YGS ÖNEMLİ YARDIM!

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
ozgur34tr1

YGS ÖNEMLİ YARDIM!

Mesaj gönderen ozgur34tr1 » 04 Oca 2012, 02:34

ÖNCELİKLE CEVAP YAZICAK OLAN HERKESE TEŞEKURLER

SOSYAL BOLIMLERDE OKUYORUM KREDIM 91...

3 SINAVDA MEZUN OLAMIYORUM AMA EK SINAV OLURSA MEZUN OLURUM.. FORMU DOLDURSAM HALK EGITIME ONAYLATSAM
SINAVA GIREBILIRMIYIM? SORUMLULUK KENDIME AİT EGER EK SINAV CIKMASSA SAĞLIK OLSUN DER GECERIM AMA BENIM BU YGS YE GIRMEM LAZIM BU NASIL OLABILIR? DAHA ONCE FORUMDA OKUDUGUM KADARIYLA 10 15 KREDI EKSIGI OLANLAR SINAVA GIREBILMIŞ. GERCEKTEN YARDIMA IHTIYACIM VAR DERSHANEYE DE BAŞLADIM. SINAVA GIRMEK ICIN HER YOLU ANLATABILIRSENIZ SIMDIDEN SAGOLUN

cedric
Doktor

Re: YGS ÖNEMLİ YARDIM!

Mesaj gönderen cedric » 04 Oca 2012, 19:02

toplam kredim 91 derken alan kredisimi yoksa toplam kredimi? eğer alan kredin 91 ve ek sınav için 10-15 kredin ihtiyacın varsa ygs ye başvuruabilirsin ama toplam kredin 91 ise yine girersin ama sınavlara çok iyi hazırlanman lazım. seçtiğin 30 dersten 30 ve 30 a yakın yakın krediler alman lazım. ek sınav 3. dönem sınavından sonra mutlaka çıkar. eğer yapabilirim diyorsan ygs ye başvuru yapabilirsin. ygs ye başvuru için sitede yeteri kadar bilgiler var. açık öğretim lisesi işlemleri yapan herhanngi bir ortaöğretim kurumundan form alacaksın dolduracaksın bankaya ücreti yatırıp sonra yine formu aldığın lisede onaylatacaksın başvurunu yapacaksın. bazı liseler form vermiyor. bankaya ücreti yatırdıktan sonra dekontu yine açıköğretim lisesi işlemlerini yapan liseye götüreceksin başvurunu yapacaksın

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 04 Oca 2012, 20:18

özgür34 merhaba, başvuru için kredinin en az 102 olması gerektiği söyleniyor resmi olarak ama ben sana bugün yaşadığım birşeyi anlatayım:

Ben bugün formu onaylatmak için halkeğitime gittim. Zannediyorum ki kredi bilgilerimi vs.. kontrol edecek. Hani tutuyor mu tutmuyor mu diye. Böyle bir şey sormadı da kontrol de etmedi. Direk onayladı. Yani sen de başvuru yapabilirsin. Ha kontrol edip onaylamayanlar var mı bilemiyorum ama büyük bir ihtimalle onaylarlar.

Tabi sorumluluk sende olur. Çok çalışıp her sınavda 30 kredi alırsan 181 kredin olur geri kalanını da ek sınavda tamamlarsın.

Yine de parayı yatırmadan önce formu onaylat da bi sorun çıkarsa paran bari boşa gitmesin.

Umarım işlerin olumlu şekilde sonuçlanır. BAşarılar
Resim

trrtr

Mesaj gönderen trrtr » 04 Oca 2012, 23:03

Benimde kredi eksiğim vardı fakat başvurum onaylandı butun işlemleri tamamladım ilerde bi sorun çıkıcağınıda sanmıyorum muhtemelen seninde öyle olucaktır şimdiden başarılar

ozgur06
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ozgur06 » 05 Oca 2012, 00:44

ozgur34tr1 yazdı:ÖNCELİKLE CEVAP YAZICAK OLAN HERKESE TEŞEKURLER

SOSYAL BOLIMLERDE OKUYORUM KREDIM 91...

