bazı ortak derslerin kredisini alamazsak mezun olamaz mıyız?

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
fehmiye
Acemi

bazı ortak derslerin kredisini alamazsak mezun olamaz mıyız?

Mesaj gönderen fehmiye » 21 Şub 2014, 19:06

açık lisede ortak derslerin kredisini alamadan mezun olamaz mıyız demek istediğim diyelim ki matematik 2 den üç kez sınava girdik başaramadık muaf olduk o ortak dersin kredisini alamadık böylelikle ortak kredi limitimiz 120 ye tamamlanmadı toplam kredimiz 192 ye tamamlanmış olsa bile mezun olamaz mıyız?

Neyi çok istersen!'imtihanin olur'

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Re: bazı ortak derslerin kredisini alamazsak mezun olamaz mı

Mesaj gönderen cemil.ksa » 21 Şub 2014, 19:49

Krediniz 192'ye ulaştığı ve hiç zorunlu dersiniz kalmadığı takdirde mezunsunuz. Yani ister zorunlu dersler ister seçmeli dersler olsun, krediyi tamamlamak önemli olan. Ayrıca dil anlatım dersinden muaf olunmadığını da hatırlatayım.

man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen man » 21 Şub 2014, 20:39

megzun ola bilmeniz icin butun ortak dersleri vermeniz ..veya muaf olmaniz gerekiyor dil anlatimdan muaf olamiyorsunuz keisnlikle gecmeniz gerek zorunlu dersler bitmeden acik liseyi bitiremezsiniz

Kullanıcı avatarı
fehmiye
Acemi

Mesaj gönderen fehmiye » 21 Şub 2014, 22:05

ilk olarak teşekkür ederim cevabınız için lakin anlamadığım şey mezun olmak için alan kredisinin 120 olması gerekiyor buda demek oluyo kı tüm zorunlu derslerinin kredisini almak zorundasın muaf olduğumuzda ise o ortak dersin kredisini alamıyoruz ve alan kredimiz 120 ye tamamlanmıyor uzattım biliyorum ne kadar anlatabildim bilmiyorum ama yani mezun olmak için alan kredisi 120 seçmeli ders kredisi 72 olup 192 olmak zorunda ya diyelim ki alan kredisi 100 seçmeli ders kredisi 92 olsa mezun olamaz mıyız?*[/quote]
Neyi çok istersen!'imtihanin olur'

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön