GEOMETRİ GİDER MATEMATİK GELİR.

Diğer Dersleriniz hakkında sorularınızı, bildiklerinizi sorunlarınızı, paylaşabilirsiniz...
Muhammedkaya

GEOMETRİ GİDER MATEMATİK GELİR.

Mesaj gönderen Muhammedkaya » 18 Eyl 2013, 06:38

Bugün zorunlu dersler bölümünde matematik 1 ve 2 derslerini muaf olmama rağmen 6 kredi ile gördüğüm üzere

aol ve maol yönetimine attığım mail sonucu gelen maili sizlerle paylaşayım.

Bu konu hakkında bir çok arkadaşın aklına takılan bir soruyu gidermeye yardımcı olacaktır.

2013-2014 eğitim öğretim yılında Geometri 1 ve Geometri 2 dersleri kaldırılmış olup, Matematik 1 ve Matematik 2 dersleri 4 krediden 6 krediye yükseltilmiştir.

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Re: GEOMETRİ GİDER MATEMATİK GELİR.

Mesaj gönderen cemil.ksa » 18 Eyl 2013, 06:48

Bence sistem gitti. Bunlarda ancak böyle kurtarabildiler. :lol:

Çok saçma geldi bana. Çünkü: Öğrenci matematik 1 dersinden muaf olabilmek için 3 kez sınava giriyor. Matematik 2 dersiyle beraber 12 kredi yapar. E nerde kaldı öğrenci hakkı ?
En son cemil.ksa tarafından 18 Eyl 2013, 11:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

karasahin
Çırak

Mesaj gönderen karasahin » 18 Eyl 2013, 07:41

E ben şimdi boşa mı verdim iki Geometri'yi de? Mat 2'i verdim ama Mat 1'den muaf olmuştum. Mat 1'in muaflığı ne olacak, zorunlu derslere mi ekleyecekler tekrar? Yıkarım valla orayı.

Her gün yeni iş çıkarıyorlar. Mezuniyet incelemesindeyim diken üstündeyim zaten, bu durum mezuniyeti etkilemez inşallah.

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 18 Eyl 2013, 10:22

Ben biraz bakındım da sanırım geometri dersi matematik dersiyle birleşiyormuş.

İşte link: http://yenisafak.com.tr/gundem-haber/ma ... 013-536114

Ama gene saçma. Neden saçma? Çünkü ben veya bir başka açık lise öğrencisi geçtiği veya muaf olduğu bir dersle neden bir daha uğraşsın ki. Bu haksızlık. Tamam dersleri birleştirdiniz. Ama bunu yeni kayıt olan öğrencilere uygula. Çünkü biz hem matematik hemde geometri dersleri için vakit ve emek harcadık. Ne olacak şimdi bizim emeklerimize ?

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 18 Eyl 2013, 10:53

Ben muhaf oldum tekrar gelmez dmi
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 18 Eyl 2013, 11:04

Sizinde diğer arkadaşlar gibi olur herhalde. Yani geri gelebilir. Ben daha kayıt yenilemedim. Ama yenileyen herkese gelmiş sanırım.

Kullanıcı avatarı
Z.Krts
Acemi

Mesaj gönderen Z.Krts » 18 Eyl 2013, 14:02

cemil.ksa yazdı:Ben biraz bakındım da sanırım geometri dersi matematik dersiyle birleşiyormuş.

Ama gene saçma. Neden saçma? Çünkü ben veya bir başka açık lise öğrencisi geçtiği veya muaf olduğu bir dersle neden bir daha uğraşsın ki. Bu haksızlık. Tamam dersleri birleştirdiniz. Ama bunu yeni kayıt olan öğrencilere uygula. Çünkü biz hem matematik hemde geometri dersleri için vakit ve emek harcadık. Ne olacak şimdi bizim emeklerimize ?

Matematik İle Geometri Birleştiği İçin Matematikler Geri Gelecekse... Bana Gelmemesi Lazım Yaaaa....:) Ben Geometri 1 ve 2 den Geçtim.... Matematik 1den de Geçtim.... Geçmiştim Yani...:)

Anladığım Kadarıyla Gelecek Kaçarımız Yok Gibi de.. Peki Geçtiğimiz Dersleri Silecekler mi Acaba... Nasıl olacak Bu iş Yaaaa...:)
Geç Olsun Güç Olmasın Dedik Girdik Bir Yola... Rabbim Sen Yüzümüzü Kara Çıkartma...(Amin)

Muhammedkaya

Mesaj gönderen Muhammedkaya » 18 Eyl 2013, 15:05

serena yazdı:Ben muhaf oldum tekrar gelmez dmi
Dostum bende muaftum mat-1 den ama geometri-2 gitmiş şuanda mat-1 6 kredi olarak zorunlu derslerimde gözüküyor.

Şuanda sistemden kaldırmışlar zorunlu dersler bölümünü bir an önce açılıp herşeyin kesinleşmesini istiyorum bende.

vividdd
Çırak

Mesaj gönderen vividdd » 18 Eyl 2013, 15:53

İnsanı okuduğuna pişman ediyorlar.
Oysa defalarca sormuşlardı, büyüyünce ne olacaksın diye; "mutlu" diyemedik. Çünkü, çocuktuk; akıl edemedik.

yusuf12
Uzman

Mesaj gönderen yusuf12 » 18 Eyl 2013, 17:30

Valla ben mat serisini verdim ama gelse hayır demem beleş 6 kredi

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 18 Eyl 2013, 18:21

Z.Krts yazdı:
cemil.ksa yazdı:Ben biraz bakındım da sanırım geometri dersi matematik dersiyle birleşiyormuş.

Matematik İle Geometri Birleştiği İçin Matematikler Geri Gelecekse... Bana Gelmemesi Lazım Yaaaa....:) Ben Geometri 1 ve 2 den Geçtim.... Matematik 1den de Geçtim.... Geçmiştim Yani...:)

Anladığım Kadarıyla Gelecek Kaçarımız Yok Gibi de.. Peki Geçtiğimiz Dersleri Silecekler mi Acaba... Nasıl olacak Bu iş Yaaaa...:)

Bence kimse bilmiyor bu işin nasıl olacağını. :)

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 18 Eyl 2013, 20:09

kabus gibii mat geri gelmesinn ve üstelik 6 kredi alanlı öğrencileri mezun ettiler bize yaptıklarına bak haksızlık bu :evil:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
elif işlek
Uzman Doktor

Mesaj gönderen elif işlek » 18 Eyl 2013, 20:12

iyde sistemde bu şekilde değişiklik yapıldıysa yeni kayıt olanları etkilemlesi lazım yani vermiş olduğunuz ders niye tekrar gelsin anlamış değilm aol kafayı yedi heralde
"Varlığım Türk Varlığına Armağan olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene..!"

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 18 Eyl 2013, 20:20

2-3 sene önce Geometriler eklenince de son dönemlerini okuyan birçok arkadaşımızın mezuniyeti uzamıştı. O zamanlarda da yeni veya eski sistem öğrencisi demeden herkese eklenmişti bu dersler. Umarım bu sefer mağdur edilmezsiniz...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Muhammedkaya

Mesaj gönderen Muhammedkaya » 18 Eyl 2013, 23:19

emrahk yazdı:2-3 sene önce Geometriler eklenince de son dönemlerini okuyan birçok arkadaşımızın mezuniyeti uzamıştı. O zamanlarda da yeni veya eski sistem öğrencisi demeden herkese eklenmişti bu dersler. Umarım bu sefer mağdur edilmezsiniz...
Hayırlı işler....

“Diğer Dersler” sayfasına dön