**AÖF BÖLÜMLER ARASI GEÇİŞ MÜMKÜN MÜ?**

AÖF ile ilgili Soru ve Cevaplarızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

**AÖF BÖLÜMLER ARASI GEÇİŞ MÜMKÜN MÜ?**

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 20 Eki 2011, 20:37

Slm arkadaşlar bir sorum olacaktı ben su an sosyal bilimler alanında bulunan Halkla ilişkiler ve tanıtım bölümüne kayıt yaptırdım. Fakat arkadaşlarım aklımı karıştırıyo önü daha açık dediler.Kafam karıştı yine sosyal bilimler alanında bulunan Büro yönetimine geçiş yapamaz mıyım?

nihayet mezun :) diploma puanı:74,25

emrahk
Onursal Üye

Re: **AÖF BÖLÜMLER ARASI GEÇİŞ MÜMKÜN MÜ?**

Mesaj gönderen emrahk » 21 Eki 2011, 12:15

Yatay geçiş muhtemelen vardır. Bu konu hakkında Sonbahar veya Fays arkadaşlarımız daha iyi bilgiye sahiptir, okurlarsa cevap verirler...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 21 Eki 2011, 12:47

Maalesef önlisans bölümlerde geçiş mümkün değil. Sınava girip baştan okuman gerekir. Ama örneğin lisans bölümlerinde okuyor olsan, diyelim ki ÇEKO okuyorsun ve 2.sınıf bitiminde kaydını sildirip önlisans diploması alarak işletmeye 3. sınıftan devam edebilirsin.

Kendi fikrimi söyleyeyim, Halkla İlişkiler, Büro Yönetiminden daha kötü bir bölüm değil. Hatta Halkla İlişkilerin bazı avantajları bile olabilir. Büro Yönetimi çok rağbet gören bir bölüm oldu son yıllarda. O yüzden KPSS'de de puan baya yükseldi. Bence okuyup bitirin ve daha sonra lisans tamamlama ile 4 yıllığa tamamlayın.

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 24 Eki 2011, 19:33

aslında 2 yıl sonunda küçükte olsa bir işe girmek istiyorum o yüzden çok kararsız kalmıştım
teşekkürler emrah ve fays :wink:
nihayet mezun :) diploma puanı:74,25

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 24 Eki 2011, 19:59

deerrryyaaa yazdı:aslında 2 yıl sonunda küçükte olsa bir işe girmek istiyorum o yüzden çok kararsız kalmıştım
teşekkürler emrah ve fays :wink:
Bence bu yıl 2012-KPSS'ye ön lisans olarak gir, iyi bir puan alırsan, seneye mezun olunca tercih yaparsın...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Soru - Cevap” sayfasına dön