DERSHANELER KAPANMALI MI ?

Herşey serbest...

DERSHANELER KAPANMALI MI ?

Anket 07 Oca 2014, 23:34 tarihinde bitecek

EVET
7
41%
HAYIR
9
53%
KARARSIZIM
1
6%

Toplam oy: 17

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Re: DERSHANELER KAPANMALI MI ?

Mesaj gönderen rüfeyde » 09 Ara 2013, 04:02

emrahk yazdı:Bu arada dershaneleri savunmuyorum ben. Ben ya okulu kapatın, ya da dershaneleri diyen taraftayım. Ama "artık ihtiyacı kalmadı" ne demek oluyor bunu açıklayamadılar bir türlü. Bu forumun yöneticilerinden biri olarak bana gelen özel mesajların büyük çoğunluğu ne diyorlar biliyor musunuz? "Ben filanca lisede okuyorum ve dersleri hocalar iyi anlatamıyor, arkadaşlarım dersleri kaynatıyor ve bu yüzden hiçbir şey anlamıyorum. Boşa okula gidip geleceğime derslere evde ve dershanelerde çalışmak için açık liseye geçmek istiyorum." diyorlar.

İnan soruların son zamanlarda bir birlerinden haberdar gibi hep bu okulda aldıkları eğitimden memnun olmayan arkadaşlardan gelmesi beni de şaşırttı. Yani neymiş, okullarımızda eğitim rezaletmiş. Her okul Galatasaray Lisesi değil. Bir gün o kıvama gelecekse tüm okullar zaten kimse cebinden para verip gitmeyecek dershaneye...
İyide zaten çaba bu ki emrah yani benim anladıgım okulada kalıtelı egitim vermenin yollarını arıyor bu devlet az destek vermeli hem bazı şeyler deneme yanılma ıle mumkunlesir yıllarca dershaneleri denedik sonuç hayat standartı yüksek olan bir şekilde başarıyor ya düşük kesim dershaneler kalksa bu egitim okullara taşınsa diyen taraftayız sonuç olarak hicbir dershane kapsamlı bir şekilde konu anlatmıyor özet geciyor ama şuda göz ardı edilemez sayısalda özellikle püf noktalar vermesi çok buyuk bir artı bunu dershane ögretmeni verebiliyorsa okulda vermeli sonuc olarak dershaneler kalksın derken aslında dershane egitimi ve okul egitimi birleşsin diyorum ben :)

Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

YELİZ
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen YELİZ » 09 Ara 2013, 04:06

bencede dershaneler kapansın daha adil durumu olan var olamayan var hem dershanelerin şöyle birşeyi var neden dersleri iyi olanlara kampanya yapıyorlar hiç düşündünüz mü çocuk zaten derslerinde tutumlu indirim oldugu için ailelerin gücü yettigine deyiyor indirim dershanede bu çocugu ben bu duruma getirdim diye hava atıyor aksine çocuk kendisi tutumlu kendi içinde var
        • İnsanların YAPAMAZSIN Dediklerini YAPMAK En Büyük Zevktir
          passion100.blogspot.com

Kara_Kedi
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Kara_Kedi » 09 Ara 2013, 05:43

emrahk yazdı:Okulda aldıkları eğitimle bir şey öğrenemeyen ve çok çok azı iyi bir üniversiteye giden düz lise mezunları varken kesinlikle kapanmamalı. Meslek lisesi mezunlarını ise hiç saymıyorum, onların büyük çoğunluğu dershanesiz barajı bile geçemiyorlar. Durum böyle iken sen hangi eğitimi veriyorsun ki, insanların artık dershaneye gitme ihtiyacı yok diyorsun?

Evine özel hoca getirtip saati 100 liradan eğitim aldıracak zengin aile çocuklarına karşılık, fakirler gidecek Halk Eğitimden kendisine de kurslardan kontenjan kalması için birbirini yiyecekler.

Bir iyi tarafı var ki, Açık lise (yeni adıyla akademik lise) öğrencileri şimdiki dershane denilen yerlerde gidecek yüz yüze eğitim alabilecekler. Daha kaliteli eğitim alarak, daha iyi bölümler kazanabilecekler.

Not: Başbakan her zaman ki gibi geri adım attı bu arada. Akıllı adam, ee kasetler belgeler havada uçuşacaktı maazallah... :mrgreen:

Ben bu Akademik lise olayını anlamadım.Adamlar dershaneleri kaldıracağız dediler ama olay açık liseye nasıl geldi bunu anlamadım.

Akademik lise öğrencilerinin yüz yüze eğitim işi nasıl olacak.Ben de açık lise bitince dershaneye kayıt olacaktım.Sap gibi ortada kalmak istemiyorum

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Ara 2013, 19:07

Kara_Kedi yazdı:
emrahk yazdı:Okulda aldıkları eğitimle bir şey öğrenemeyen ve çok çok azı iyi bir üniversiteye giden düz lise mezunları varken kesinlikle kapanmamalı. Meslek lisesi mezunlarını ise hiç saymıyorum, onların büyük çoğunluğu dershanesiz barajı bile geçemiyorlar. Durum böyle iken sen hangi eğitimi veriyorsun ki, insanların artık dershaneye gitme ihtiyacı yok diyorsun?

Evine özel hoca getirtip saati 100 liradan eğitim aldıracak zengin aile çocuklarına karşılık, fakirler gidecek Halk Eğitimden kendisine de kurslardan kontenjan kalması için birbirini yiyecekler.

Bir iyi tarafı var ki, Açık lise (yeni adıyla akademik lise) öğrencileri şimdiki dershane denilen yerlerde gidecek yüz yüze eğitim alabilecekler. Daha kaliteli eğitim alarak, daha iyi bölümler kazanabilecekler.

Not: Başbakan her zaman ki gibi geri adım attı bu arada. Akıllı adam, ee kasetler belgeler havada uçuşacaktı maazallah... :mrgreen:

Ben bu Akademik lise olayını anlamadım.Adamlar dershaneleri kaldıracağız dediler ama olay açık liseye nasıl geldi bunu anlamadım.

Akademik lise öğrencilerinin yüz yüze eğitim işi nasıl olacak.Ben de açık lise bitince dershaneye kayıt olacaktım.Sap gibi ortada kalmak istemiyorum
Durum şu; Bakanlık dershanelerin yeni düzenleme ile üniversite sınavına öğrenci hazırlama yetkilerini elinden alacak. Bu kapatılacak dershaneler ise eğer kapasiteleri yeterli ise özel okul olacaklar. Haliyle büyük çoğunluğu özel okul olacak kadar kompleks yapılar olmadığı için, bunlara da "sizler açık lise (akademik lise) olun" denilecek.

Diyelim örgün liselerde ders saati haftalık 40 saat ise, açık lise olarak dönüşen dershaneler ise haftalık 20 saat yüz yüze ders verecekler. Bir nevi akşam lisesi gibi. Muhtemelen her açık lise öğrencisine yüz yüze eğitim şuan Mesleki açık Öğretim Lisesi öğrencilerinde olduğu gibi zorunlu olmayacak ama kendileri ders çalışmakta zorlanan öğrenciler bu kurslara gidebilecekler. Tabi ücretli olacak bu kurslar.

Ayrıca mezun öğrenciler de aynı şekilde bu derslere katılabilecekler diye duydum ama emin değilim...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 09 Ara 2013, 21:01

rüfeyde yazdı:
pskolog yazdı:ya şu makarnadan bir yiyemedikk :lol: :lol: :lol: :lol: kim alıyor bu makarnayı kömürüü biz almıyorsak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: başbakanımızın dediği gibi sizde dağıtın makarna kömürr :lol: :lol: :lol: madem öyle oy alınıyor dmii :wink:
makarnanın kalorisi yuksek canım bizi duşundukleri için bize dagıtmıyolar sanırım :mrgreen:
evet ya verselerde yiyemem hayat boyu sağlıklı beslenme olayındayım :mrgreen: aslında şey dağıtmalılar ceviz,köy terayağı,köy peyniri doğal olcak bizi biraz düşünsünler sağlıklı yaşayalım ne öyle makarna bizi öldürmeye çalışıyorlar :lol:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 09 Ara 2013, 21:13

Ah canım gel ben sana yayla tereyagı verim hemde karadeniz :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 09 Ara 2013, 21:14

rüfeyde yazdı:Ah canım gel ben sana yayla tereyagı verim hemde karadeniz :mrgreen:
rüfeyde gel senle biz tanışalım :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 09 Ara 2013, 21:15

adres ver gelim hvbfbdsvbdvbdf :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 09 Ara 2013, 21:32

tamam gel güngörene :lol:

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 09 Ara 2013, 21:42

:mrgreen: yağlar gelsın geliyim :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 09 Ara 2013, 21:47

rüfeyde yazdı::mrgreen: yağlar gelsın geliyim :mrgreen:
yağı bırak sen gel :mrgreen: :lol:

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 16 Ara 2013, 05:37

Olay yağa bala bağlanmış :)

Şaka bir tarafa ben okulların kapatılmasından yanayım. Ha gündemi takip etmiyorum kim ne dedi ne yaptı bilmiyorum ama ortada yıllardır çözülemeyen bir eğitim problemi var onu biliyorum. Gençler açıktan okusa daha iyi ya. Okullar emrahk nın dediği gibi gırgır şamata. Öğrenecek insan evinde de öğrenir. İsteyen öğrencilere de destek veren yerler olur yine. Teknoloji çağındayız, çoğu evde internet var artık. Kişi evinden çıkmadan bile mükemmel bir şekilde eğitimini alır.
Resim

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 16 Ara 2013, 06:29

Hocam biz işi tatlıya bağlamıştık :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 16 Ara 2013, 16:37

Bence kapatılmalı. Neden mi? Çünkü

1-İnsanların hafızasına dershaneye gitmeden üniversite kazanılmaz diye kazınmış. Bu düşünceyi tamamen yıkmak lazım
2-Dershanelerdeki öğretmenler okulda kaliteli eğitim vermiyorlar dershaneler insanlarda çocuklarını okulda gerekli ve kaliteli eğitimi alamadıklarını düşünerek çocuklarını dershaneye yazdırıyorlar eğer dershaneler kapatılırsa öğretmenlerin verdiği eğitim kalitesinin artacağı inancındayım.
3-Dershaneler benim gözümde eğitimden daha çok ticari amaçla kurulmuş gibi görüyorum bu benim şahsi düşüncem. Tamam bedava okuttukları çocuklarda var ama bunun altında reklam var zeki çocuk derece alır Dershanelerde bunu kendi başarısı gibi göstererek reklamını yapar.

Not : Bu görüşler kendi şahsi düşüncem olup kimseyi eleştirmiyorum.
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

enderun
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen enderun » 16 Ara 2013, 17:06

Emrah kardeşim herşeyi ozetledin Geri kalan inat boş

“Serbest Kürsü” sayfasına dön