alan derslerinde değişiklik

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
kkaann
Acemi

alan derslerinde değişiklik

Mesaj gönderen kkaann » 11 Eki 2013, 13:40

arkadşlar bir ara yeni dönemde alanlar kalkıcak ve yerine bazı dersler( ingilizce gibi) gelicek deniyordu. benim 184 kredim var ama alan kredim 57. eğer alanlar kalkıcaksa ben direk ingilizceleri alıyım alanlar kalktığında otomatik olarak mezun olurum. bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen.

Kullanıcı avatarı
zeynepşahinn
Yardımcı Uzman

Re: alan derslerinde değişiklik

Mesaj gönderen zeynepşahinn » 11 Eki 2013, 20:55

kkaann yazdı:arkadşlar bir ara yeni dönemde alanlar kalkıcak ve yerine bazı dersler( ingilizce gibi) gelicek deniyordu. benim 184 kredim var ama alan kredim 57. eğer alanlar kalkıcaksa ben direk ingilizceleri alıyım alanlar kalktığında otomatik olarak mezun olurum. bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen.
alanlar çoktan kalktı
Ne zaman birine güvenmeye kalksam geçmişim ensemden tutar ve fısıldar '' ne çabuk unuttun ''

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 11 Eki 2013, 21:49

alanlar ocak sınavından sonra kalkacak öyle bir duyuru yapmıştılar yani 1. dönem daha sürcek :wink:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
zeynepşahinn
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen zeynepşahinn » 12 Eki 2013, 01:50

pskolog yazdı:alanlar ocak sınavından sonra kalkacak öyle bir duyuru yapmıştılar yani 1. dönem daha sürcek :wink:
Ben çoktan kalktı diye biliyorum resmi web sitesinde yazıyordu sanki ben mi yanlış hatırladm
Ne zaman birine güvenmeye kalksam geçmişim ensemden tutar ve fısıldar '' ne çabuk unuttun ''

kkaann
Acemi

Mesaj gönderen kkaann » 12 Eki 2013, 16:49

zeynepşahinn yazdı:
pskolog yazdı:alanlar ocak sınavından sonra kalkacak öyle bir duyuru yapmıştılar yani 1. dönem daha sürcek :wink:
Ben çoktan kalktı diye biliyorum resmi web sitesinde yazıyordu sanki ben mi yanlış hatırladm

benim hala fen bilimleri yazıyor

kkaann
Acemi

Mesaj gönderen kkaann » 12 Eki 2013, 16:53

tek sınavda 23 alan kredisi vermem çok zor bu yuzden alanların kalkmasına yönelik ders secmem daha mantıklı gibi.alan kalkdığında ingilizceden başka zorunlu ders gelicek mi? alanların kalkıcağı kesın mi?

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 12 Eki 2013, 20:09

zeynepşahinn yazdı:
sonra bir duyuru daha yapıp yoğunluktan dolayı uzattılar...

alanlılar için sanırım bir tek ingilizce geliyor alanlar kalkınca :wink: ben alansız başladığım için sorunum yok allah kolaylık versin herkese emek vermeden yemekte olmuyor :D
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Ahmett12
Acemi

Mesaj gönderen Ahmett12 » 14 Eki 2013, 22:44

Senle aynı durumdayız. Aralık sınavından sonra tüm öğrenciler Alansıza geçirilecek. Karşımıza zorunlu olarak sanırım sadece İngilizce 5-6-7-8 dersleri çıkacak. Bu dersleri şimdiden seçemezsin çünkü Fen Bilimleri alanında bu derslerin ortak olanı yok, seçmeli olanı vardır. seçmeli olanı seçip geçsen bile yaramaz ortak olması lazım.

Panelimizden kendimiz direk Alansıza geçemiyoruz hata veriyor. Aol resmi facebook hesabında isteyen kendi geçebilir diye açıklama yaptılar ama olmuyor. Aol müdürü Osman Özdemir ile faceden konuştum bayramdan sonra bakarız dedi ama ne kadar bakarlar bilmiyorum. 1. dönem sınavını beklemeden şimdiden alansıza geçemezsek boşu boşuna mezun olma tarihimiz uzayacak.

Bence sende face sayfalarına yazki ilgilensinler. Face sayfası: https://www.facebook.com/pages/Meb-A%C3 ... 00?fref=ts

kkaann
Acemi

Mesaj gönderen kkaann » 16 Eki 2013, 13:19

Ahmett12 yazdı:Senle aynı durumdayız. Aralık sınavından sonra tüm öğrenciler Alansıza geçirilecek. Karşımıza zorunlu olarak sanırım sadece İngilizce 5-6-7-8 dersleri çıkacak. Bu dersleri şimdiden seçemezsin çünkü Fen Bilimleri alanında bu derslerin ortak olanı yok, seçmeli olanı vardır. seçmeli olanı seçip geçsen bile yaramaz ortak olması lazım.

Panelimizden kendimiz direk Alansıza geçemiyoruz hata veriyor. Aol resmi facebook hesabında isteyen kendi geçebilir diye açıklama yaptılar ama olmuyor. Aol müdürü Osman Özdemir ile faceden konuştum bayramdan sonra bakarız dedi ama ne kadar bakarlar bilmiyorum. 1. dönem sınavını beklemeden şimdiden alansıza geçemezsek boşu boşuna mezun olma tarihimiz uzayacak.

Bence sende face sayfalarına yazki ilgilensinler. Face sayfası: https://www.facebook.com/pages/Meb-A%C3 ... 00?fref=ts

öncelikle teşekkür ederim. linkini attığın sayfaya mesaj yolladım cevap verdiklerinde burada paylaşıcam. bu konuda birşey öğrenirseniz lütfen yazın.

Ahmett12
Acemi

Mesaj gönderen Ahmett12 » 24 Eki 2013, 06:23

kkaann yazdı:
Ahmett12 yazdı:Senle aynı durumdayız. Aralık sınavından sonra tüm öğrenciler Alansıza geçirilecek. Karşımıza zorunlu olarak sanırım sadece İngilizce 5-6-7-8 dersleri çıkacak. Bu dersleri şimdiden seçemezsin çünkü Fen Bilimleri alanında bu derslerin ortak olanı yok, seçmeli olanı vardır. seçmeli olanı seçip geçsen bile yaramaz ortak olması lazım.

öncelikle teşekkür ederim. linkini attığın sayfaya mesaj yolladım cevap verdiklerinde burada paylaşıcam. bu konuda birşey öğrenirseniz lütfen yazın.
aciklise@meb.gov.tr mail adresine sürekli mail atın. Aol müdürü Osman Özdemir ile faceden konuştum bu adrese aciklise@meb.gov.tr mail atın arkadaşlar ilgilenecek dedi. Mail atalı 2 gün oldu ne geri dönüş yapıldı nede sorun çözüldü. Öğrenci paneli Alan değiştirme kısmından Alan Yok'a geçemiyoruz. Alan Yok'a geçebilsek şimdiden karşımıza Zorunlu olarak çıkacak olan İngilizce 5-6-7-8 derslerini seçip sınava girecektik. Bu sorun çözülmezse mezun olma süremiz uzayacak.

“Sınavlar” sayfasına dön