Hayatta En Çok Yapmak İstediğiniz Şeyler Neler ?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Hayatta En Çok Yapmak İstediğiniz Şeyler Neler ?

Mesaj gönderen Jackal4540 » 26 May 2013, 22:02

Arkadaşlar hayatta en çok yapmak istediğiniz sahip olmak istediğiniz şeyler neler ?
Bunları hobi olarakta sayabilirsiniz yada herhangi istek olarakta düşünebilirsiniz,Mesela size bir kere şans verilmiş olsa ne dilerdiniz.
Mesela bana bir kere şans verilmiş olsaydı hayatımı ömür boyu huzur dolu ve sağlıklı geçirmek isterdim.
Sizin istekleriniz neler merak ettim ?

emrahk
Onursal Üye

Re: Hayatta En Çok Yapmak İstediğiniz Şeyler Neler ?

Mesaj gönderen emrahk » 27 May 2013, 01:51

Bir insanın hayatta sağlık ve huzurlu bir yaşamdan daha fazla isteyebileceği hiçbir şey yok. Bu ikisi dışındakiler hikaye.. Sevdiklerimi kaybetmeyi istemem ayrıca...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 27 May 2013, 04:25

emrahk yazdı:Bir insanın hayatta sağlık ve huzurlu bir yaşamdan daha fazla isteyebileceği hiçbir şey yok. Bu ikisi dışındakiler hikaye.. Sevdiklerimi kaybetmeyi istemem ayrıca...
Aynen katılıyorum emrah abi :wink: Para pul,zengin olmak bunlar hikaye.

DarkMoon11

Mesaj gönderen DarkMoon11 » 27 May 2013, 06:33

Valla ne diyeyim bende emrah'a katılıyorum.İnsan ailesinle birlikte ömür boyu huzurlu ve sağlıklı yaşamaktan başka ne isteyebilirlerki.Para konusuna gelince parayla satın alınamayan üç şey var : Sağlık,Huzur,Ömür.He parayıda hepten göz ardı etmeyelim para ihtiyaçtır ama aşırısına kaçmamak lazım aşırı paraya mala düşkün olmamak lazım.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 27 May 2013, 18:58

Tabi para-pul hikaye değil maalesef, gerçekçi olmalıyız. Ama benim demek istediğim; insan sadece "daha çok para kazanayım" diye yaşarsa o kişi mutlu olamaz. Para bir araçtır, hayatın tek amacı olamaz...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 28 May 2013, 02:05

yakın gelecekte en olabilir isteğim liseyi bitirmek üni sınavına girmek...orta vadede ise evlilik ve en çok istediğim anne olmak bunun için yaratılmışım :mrgreen: mutlu huzuru bol bi yaşam çok sevip çok sevilmek isteğim bunlar ama herşey allahdan nasibimizde ne varsa onunla mutlu olmayıda bilceğiz :D
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 28 May 2013, 04:29

İnşallah arkadaşlar,Hayatta her şey istediğimiz gibi olur,İnşallah herkez tez zamanda hayallerine kavuşur,yeterki sağlık uzun ömür ve huzur olsun :wink:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 28 May 2013, 23:37

Hiçbir şey yapasım yok aslında. Ama madem geldim bu dünyaya üniversiteye hazırlanıyorum. Öğretmen olacağım okulumun yakınında bir ev kiralarım bakarsınız seversem semti, satında alabilirim. Sonra işten eve evden işe.

Kendime bir daktilo alabilirim maaşımla, küçük bir bahçem olsun bahçe tarımından hoşlanıyorum boş zamanlarımda vakit geçirmek isterim.

Şu hastalığım ilerlememesini bu şekilde kalmasını diliyorum en çok yoksa hepsi yatar bu planların.

Evleneceğimi pek sanmıyorum. Ama evlenmek isterim bebeğim olsun isterim.

Hacca gitmek isterim. Umarım ölmeden manevi duygularımın kabarır yoksa boş yaşıyorum ve boşu boşuna ölmek istemem.

Daha yazacağım şeyler var da bu ön söz gibi olsun.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 29 May 2013, 01:46

KGamze yazdı:Hiçbir şey yapasım yok aslında. Ama madem geldim bu dünyaya üniversiteye hazırlanıyorum. Öğretmen olacağım okulumun yakınında bir ev kiralarım bakarsınız seversem semti, satında alabilirim. Sonra işten eve evden işe.

Kendime bir daktilo alabilirim maaşımla, küçük bir bahçem olsun bahçe tarımından hoşlanıyorum boş zamanlarımda vakit geçirmek isterim.

Şu hastalığım ilerlememesini bu şekilde kalmasını diliyorum en çok yoksa hepsi yatar bu planların.

Evleneceğimi pek sanmıyorum. Ama evlenmek isterim bebeğim olsun isterim.

Hacca gitmek isterim. Umarım ölmeden manevi duygularımın kabarır yoksa boş yaşıyorum ve boşu boşuna ölmek istemem.

Daha yazacağım şeyler var da bu ön söz gibi olsun.
İlk iş bu sene üniversite kazanacaksın inşallah, sana güvencimiz tam... :wink:

Mustafa Kemal Atatürk

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 29 May 2013, 08:05

SSCB yazdı: Bu konuda seni destekliyorum gamze özellikle manevi duyguların konusunda bende senin gibi düşünüyorum annem de beni umreye götürmek istiyor ama ben gitmiyorum çünkü umreye hazır değilim umre gitmek turist gibi bir şey oluyor ben şahsen öyle düşünüyorum gidiyorlar geliyorlar ama gene aynı günahları işliyorlar bende dahil ben gitsem değişmeyeceğimi bildiğim için gitmiyorum bana faydası olmadıktan sonra mesela ben hiç tövbe etmiyorum çünkü biliyorum ki o günahları gene işleyeceğim. Allah' da biliyor o yüzden Allah'ın ümit kapısını çalamıyorum sığınamıyorum.
En azından bunu düşünebiliyoruz. Bence buda güzel bir şey sonuçta kendi içimizde ölçüp tartacağız zamanla değişebilir.
Ayrıca umreye git bence. Vallahi benim çevremde umreye gidip herkes aynı hayatına devam ediyor. İlla da değişeceksin diye bir şey yok hac başka umre başka sanırım hacda günahlarından tam anlamıyla tövbe edip görevi yerine getiriyorsun.
emrahk yazdı:
İlk iş bu sene üniversite kazanacaksın inşallah, sana güvencimiz tam... :wink:
O kadar ümitsizim ki şu an yorumunuza bile tepki veremiyorum umarım güvenenleri boşa çıkartmam.

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 29 May 2013, 21:43

TIP
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 02 Haz 2013, 22:20

epidoras yazdı:TIP
Hangi branş üzerine tıp okuyacaksın.Mesela psikiyatri,nöroloji,dahiliye,kardiyoloji,psikolog hangisi ? Merak ettim ben psikiyatri branşını okumayı çok isterdim ama maalesef kafayı yedim diye bir sürü psikiyatri doktorlarına gittim.Hepsi benden daha deli çıktı insanların dertlerini dinlemekten kafayı bozmuşlar.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 24 Tem 2013, 03:15

Yalnız yaşamak. Bir dakika aylardır zaten öyle yaşıyorum. 8)

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 30 Tem 2013, 20:08

Çok bir şey değil aslında bir aydır parasını biriktirdiğim kaykayı almak ve sonra kırılana kadar kaymak. Ama bakalım kısmet.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 31 Tem 2013, 01:12

KGamze yazdı:Çok bir şey değil aslında bir aydır parasını biriktirdiğim kaykayı almak ve sonra kırılana kadar kaymak. Ama bakalım kısmet.
Gamze sen skateboard'mı yapıyorsun :mrgreen:
Amerikada kaykaycı olanlara çok baskı var,Polisler yakaladığını tutukluyor karakola götürüyor bu kadarda olmazki yani diyeceksin bak sana video paylaşayım baştan sona izle sonunda tutuklanıyorlar :
http://www.youtube.com/watch?v=GJ7agdh89pE Hey yoo Wassup meeen :mrgreen:
Buradada kaykay yapanlara anca gürültü yapma oğlum derler geçerler

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön