Dershane

Her Konuda Tartışabilirsiniz
sonbahar
Doktor

Re: Dershane

Mesaj gönderen sonbahar » 02 Eki 2011, 20:15

ben dersaneye gitmedim ama lys den çok iyi bir puan aldım.çevremdeki dersaneye gidenlerin puanlarından çok çok yüksek.arkadaşımda dersaneye gitmedi evde tek başına çalıştı.neti falanda yok.istanbul üni hemşirelik kazandı.demek istediğim dersaneye gitmek değil.dersanede kafanızı açıpta beyninize bilgileri yerleştirmiyorlar.herşey insanın kendisinde bitiyor.istek,azim ve çalışma olduktan sonra başarılmayacak şey yoktur.

O Şimdi Üniversiteli

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 02 Eki 2011, 20:16

Bakalım bunu zaman gösterecek. Ben yine de umutluyum :)
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Eki 2011, 20:17

Ama Sonbahar, sayısal bir bölüm, örneğin Mühendislik kazanmak, özel ders veya dersane olmadan imkansız...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 02 Eki 2011, 20:20

arkadaşım sayısaldan kazandı tek başına çalışarak ama hedefi yüksek tutanlar mutlaka dershane ya da özel ders takviyesi yapması lazım.ama sözel için insanın özel derse ya da dersaneye ihtiyacı olduğunu sanmıyorum.evde programlıda çalışılabilir.
O Şimdi Üniversiteli

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 02 Eki 2011, 20:20

emrahk yazdı:Ama Sonbahar, sayısal bir bölüm, örneğin Mühendislik kazanmak, özel ders veya dersane olmadan imkansız...
İmkansız değil emrahk, benim tanıdığım tam da senin bahsettiğin bölümü kazandı :D
Resim

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 02 Eki 2011, 20:22

kripton yazdı:
emrahk yazdı:Ama Sonbahar, sayısal bir bölüm, örneğin Mühendislik kazanmak, özel ders veya dersane olmadan imkansız...
İmkansız değil emrahk, benim tanıdığım tam da senin bahsettiğin bölümü kazandı :D
kazananlar mutlaka var.sanki eskiden dersanemi vardı.bahsettiğiniz tıpı kazanan çoban en iyi örnek.ama işte örnekler az.
O Şimdi Üniversiteli

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Eki 2011, 20:24

Olabilir arkadaşlar, aslında ben İstanbul'da olduğum için ve kız arkadaşım da burda olduğu için, ayrılamazdım ve buranın puanlarına göre konuşuyorum. İstanbul'da puanları herkes biliyor zaten. Yoksa Anadolu'da bende gidebilirdim, meslek liseliyim ve İnşaat Mühendisliği bölümüne puanım + bize ek puanda veriyorlar, gidebilirdim Anadolu'da bir yere. Ama İstanbul çoook zor. İstisnalar genel kuralı bozmaz unutmayın. 1000 kişi dersaneye gitmez, 1 kişi iyi bir yeri kazanır....
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 02 Eki 2011, 20:26

emrahk yazdı:Olabilir arkadaşlar, aslında ben İstanbul'da olduğum için ve kız arkadaşım da burda olduğu için, ayrılamazdım ve buranın puanlarına göre konuşuyorum. İstanbul'da puanları herkes biliyor zaten. Yoksa Anadolu'da bende gidebilirdim, meslek liseliyim ve İnşaat Mühendisliği bölümüne puanım + bize ek puanda veriyorlar, gidebilirdim Anadolu'da bir yere. Ama İstanbul çoook zor. İstisnalar genel kuralı bozmaz unutmayın. 1000 kişi dersaneye gitmez, 1 kişi iyi bir yeri kazanır....
şahsi yorumumu söylüyorum emrah hata etmişsin.sonuçta senin geleceğin ve gitmeliydin.evli olsan ya da maddi imkanın kısıtlı olsa tamam ama onun dışında eğitim öncelikli olmalı.
O Şimdi Üniversiteli

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Eki 2011, 20:29

Evet haklısın ama Coğrafya'yı da seviyorum, herşey kısmet meselesi. Aynı bölümü okuyoruz bakalım ne olacak, yıllar bize ne getirecek...

Mustafa Kemal Atatürk

hyilmaz
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen hyilmaz » 02 Eki 2011, 20:36

Yapamam yada imkansız derseniz baştan kaybedersiniz. Aslında bence sayısal dediğiniz şeylerdeki sorun anlamanın biraz güç olmasından kaynaklanıyor. Kafam basmıyor diyenlerin çoğu 1 kez 2 kez 3 kez anlamayınca ben bu işi yapamayacağım diyorlar ve kitabı bırakıyorlar.. Eğer üzerine giderseniz gerçekten oluyor. Ve sayısal özellikle mat çalışmak insana ayrı bir zevk verir. Ben 0 temelle başladım ve ciddi bir yardım almadan kendi başıma bir hayli yol katettiğime inanıyorum. Bunu da güvender soru bankalarında kendi başıma çözdügüm yıgınla soruya dayanarak söylüyorum. Ha bunu özel dersle falan desteklerim belki ama ben dershanenin kafam basmıyorculara çözüm olabileceğine inanmıyorum. Çünkü bu arkadaşlar bence fazla kafa yormak istemiyorlar. Muhakemesi normal olan herkes bence uğraşırsa bu işi yapabilir...

Tabii bu yazdıgımın başlıgı açanla falan ilgisi yok. Ben genel manada konusuyorum... (Yeri gelmişken)

Kullanıcı avatarı
dark_angel
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen dark_angel » 02 Eki 2011, 22:25

sonbahar yazdı:
dark_angel yazdı:dini konular dışında.fem dershanesini herkes çok övüyo.haftaya kayıt yaptırmak için dershanelre bakmay gidicem.feme giderim gibi geliyo.bu arada sınıflar gerçekten haremlik seramlık mı:)
siz oraya ders öğrenmeye gitmeyecek misiniz??ister kız erkek ayrı olsun ister karışık.farkeder mi??önemli olan verilen bilginin kalitesi değil mi??
tabikide en çok eğitimi önemli.bende onu diyorm zaten.ama ülkemizinde iran gibi olması da beni korkutuyor.o yüzden haremlik seramlık yapmaları bana normal gelemez:)eğer bu ülkedeki insanlara normal geliyorsa,ben ne desem boş.

çağrı
Uzman

Mesaj gönderen çağrı » 03 Eki 2011, 07:28

emrahk yazdı:Evet haklısın ama Coğrafya'yı da seviyorum, herşey kısmet meselesi. Aynı bölümü okuyoruz bakalım ne olacak, yıllar bize ne getirecek...
coğrafya dersi bana hep ezberden ötürü sıkıcı ve zor gelmiştr
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN ikinizinde

yalnız okuduğum kadarıyla birbirini seven iki kişinin aynı sınıfta olması dikkat bozuklğuna ve dersler konusunda performansın düşmesine neden olur neticede beyin kimyasını etkileyen bir durum merak ettim bu gerçek bir tesbit değil mi?
tabii itisnalar dışında ,birde çift dal ve yan dal konusunda bilgisi olan var mı
bir arkadaşımız soruyorda

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Eki 2011, 07:33

çağrı yazdı:
emrahk yazdı:Evet haklısın ama Coğrafya'yı da seviyorum, herşey kısmet meselesi. Aynı bölümü okuyoruz bakalım ne olacak, yıllar bize ne getirecek...
coğrafya dersi bana hep ezberden ötürü sıkıcı ve zor gelmiştr
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN ikinizinde

yalnız okuduğum kadarıyla birbirini seven iki kişinin aynı sınıfta olması dikkat bozuklğuna ve dersler konusunda performansın düşmesine neden olur neticede beyin kimyasını etkileyen bir durum merak ettim bu gerçek bir tesbit değil mi?
tabii itisnalar dışında ,birde çift dal ve yan dal konusunda bilgisi olan var mı
bir arkadaşımız soruyorda
Biz aynı sınıfta değiliz, ayrı ayrı şehirlerde okuyoruz hatta. Ama bölümümüz Coğrafya, o yüzden dedim. Bu arada yan dal, çift ana dal gibi kavramlar hakkında bilgim yok, internetten bir alıntı buldum;

Yandal Programları (YDP)
Üniversiteye kayıt oldukları bölüm/program(birinci anadal) dışında, başka bir bölümde belirli bir konuya yönelik sınırlı sayıda dersi almak suretiyle, başka bir dalda bilgilenmek amacıyla izlenilen derslerden oluşan sertifika programıdır.
Bölümündeki/Programındaki öğrenimini üstün başarıyla yürüten öğrenciler, Yan Dal Programı (YDP)’nı da tamamladıklarında aynı zamanda başka bir dalda sertifika alabilirler.

Yan Dal Programı (YDP)’na, anadal lisans öğreniminin en erken üçüncü, en geç altıncı yarıyılı başında başvurabilir.

Mustafa Kemal Atatürk

çağrı
Uzman

Mesaj gönderen çağrı » 03 Eki 2011, 07:41

yukardaki tesbit doğru değil mi sizce emrah hoca

bence öğrenciler ayrı olunca daha büyk başarılara imza atar

tabi duygusal bağ kuranları kastediyorum
duyduğm kadarıyla eğitim fakultesinde örneğin türkçe okuyanlar
başarı puanına göre eğitm fakultesi olmak şartıla başka bir branşın coğ,yandal sertifika çift dal diploma alabilr 2 meslek mezunu sayılacakmış doğrumudur

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Eki 2011, 07:47

Emrah hoca??? İnşallah birgün.. 8)

Bence insana kalmış birşey, kendimden örnek vereyim; ben Açık Lise'yi meslek olarak okuduğum için, doğal olarak örgün okul gibi okulda gidip hocalardan ders aldım ve doğal olarak bir sınıf ortamımız vardı. Ve hayatımda görmediğim kadar samimi ve çok sevdiğim arkadaşlarım oldular hepsi, bir tanesini bile ayıramam o kadar önemliler benim için. Ve özel nedenlerle birkaç tanesi son sınıfı okuyamadan ayrıldılar ve alıştığım arkadaş ortamı bozulunca benim de derslerim de sorunlar olmaya başladı. Çizdiğim projeleri felan eskisi gibi şevkle çizemedim en basitinden. Yani bana yaramadı sevdiğim insanların sınıftan ayrılması. Tabi başkası için ne olur bilinmez, ama bir standardı yok bence bu psikolojinin...

Mustafa Kemal Atatürk

Kilitli

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön