Merhaba kader arkadaşları

Foruma Yeni Katılan Arkadaşlar, Kendiniz Burdan Tanıtınız. Not: İsim, Yaş, Şehir Şeklinde...
Kullanıcı avatarı
merhan

Merhaba kader arkadaşları

Mesaj gönderen merhan » 03 Mar 2011, 05:34

merhaba herkese arkadaşlar lütfen şu konuda bir yardımcı olurmusunuz.?
aöl 4 yıllık fen bölümü ögrencisiyim "top. 11 dönem top kredim 153 alan kredi 23 " amaçım şu mezun olup üniversite sınavını kazanıpta mezun olmak ,,
şimdi 1- 3 dönemden yapılacak olan sınavdan alınacak max 90 kredi mi alıyoruz ?
2- mezun olabilmek için alan krediyi 80 yapmak gerek ,benim 23 ? bunun için 57 krediyi nasıl alacağım ?

ygs sınavına başvuru yaptırdım şimdi sınava giripte kazanap kayıt olamazsak yandık :(

Kullanıcı avatarı
merhan

Re: Merhaba kader arkadaşları

Mesaj gönderen merhan » 05 Mar 2011, 23:48

yaw merhaba hoşgeldin diye bilirsiniz illa direk cevap yazmanıza gerek yok =)

Asrım zenan
Doktor

Mesaj gönderen Asrım zenan » 06 Mar 2011, 21:10

Hoşgeldiniz..

3 Dönem Sınav kredi toplamı 90 Yapıyor evet..Hepsinden tam kredi olman ve dersleri gecmen gerek tbi..: )
Alan derslerinin tamamından en az bir defa sınava girilmiş olunması..Gerek biliyorsun..
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olabilirsin ..Bu nedenle ortak derslere ağırlık ver.
çnkü ortak dersleri ya geciceksin..yada 3 kez girip muaf olucaksın..Geçmek için uğraş : )

Bende adını haykıracak bir nefes çığlık bile olsa..Susar mıydım sen giderken ardından çığlık çığlığa.Bende kollarından tutacak az biraz cesaret olsa.Bırakır mıydım sence seni ömrüm boyunca ..

Kullanıcı avatarı
merhan

Mesaj gönderen merhan » 07 Mar 2011, 01:26

Asrım zenan yazdı:Hoşgeldiniz..

3 Dönem Sınav kredi toplamı 90 Yapıyor evet..Hepsinden tam kredi olman ve dersleri gecmen gerek tbi..: )
Alan derslerinin tamamından en az bir defa sınava girilmiş olunması..Gerek biliyorsun..
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olabilirsin ..Bu nedenle ortak derslere ağırlık ver.
çnkü ortak dersleri ya geciceksin..yada 3 kez girip muaf olucaksın..Geçmek için uğraş : )
Hoşgördük

...yani alan dersi sınavına girmesem ders kalırsa bu son 3.dönem sınavına giremiyormuyum. :?:
şunu daha açık açıklarsan çook sevinirim anlayamadımda , alan kredisini tamamlamam için ne yapmak gerek ?

Asrım zenan
Doktor

Mesaj gönderen Asrım zenan » 07 Mar 2011, 11:50

Şimdi bak . .: )

Bir alan dersleri var bide ortak dersler..
Alan kredi Toplamak için bu dersler yardım ediyor sana.
Ama Alan dersinde bir kez sınava girmen yeterlidir..Bunda ya gecersin ya gecemezsn..mezun olmanı etkilemmez..Bir kez girdiysen.
Ortak Dersler, mezun olabilmek için alınması gereken derslerdir. Bu dersler başarılamazsa tekrar alınması gerekir.Üç kez sınava girilerek başarısız olunan ortak derslerden muaf olunur. Muaf olunan dersin kredisi kazanılmış olmaz, sadece başarma zorunluluğu ortadan kalkar. Muaf olunan ortak dersler, istenirse tekrar alınabilir.

Uzun lafın kısası arkadaşım .En geç yazın bitirmek istiyorsan..kredini toplamak istiyorsan..
Ortak derslerinin hepsini bu önümüzde sınavda ver..
Hepsinden geçmeye bak ..Kredn böylelikle toplanır.Ortak dersler uzatıyor işte..
Ya vericen ve muaf olucan..ortak derslerden toplarsan alan kredini . .Yazada alan dersleriin iveririsin . . .olur biter..:)

Anlatabilmişimdir Umarım .. : )

Bende adını haykıracak bir nefes çığlık bile olsa..Susar mıydım sen giderken ardından çığlık çığlığa.Bende kollarından tutacak az biraz cesaret olsa.Bırakır mıydım sence seni ömrüm boyunca ..

Kullanıcı avatarı
merhan

Mesaj gönderen merhan » 07 Mar 2011, 14:10

Asrım zenan yazdı:Şimdi bak . .: )

Bir alan dersleri var bide ortak dersler..
Alan kredi Toplamak için bu dersler yardım ediyor sana.
Ama Alan dersinde bir kez sınava girmen yeterlidir..Bunda ya gecersin ya gecemezsn..mezun olmanı etkilemmez..Bir kez girdiysen.
Ortak Dersler, mezun olabilmek için alınması gereken derslerdir. Bu dersler başarılamazsa tekrar alınması gerekir.Üç kez sınava girilerek başarısız olunan ortak derslerden muaf olunur. Muaf olunan dersin kredisi kazanılmış olmaz, sadece başarma zorunluluğu ortadan kalkar. Muaf olunan ortak dersler, istenirse tekrar alınabilir.

Uzun lafın kısası arkadaşım .En geç yazın bitirmek istiyorsan..kredini toplamak istiyorsan..
Ortak derslerinin hepsini bu önümüzde sınavda ver..
Hepsinden geçmeye bak ..Kredn böylelikle toplanır.Ortak dersler uzatıyor işte..
Ya vericen ve muaf olucan..ortak derslerden toplarsan alan kredini . .Yazada alan dersleriin iveririsin . . .olur biter..:)

Anlatabilmişimdir Umarım .. : )
vay allah razı olsun kardeşimm senden bu sefer anladım =)
bi mezun olsam bu sene bide şu üniversite hal olsa tamam deyme keyfime =)
tekrar saolasın

Asrım zenan
Doktor

Mesaj gönderen Asrım zenan » 07 Mar 2011, 14:46

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana : )
İnş Bitirirsin..
Hakkında hayrlısını diliyorum arkadaşım ..

“Kendinizi Tanıtın” sayfasına dön