3 SINAVDA MEZUN OLAMIYORUM AMA EK SINAV OLURSA MEZUN OLURUM.. FORMU DOLDURSAM HALK EGITIME ONAYLATSAM
SINAVA GIREBILIRMIYIM? SORUMLULUK KENDIME AİT EGER EK SINAV CIKMASSA SAĞLIK OLSUN DER GECERIM AMA BENIM BU YGS YE GIRMEM LAZIM BU NASIL OLABILIR? DAHA ONCE FORUMDA OKUDUGUM KADARIYLA 10 15 KREDI EKSIGI OLANLAR SINAVA GIREBILMIŞ. GERCEKTEN YARDIMA IHTIYACIM VAR DERSHANEYE DE BAŞLADIM. SINAVA GIRMEK ICIN HER YOLU ANLATABILIRSENIZ SIMDIDEN SAGOLUN
Özgür kardeş senin derdinden en iyi ben anlarım :) Bende bugün korkarak gittim halk egitim merkezine görevli 97 kredin var dedi ,evet dedim ek sınavlarla bitirebilirim bu sene dedim tamam dedi sen bilirsin onayladı :)

ozgur34tr1

Mesaj gönderen ozgur34tr1 » 05 Oca 2012, 01:15

ARKADAŞLAR İLGİNİZ İÇİN SAĞOLUN KREDİM 91 ORTAK 29 ALAN VE BUGUN YGS KAYDIMI YAPTIRDIM. KADİKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ KABUL ETMEDİ AMA BEN aloegitim@​meb.gov.tr E MAİL ATTIM BUYRUN İÇERİĞİ

Merhaba,
Çağrı merkezimize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. İletmiş olduğunuz ÇAĞRI-140029319 numaralı çağrıya ait yanıt aşağıda yer almaktadır.

---------------------------------------------------------------------------------------------
Açık Öğretim Lisesi aol.meb.gov.tr internet adresinde ek sınavlar belirtilmeden dönem sınavları sonucunda mezun olabilecek durumlu öğrencilerin YGS sınavına katılabilecekleri açıklanmıştır. Fakat bu açıklamaların dışıda yinede YGS sınavlarına katılmak isterseniz, YGS sınavlarına mezun olamama durumunuzla ilgili sorumluluğu kabul ederek başvuru yapabilirsiniz.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Mesajınız:
AÇIK Ö?RET?M L?SES? MÜDÜRLÜ?ÜNE;

ÖNCEL?KLE MERHABA. BEN ÖZGÜR KURT AÇIK L?SE SOSYAL BOLUMLER ALANI 91 KRED?YE SAH?B?M.
BU SENE DERSHANEYE BA?LADIM VE YGS SINAVINA HAZIRLANIYORUM AMA YGS SINAVINA GIREMEYECE?IMI OGRENDIM.
E?ER EK SINAV ÇIKAR ?SE MEZUN OLAB?L?R?M B?R UMUTDA OLSA ?ANSIMI DENEMEK ISTIYORUM. 11 KRED? EKS???M VAR VE DURUMUMUZ B?R SENE DAHA DERSHANEYE G?TMEME ?MKAN VERM?YOR
BU SENE HAZIRLANIP GIREMESSEM UN?VERS?TEYE, B?R DAHA OKUMAYA FIRSATIM OLMAYACAK. YGS UCRETLER? HERSEYIN SORUMLULUGUNU ALIP SINAVA GIRMEK ISTIYORUM LUTFEN YARDIM ED?N VE YGS YE G?REY?M. VE LÜTFEN BANA CEVAP VER?N S?ZDEN HABER BEKLIYORUM. TE?EKKURLER....

İyi günler dileriz,
Eğitek Çağrı Merkezi

BU MESAJI OKUTTUĞUM ZAMAN YGS BASVURUMU KABUL ETTİLER VE SORUMLULUGUN BANA AIT OLDUGUNU SOYLEDILER. HEPİNİZE BAŞARILAR :)

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön