Herkez baksın !

Her Konuda Tartışabilirsiniz
yakogg

Herkez baksın !

Mesaj gönderen yakogg » 21 Haz 2011, 19:04

Herkeze merhaba. Açık lise genel kültür bölümünde okuyorum 142 toplam 79 alan kredim var. Sorum; başarısız dersler kısmına geldiğimde orada 21 tane ortak başarısız ders görüyorum fakat ders seçimi yaparken 6 tane ortak çıkıyor 4 tanesi zaten muaf bunların neden bu kadar az ortak ders seçebiliyorum? muafları zaten seçmiyorum geri kalan 2 tanesini seçtim. Geriye kalanınıda mecburen seçmelilerden seçerek 30 kredilik ders seçimimi tamamladım. Benim başarısız olarak 21 tane ortak dersim gözükürken neden 2 tanecik ortak ders seçebiliyorum ders seçiminde(4 muafı saymıyorm)? acaba o 21 tanenin hepsini muafmı ettim yada başardım? muaf dersler kısmına baktığım zamanda ders seçiminde muaf olarak gördüğüm 4 adet dersi görüyorum sadece diğerleri yok. Mezun olmama 2 sınavım kaldı muhtemelen yardım edermisiniz.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Herkez baksın !

Mesaj gönderen kripton » 23 Haz 2011, 19:38

Bu konuda bir fikrim yok ama bu nasıl iş ya :shock: eğer muaf olmadıysan seçeceğin ders listesinde olmalı o dersler. Yarın bi problem çıkarmasınlar sen bi halk eğitime müdür yardımcısına sor bu işi :?: Gerçi seçmişsin derslerini de ama :wink: Bu arada genel kültür alanında farklı bir uygulama var mı ki acep :?:
Resim

yakogg

Mesaj gönderen yakogg » 23 Haz 2011, 19:42

bu konuda açık öğretime bir kaç mail atmıştım cevap aldım ve çok şükür kafam rahatladı. Ordaki gözüken dersleri başarmışım veya muaf etmişim ve eskiden okuduğum liseden ötürüde gidenler var tabi. Ortak olarak kurtarmam gereken sadece geo 1-2 sonrasında 192 kredi yapıp mezun oluyorum :)

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 23 Haz 2011, 20:43

ya bende obur sınavda bıyolojı 3 vardı bundada bıyolojı 4 olması gerekmıyomu derslerı sectım bıde cıkar dıye ona onceden ınt calısmıstım.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön