AÖF'de Bazı Bölümlerde Kredili Sisteme Geçildi!

AÖF İle İlgili Yapılan Duyurular
Fays
Uzman Doktor

AÖF'de Bazı Bölümlerde Kredili Sisteme Geçildi!

Mesaj gönderen Fays » 02 Eyl 2011, 21:21

DUYURU

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin aşağıda belirtilen ön lisans ve lisans programlarında 2011-2012 öğretim yılında “Dönemlik-Kredili” sistemde eğitim ve öğretim yapılacaktır. Dönemlik-kredili sistemde eğitim-öğretim yapacak programlara ÖSYS ile kazanan öğrencilerin kayıtları 12 Eylül – 23 Eylül 2011 tarihlerinde yapılacaktır. Bu programlarda okuyan öğrencilerin güz dönemi kayıt yenileme işlemleri ise 17 Ekim – 27 Ekim 2011 tarihleri arasında yapılacaktır.

Uzaktan Eğitim Programları:

• “Bilgi Yönetimi Ön Lisans Programı”

• “Coğrafi Bilgi Sistemleri Ön Lisans Programı”

• “Eczane Hizmetleri Ön Lisans Programı”

• “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Ön Lisans Programı”

• “Kimya Teknolojisi Ön Lisans Programı”

• “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Ön Lisans Programı”

• “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Ön Lisans Programı”

Merkezi Açıköğretim Programları:

• “Adalet Ön Lisans Programı”

• “Çağrı Merkezi Hizmetleri Ön Lisans Programı”

• “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Ön Lisans Programı”

• “İlahiyat Ön Lisans Programı”

• “Laborant ve Veteriner Sağlık Ön Lisans Programı”

• “Tarım Ön Lisans Programı”

• “Felsefe Lisans Programı”

• “İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı”

• “Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı”

• “Sosyoloji Lisans Programı”

• “Tarih Lisans Programı”

• “Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı”

İLETİŞİM

• Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

http://www.anadolu.edu.tr/ adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.

• E-posta: aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Re: AÖF'de Bazı Bölümlerde Kredili Sisteme Geçildi!

Mesaj gönderen gülbeyaz » 03 Eyl 2011, 08:53

teşekkürler bilgilendirme için keşke kayıt tarihlerini sonuç belgesinde farklı vermeselerdi bir arkadaşım hala 26 eylülde başlıyacak sanıyor kayıtlar. söylüyeyimde kaçırmasın terihleri.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Eyl 2011, 16:39

Bu kredili sistem ile tıpkı AÖL gibi derslere ''muaf olma'' durumu getirilse çok daha iyi olur bence...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 03 Eyl 2011, 20:33

emrahk yazdı:Bu kredili sistem ile tıpkı AÖL gibi derslere ''muaf olma'' durumu getirilse çok daha iyi olur bence...
Bence o kadarına gerek yok be dostum. O zaman ne anlamı kalır ki. Zaten kredili sisteme geçişle söylenilenlere göre daha da zorlaşacak AÖF. AÖF'ye de belli standart ve başarı kotası koyuyorlar zira böylece.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 04 Eyl 2011, 16:03

Benim ki sadece bir düşünce. Ama iyi olurdu bence, örneğin İktisat gibi sayısal ağırlıklı bir bölümde, bir türlü geçemeyip mezun olamadıkları derslerden öğrenciler muaf olsa iyi olurdu...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 04 Eyl 2011, 22:10

emrahk yazdı:Benim ki sadece bir düşünce. Ama iyi olurdu bence, örneğin İktisat gibi sayısal ağırlıklı bir bölümde, bir türlü geçemeyip mezun olamadıkları derslerden öğrenciler muaf olsa iyi olurdu...
Dostum bizim sayısalımız zayıf mesela ve biz de ona göre tercihler yaptık. Ancak muaflık sistemine güvenip İktisat seçsek ve bitirsek işimiz de büyük ihtimal iktisatla ilgili olacağı için yani sayısal olacağı için o işte başarılı olamayız ve bu durumda İktisat bitirmenin hiç bir anlamı kalmıyor.

Bu arada AÖF okuyan arkadaşlar, özellikle Kamu Yönetimi, İşletme, İktisat gibi bölümleri okuyan arkadaşlar; TRT-4'ün TRT-Okul kuşağını kesinlikle takip etsinler. Yeni düzenlemeyle modern gereçlerle ders anlatımı yapılıyor adeta sınıftaymışsın gibi ve gerçekten faydalı. Önceden olduğu gibi eski videoları ısıtıp ısıtıp koymuyorlar yayına, bu sefer ki tamamen yeni ve güncel. Sınavlara çalışanlara yardımı olur kuvvetle ihtimal, ben bile arada bakıyorum bu yıl "İktisada Giriş" gibi dersler göreceğim için.

“Duyurular” sayfasına dön