematik Alanı
5. Yabancı Dil Alanı

Olmak üzere 5 alan bulunmaktadır.
Genel Kültür Alanında alan dersi yoktur.
Diğer alanların her birinin kendi alan dersleri vardır.

Kilitli

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön