ÖSYS 2011 Tercihleri

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
bedirhan
Uzman

Re: ÖSYS 2011 Tercihleri

Mesaj gönderen bedirhan » 30 Tem 2011, 14:53

Arkadaşlar bilmediğim ve bilen varsa kesinlikle öğrenmek istediğim bişey var.Diyelim tercihleri yaptık herhangi bi yer geldi.ama ben o gelen yerden vazgeçtim ikinci tercihimde(ek tercih)İlk listeden bagımsız baska yer yazabılıyor muyuz?yoksa yıne mecbur ek tercıhte ılk lıstedeki baska yerlerı mı yazıyoruz?

İnsan Olmak Yetmez,Yetmiyor Zaten...Süperman Olmak Lazım Bazen...
Toplam Dönemi : 11
AOL de Okuduğu Dönem : 7
Toplam Kredi : 218
Alan Kredi : 80
Durum : MEZUN

komikadam
Doktor

Mesaj gönderen komikadam » 30 Tem 2011, 16:38

bedirhan yazdı:Arkadaşlar bilmediğim ve bilen varsa kesinlikle öğrenmek istediğim bişey var.Diyelim tercihleri yaptık herhangi bi yer geldi.ama ben o gelen yerden vazgeçtim ikinci tercihimde(ek tercih)İlk listeden bagımsız baska yer yazabılıyor muyuz?yoksa yıne mecbur ek tercıhte ılk lıstedeki baska yerlerı mı yazıyoruz?
ilkinde yerleştiysen 2. cisinde tercih yapamazsın..

Kullanıcı avatarı
bedirhan
Uzman

Mesaj gönderen bedirhan » 30 Tem 2011, 17:12

emin misin komikadam :/

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 30 Tem 2011, 17:21

Ben 1. tercihindekini beğenmeyenler, 2. tercihi yapabilir ama önceliği hiç bir yere yerleşmeyenlere veriyorlar diye biliyordum. Ama emin değilim tabi...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
bedirhan
Uzman

Mesaj gönderen bedirhan » 30 Tem 2011, 17:32

kesin bilgiyi nereden elde edebilirz?Bilen Var mı

komikadam
Doktor

Mesaj gönderen komikadam » 30 Tem 2011, 21:09

ben arkadaşımdan biliyorum sanki öyle olmuştu çünkü sen tercih yapmışsın sonuçta yani oraya yazdıklarını istiyorsunki yazmışsın. O yüzden 2. tercihi emrahk nın dediği gibi öncelik olarak yerleşemeyenlerede verebilirler. Ama genede ösym bilgi danışma hattını ara sor değişmiş olabilir statüsü..

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 31 Tem 2011, 18:37

İÜ AÖF olmazsa, Anadolu Üniversitesi AÖF okuyacağız görünen o ki. Yalnız hangi bölüm olacak bir türlü karar veremedim. Herkes ayrı telden çalıyor araştırdığım forumlarda, kimi şu bölüm kolay diyor kimi o bölüm çok zor diyor. İnsanın kafasını allak bulla ediyorlar... :|
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

mihriban
Asistan

Mesaj gönderen mihriban » 01 Ağu 2011, 07:31

radyo ve televizyon programcılığı
eczane hizmetleri
sağlık kurumları işletmeciliği
sosyal hizmetler
tıbbi ve aromatik bitkiler
fotoğrafçılık ve kameramanlık
tercihlerim
anadolu üniversitesi aöf olarak bunları seçtim.ama gelse bile gidemem çünkü bu sınawda geometri 2 aldım 1.geçemeyen ben 2.sini hiç geçememişimdir bence üstünde çok durdum elimden geleni yaptım ama umudum yok geçeceğimden ya allah herşein hayırlısını nasip etsin.olmadı yine girerim seneye dil sınavına girmeyi düşünüyorum olursa ingilizce öğretmenliği seçicem. :) :( bide seneye orta öğretim başarı puanının düşme ihtimali var mı yine girersem öss ye.?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 01 Ağu 2011, 11:47

mihriban yazdı:radyo ve televizyon programcılığı
eczane hizmetleri
sağlık kurumları işletmeciliği
sosyal hizmetler
tıbbi ve aromatik bitkiler
fotoğrafçılık ve kameramanlık
tercihlerim
anadolu üniversitesi aöf olarak bunları seçtim.ama gelse bile gidemem çünkü bu sınawda geometri 2 aldım 1.geçemeyen ben 2.sini hiç geçememişimdir bence üstünde çok durdum elimden geleni yaptım ama umudum yok geçeceğimden ya allah herşein hayırlısını nasip etsin.olmadı yine girerim seneye dil sınavına girmeyi düşünüyorum olursa ingilizce öğretmenliği seçicem. :) :( bide seneye orta öğretim başarı puanının düşme ihtimali var mı yine girersem öss ye.?
Eğer Geometri'den geçemediysen sende ek sınav yapılırsa ona girersin. bölümün ne bilmiyorum ama Yabancı Dil değilse İngilizce Öğretmenliği'ne gitmek istersen puanına katsayı uygulanır. Ayrıca AÖF'de olsa İngilizce Öğretmenliği hatırı sayılır bir puanla ve kontenjanla öğrenci alıyor. Bunu da aklında bulundurmanda fayda var...

Mustafa Kemal Atatürk

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 01 Ağu 2011, 11:49

Bu arada Gülbeyaz, bizim tercih edeceğimiz bölümün sitesini şimdiden 7500 küsur kişi ziyaret etmiş. Ne çabuk öğrendiler yaa :twisted:

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 01 Ağu 2011, 13:53

emrahk yazdı:Bu arada Gülbeyaz, bizim tercih edeceğimiz bölümün sitesini şimdiden 7500 küsur kişi ziyaret etmiş. Ne çabuk öğrendiler yaa :twisted:
yandık desene :roll: inşaallah biz kazanalımda ne olursa olsun. biliyorum bencillik ama ne yapayım çok istiyorum yerleşmeyi.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 01 Ağu 2011, 15:59

Sen tercihini yaptın mı? Benim hala elim gitmiyor, aday işlemleri bölümüne. Seçtiğim bölümde bir sene bile kalırsam çok fena olur. Araştıra araştıra hep aynı şeye dönüyor konu. Çalışan her bölümü başarır.. (Bunu bizde biliyoruz laa) :mrgreen:

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
bedirhan
Uzman

Mesaj gönderen bedirhan » 01 Ağu 2011, 16:12

benimde elim bi türlü gitmiyor tercihlere.11-12 den 8 lere düştüm.cuma yapcaktım bugune attım.buyuk ıhtımalle yarına kalcak.

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 02 Ağu 2011, 08:37

ben yaptım tercihlerimi ama değiştirsemmi diye içim içimi yiyor tercih lerim şu şekilde
1.iü coğrafya(aöf)
2.iü felsefe (aöf)
3.sosyoloji (aöf)
4. t. dili ve edebiyatı (aöf)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Ağu 2011, 09:55

Benim tercihlerim de şu şekilde, ama değişime açık, :roll:

01. Tercih İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi/Coğrafya (Açıköğretim)
02. Tercih İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi/Felsefe (Açıköğretim)
03. Tercih ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyoloji (Açıköğretim)
04. Tercih ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı (Açıköğretim)
05. Tercih ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/İşletme Fakültesi/İşletme (Açıköğretim)
06. Tercih ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/İktisat Fakültesi/Kamu Yönetimi (Açıköğretim)

Mustafa Kemal Atatürk

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön