açık öğretim okumak istersem nasıl bir yol izlemem gerekiyor

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
eda gül

açık öğretim okumak istersem nasıl bir yol izlemem gerekiyor

Mesaj gönderen eda gül » 26 Tem 2011, 13:13

merhaba arkadaşlar,sosyal bilimler mezunuyum. hangi tablodan tercih yapıyorsnuz?
6B-2, 6B-3, 6B-4 teki tablolardan mı? . ve bu bölümlerin puanlarına hangi tablodan bakacağım?
açık öğretim okumak istersem tercih konusunda nasıl bir yol izlemem gerekiyor? şimdiden yardım edenlere teşekkürler

emrahk
Onursal Üye

Re: açık öğretim okumak istersem nasıl bir yol izlemem gerek

Mesaj gönderen emrahk » 26 Tem 2011, 13:21

Tablo 4'ten Anadolu Üniversitesi (Eskişehir) yazan yeri bulup fakülteleri arasından da Açık Öğretim Fakültesi'ni bulacaksın. Bu fakültenin istediğin bölümü veya bölümlerinin yanında yazan kodu tercih formuna yazacaksın...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

ozgur06
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ozgur06 » 31 Tem 2011, 14:16

Bu konu hakkında benimde bir sorum olacaktı yardım ederseniz sevinirim.
Açık lise'de de düz lisede ki gibi , başarı puanı ortalaması varmıdır ? AOBP diye birşey duymuştum sanki ? Bu puan nasıl hesaplanır ? Bu puan ile sınavsız(ygs - lys ) bir üniversiteye girebilirmiyiz açıkögretim üniversitesi dahil?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 31 Tem 2011, 15:48

ozgur06 yazdı:Bu konu hakkında benimde bir sorum olacaktı yardım ederseniz sevinirim.
Açık lise'de de düz lisede ki gibi , başarı puanı ortalaması varmıdır ? AOBP diye birşey duymuştum sanki ? Bu puan nasıl hesaplanır ? Bu puan ile sınavsız(ygs - lys ) bir üniversiteye girebilirmiyiz açıkögretim üniversitesi dahil?
Cevabı açtığın konuda verdim, oradan bakabilirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön