15.DÖNEMİMDEYİM YENİ KAYIT OLUCAM YÜZ YÜZE EĞİTİMİM BİTTİ

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
mustafaozen

15.DÖNEMİMDEYİM YENİ KAYIT OLUCAM YÜZ YÜZE EĞİTİMİM BİTTİ

Mesaj gönderen mustafaozen » 23 Ağu 2013, 04:06

ŞİMDİDEN BU YAZIYI OKUCAK VEYA CEVAPLIYCAK ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM

OLAYIM: 1993 DOGUMLUYUM MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM ÖĞRENCİSİYİM YÜZ YÜZE EĞİTİMİMİ TAMAMLADIM 2 SENE ÖNCE VE 13. DÖNEMİMDE ASKERLİK TECİLİ YAPTIRABİLDMİ OKULDN ALDIGIM EK C2 BELGESİ İLE 2012-2013 YILI ÖĞRETİMİ İÇİN.
ŞUAN 2013-2014 ÖĞRETİM YILI İÇİN TECİL ETTİRME İSTEĞİNDE BULUNDUGUMDA OKULNDAN 12. DÖNEMİ GEÇTİĞİN İÇİN ASKERLİK TECİLİ YAPAMIYORUZ CEVABINI ALDIM AMA ASKERLİK TECİLİ 29 YAŞNA KADAR DİYOR ACIK OGRETIM ÖGRENCILERINE .
2013-2014 YLI İÇİN İLK DÖNEM SINAVLARINA KAYIT YENİLEME İŞLEMİ YAPTIRDIGIMDA DİREK ASKERLİK ŞUBESİNE GİTSEM NE GİBİ BİLGİ AKTARIRLAR AÇIK ÖGRETIM ÖGRENCISI OKUDUGUMA DAİR KAYIT YENİLEME DEKONTU GÖTÜRSEM

TOPLAM KREDIM 214
TAMAMLAMAM GEREKEN 240

emrahk
Onursal Üye

Re: 15.DÖNEMİMDEYİM YENİ KAYIT OLUCAM YÜZ YÜZE EĞİTİMİM BİTT

Mesaj gönderen emrahk » 23 Ağu 2013, 04:18

Ek sınava başvursaydın keşke, haberin mi yoktu? Sonuçta o sınavla 240 alıp, mezun olsaydın diplomanla kafan rahat bir şekilde tecilini yapardın. Aslında askerliğin 29 yaşına kadar tecil edildiği söyleniyor ama maalesef toplam 12 dönem sınırı koyuyorlar. Bunun Alo 147'yi arayıp danışmanda yarar var. Askerlik şubesine elinde belge olmadan gitsen "Ek-C2 belgeni getir." diyecekler, okulla alakalı bir durum çünkü bu...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

mustafaozen

Mesaj gönderen mustafaozen » 23 Ağu 2013, 04:23

okulla gorstugumde ek c2 belgesi veririm ama yüz yüze egıtımını tamamladı yazıcam dıyor artık butun ogrencılere

mustafaozen

Mesaj gönderen mustafaozen » 23 Ağu 2013, 04:25

ek sınavdan haberim yoktu uzun süredir internete girmiyordum işlerimden dolayı dün ögrendım bu durumu ama yatıramadım sınav icin ücreti

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Ağu 2013, 04:25

Yazmasının bir önemi yok ki; değişen Askerlik Kanununda örgün veya açık farketmeksizin tüm liselilerin 29 yaşına kadar tecil hakkını askerlik şubesi bilir. Dolayısıyla yüz yüze eğitime bakmadan, öğrenciliğin devam ettiği için tecil ederler...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

mustafaozen

Mesaj gönderen mustafaozen » 23 Ağu 2013, 04:29

o zaman ben 9 eylülden sonra 2013 2014 ilk sınav döneminin kayıtımı yeniliyeyim ve okuldan 12. dönemim bitmiş olup yüz yüze egitim gormuyor yazılı olan ve uzerınde ögrencılık durumu aktıf olan o ek c2 belgesını yınede alayım doldurtayım diymi

mustafaozen

Mesaj gönderen mustafaozen » 23 Ağu 2013, 04:30

ve yarın danışma hattını arıyarakta net bir bilgi alayım

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Ağu 2013, 04:31

Evet al tabi ki belgeyi. Dediğim gibi bu belgeyi düzenletmektir asıl mesele. Askerlik şubeleri eskiden bakardı bunlara, artık sadece önemli olan öğrencilik durumunun aktif olduğunu gösteren Ek-C2 belgesini götürmen.

Danışma hattından bilgi alman da yararına olur elbette...

Mustafa Kemal Atatürk

mustafaozen

Mesaj gönderen mustafaozen » 23 Ağu 2013, 04:34

tamamdır dediğiniz gibi yapıcam yarın ilk işim anışma hattı ıle ırtıbata gecmek vermiş oldugunuz bilgilerle beni bu saatte bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim şimdiden hayırlı aksamlar yarın arıcam ve sonucu ogrendıkten sonra durumu yazıcam buraya tekrar

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Ağu 2013, 04:34

Rica ederim, başarılar...

Mustafa Kemal Atatürk

mustafaozen

Mesaj gönderen mustafaozen » 23 Ağu 2013, 04:37

teşekkürler

Muhammedkaya

Mesaj gönderen Muhammedkaya » 23 Ağu 2013, 06:39

Askerlik şubesine gitme memlekette o kadar asker var ki kimse kaçak askerin peşine düşmüyor millet senelerce gitmiyor kimsenin alındığı yok. Tabiki şikayet olmadığı taktirde. Sen bu süre zarfında şunlara dikkar ediceksin sağda solda jandarmaya polise denk gelip kimliğini uzatıp gbt'ne baktırmıcaksın yoksa görürler hemen alıp götürürler. Zaten teciin yeni kalktığı için sorun olmaz aralığa kadar sabret bir şekilde yüz yüze eğitimin bittiği için 40 kredilik ders alırsın yada 38 tam hatırlamıyorum. Eğer kredin yetiyosa mezun olmaya diplomanı alıp hemen tecil ettir

Şunu unutma dönemin geldi ise ve elindeki evraklar askerliği tecil etmene imkan tanımıyorsa hemen askerlik evraklarını düzenleyip eline verirler işte o andan itibaren dönüşün olmaz ilk muayne kaydını yaptıktan sonra gitmez isen resmi asker kaçağı olursun.

İyi düşün taşın sen karar ver.

mustafaozen

Mesaj gönderen mustafaozen » 29 Ağu 2013, 07:16

9 eylulden sonra okuldan ek c2 belgesini alıp goturmeyı planlıyorum ogrencılık durumum aktıf olucak ama sadece yuz yuze egıtım gormuyor olucak bu sekılde belgeyı alınca askerlıge goturmeyı dusunuyordum

Muhammedkaya

Mesaj gönderen Muhammedkaya » 29 Ağu 2013, 07:46

mustafaozen yazdı:9 eylulden sonra okuldan ek c2 belgesini alıp goturmeyı planlıyorum ogrencılık durumum aktıf olucak ama sadece yuz yuze egıtım gormuyor olucak bu sekılde belgeyı alınca askerlıge goturmeyı dusunuyordum
Hadi hayırlısı bakalım alırlarsa hemen hayırlı tezkereler sana kardeşim :)

“Askerlik Tecili” sayfasına dön