Kayıt Yapılamadı / Ders Seçim Hatası / Gözükmeyen ORTAK Dersler

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Menthol
Çırak

Re: Kayıt Yapılamadı / Ders Seçim Hatası / Gözükmeyen ORTAK Dersler

Mesaj gönderen Menthol » 27 Eyl 2018, 20:09

Ben de ek sınava gireceğim, kayıt yenileme de yaptım ama ders seçemiyorum yarın son ne olacak :)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 27 Eyl 2018, 20:11

Menthol yazdı: 27 Eyl 2018, 20:09 Ben de ek sınava gireceğim, kayıt yenileme de yaptım ama ders seçemiyorum yarın son ne olacak :)
HOCAM ARKADAŞ MEBİMDEN BU BİLGİYİ ALMIŞ
bluedy yazdı: 26 Eyl 2018, 17:04 Arkadaşlar, 444 0 632 aradım, ders seçimi ek sınava gireceğiniz için sonrasında yapabilirsiniz diyor bu doğru mu sizce? dün seçtiğim dersler sıfırlanmış ve şuan ders seçme ekranına tıkladığımda uygun değildir diyor.
BUNDAN DOLAYI DERS SEÇİM İŞLEMİNİZ EK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA YAPABİLECEKSİNİZ EN MANTIKLISI OLMUŞ

SINAV SONRASI KALAN DERSLERİNİZ İLE LİSTE OLUŞTURUP BİR SONRAKİ SINAVA DAHİL OLABİLİRSİNİZ.

urk1996recep
Çırak

Mesaj gönderen urk1996recep » 27 Eyl 2018, 20:24

Az önce paramı yatırdım işlem yapılmadı yazıyor. Büyük ihtimal yarın açılır değil mi arkadaşlar ?

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 27 Eyl 2018, 21:30

Jezxy yazdı: 27 Eyl 2018, 20:11
Menthol yazdı: 27 Eyl 2018, 20:09 Ben de ek sınava gireceğim, kayıt yenileme de yaptım ama ders seçemiyorum yarın son ne olacak :)
bluedy yazdı: 26 Eyl 2018, 17:04 Arkadaşlar, 444 0 632 aradım, ders seçimi ek sınava gireceğiniz için sonrasında yapabilirsiniz diyor bu doğru mu sizce? dün seçtiğim dersler sıfırlanmış ve şuan ders seçme ekranına tıkladığımda uygun değildir diyor.
BUNDAN DOLAYI DERS SEÇİM İŞLEMİNİZ EK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA YAPABİLECEKSİNİZ EN MANTIKLISI OLMUŞ

SINAV SONRASI KALAN DERSLERİNİZ İLE LİSTE OLUŞTURUP BİR SONRAKİ SINAVA DAHİL OLABİLİRSİNİZ.
Alo Meb ''444 0 632'' bana da bu konu hakkında bize bilgi verilmedi dedi hocam :) bence onlar da ne olacağını kestiremiyor.
YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA

Resim
En Yüce Unvandan da Yüce ''Türklük''

urk1996recep
Çırak

Mesaj gönderen urk1996recep » 27 Eyl 2018, 22:38

Az önce Aöl instagram sayfası bir haber paylaştı kayıt yenileme ve ilk kayıtlar 8 Ekime kadar uzatıldı.

Öncelikle kötü konuşmak istemiyorum ama içime kurt düştü kesin bu işte bir bit yeniği var biz Alan Yok durumunda olan öğrencilere bir şeyler yapacaklar gibime geliyor yinede kötü düşünmek istemiyorum 😥😒

Pazernus
Doktor

Mesaj gönderen Pazernus » 28 Eyl 2018, 00:32

AÖL resmi sitesin de de yazıyor ilk kayıt ve kayıt yenileme 8 ekime kadar uzatılmış büyük ihtimal ders seçimini düzeltecekler.
"Hiç erişeyemeceksin gibi yada,Herşeyi yitireceksin gibi çalış"
Konfüçyüs

Poseidonn

Ders seçimi

Mesaj gönderen Poseidonn » 28 Eyl 2018, 14:39

Herkese merhaba, bi sorum olcaktı =D
Şimdi ek sınav ve 1. dönem kayıt yenileme işlemini yaptım ben. Ek sınav için ders seçtim, bugünde 1. dönem için ders seçmek istedim ama durumunuz ders seçimine uygun değildir yazıyor. Herkeste mi böyle yoksa bende bi sorun mu oluştu acaba? Bu arada benim zorunlu ders sayım da 2ye düşmüş =D Sanırım mezuniyete son sınav kaldı :.yehuu: :.yehuu: :.yehuu:

Jezxy
Onursal Üye

Re: Ders seçimi

Mesaj gönderen Jezxy » 28 Eyl 2018, 17:47

Poseidonn yazdı: 28 Eyl 2018, 14:39 Herkese merhaba, bi sorum olcaktı =D
Şimdi ek sınav ve 1. dönem kayıt yenileme işlemini yaptım ben. Ek sınav için ders seçtim, bugünde 1. dönem için ders seçmek istedim ama durumunuz ders seçimine uygun değildir yazıyor. Herkeste mi böyle yoksa bende bi sorun mu oluştu acaba? Bu arada benim zorunlu ders sayım da 2ye düşmüş =D Sanırım mezuniyete son sınav kaldı :.yehuu: :.yehuu: :.yehuu:

beacrt

Mesaj gönderen beacrt » 28 Eyl 2018, 18:26

bende dil ve anlatım dersleri 6 7 8 gözükmüyor

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 28 Eyl 2018, 19:16

Pazernus yazdı: 28 Eyl 2018, 00:32 AÖL resmi sitesin de de yazıyor ilk kayıt ve kayıt yenileme 8 ekime kadar uzatılmış büyük ihtimal ders seçimini düzeltecekler.

Bende bunu umuyorum..
YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA

Resim
En Yüce Unvandan da Yüce ''Türklük''

Kullanıcı avatarı
anlakdnz95
Acemi

Durumunuz Ders Seçmeye Uygun Değildir ?!

Mesaj gönderen anlakdnz95 » 29 Eyl 2018, 01:40

Arkadaşlar merhabalar , gerek ek sınav olsun gerek kayıt yenileme olsun toplamda 60 tl bankamatikten yatırdım , üzerine gittim halk eğitimden kontrol ettirdim yani herhangi bir sıkıntım yok bu konuda fakat ,
3-4 gün önceden yaptığım ders seçimleri bir türlü aktif olmuyordu , yani dersleri seçiyordum fakat siteden çıkıp tekrar giriş yaptığımda , o dersler seçilmemiş olarak gözüküyordu ve ben tekrar seçiyordum , bende sistemsel bir hata vs vardır diye 1-2 gün bekleyeyim dedim ,
şimdi tekrar giriş yaptım sisteme ve karşıma ders seçme ekranında ' Durumunuz Ders Seçmeye Uygun Değildir... ' yazısı çıktı ve ' 2018 1. dönem dersi de almamıştır' yazıyor dönem 'dönem dersleri' sekmesinde , bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı acaba ? sistemsel bir arıza falandır değil mi ?
Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk

servetinanc
Doktor

Re: Durumunuz Ders Seçmeye Uygun Değildir ?!

Mesaj gönderen servetinanc » 29 Eyl 2018, 01:43

hocam ek sinav icin derslerinizi sectiyseniz sorun yok. diger ders secme olayi ek sinavdan sonra açılacak.

Kullanıcı avatarı
anlakdnz95
Acemi

Mesaj gönderen anlakdnz95 » 29 Eyl 2018, 01:46

servetinanc yazdı: 29 Eyl 2018, 01:43 hocam ek sinav icin derslerinizi sectiyseniz sorun yok. diger ders secme olayi ek sinavdan sonra açılacak.
dostum , yani 'ders seçme' ekranında ek sınav dersi falan diye bir şey yazıyor muydu hatırlamıyorum yada benim dikkatimden kaçmış olabilir ama , eğer benim seçtiğim o dersler ek sınav içinse bile dediğim problem olmuştu , dersleri seçiyordum , sistemden çıkış yapıp tekrardan girdiğimde seçtiğim dersler gözükmüyordu.
Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
barbaros
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen barbaros » 29 Eyl 2018, 02:03

hocam 2018-1 dönemi için seçtiğin dersler gitmiştir. ek sınav için seçtiğin dersleri görmek istiyorsan ders bilgileri (alınan)-başarısız dersler bölümünde ek sınav için seçtiğin dersleri görürsün. arkadaşın dediği gibi ek sınav dan sonra yeni dönem için ders seçme işlemini tekrar açarlar

servetinanc
Doktor

Mesaj gönderen servetinanc » 29 Eyl 2018, 02:12

anlakdnz95 yazdı: 29 Eyl 2018, 01:46
servetinanc yazdı: 29 Eyl 2018, 01:43 hocam ek sinav icin derslerinizi sectiyseniz sorun yok. diger ders secme olayi ek sinavdan sonra açılacak.
dostum , yani 'ders seçme' ekranında ek sınav dersi falan diye bir şey yazıyor muydu hatırlamıyorum yada benim dikkatimden kaçmış olabilir ama , eğer benim seçtiğim o dersler ek sınav içinse bile dediğim problem olmuştu , dersleri seçiyordum , sistemden çıkış yapıp tekrardan girdiğimde seçtiğim dersler gözükmüyordu.

aciklise uygulamasi telefonunda varsa eger, ders bilgileri(alinan) tiklayip oradan dönem derslerini seçip 2014-1 seçerek ek sinavda sectigin dersleri gorebilirsin. kayit yenileme derslerini de ek sinavdan sonra seçebilirsin, hepimiz beklemedeyiz.

Kilitli

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön