Maöl'den Aöl'e geçmek ?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
honorata

Maöl'den Aöl'e geçmek ?

Mesaj gönderen honorata » 23 Şub 2014, 19:50

Selam beyler benim sorunum şu ben meslek lisesi 4.cü sınıftan terk ettim okulu , 18 yaşında .Şuan 21 yaşındayım ve hala maölden okulu bitiremedim.. Kültür kredim 188 Alan kredim 50

Hazır kayıt işlemleri devam ediyorken aöl'e geçmek istiyorum

1. Bu mümkünmüdür
2. Mümkünse kredim düşermi ve ne zaman mezun olabilirim ?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

emrahk
Onursal Üye

Re: Maöl'den Aöl'e geçmek ?

Mesaj gönderen emrahk » 23 Şub 2014, 20:05

Merhaba, kayıt yenilemeler bitmeden geçiş yapmak için dilekçe ile Halk Eğitim Merkezine başvurarak geçişini yapabilirsin. Geçiş yaptığında MAÖL'den kazandığın tüm yüz yüze eğitim alan kredilerin silinir ve kazanmış olduğun ortak ve seçmeli ders kredilerin olduğu gibi AÖL'ye geçer. Bu da 138 ortak kredi demek oluyor.

Çok çalışır da zorunlu ders bırakmazsan bu sene Temmuz veya yapılabilecek bir ek sınavla mezun olabilirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

honorata

Mesaj gönderen honorata » 23 Şub 2014, 20:10

emrahk yazdı:Merhaba, kayıt yenilemeler bitmeden geçiş yapmak için dilekçe ile Halk Eğitim Merkezine başvurarak geçişini yapabilirsin. Geçiş yaptığında MAÖL'den kazandığın tüm yüz yüze eğitim alan kredilerin silinir ve kazanmış olduğun ortak ve seçmeli ders kredilerin olduğu gibi AÖL'ye geçer. Bu da 138 ortak kredi demek oluyor.

Çok çalışır da zorunlu ders bırakmazsan bu sene Temmuz veya yapılabilecek bir ek sınavla mezun olabilirsin...

Hocam cevap için teşekkürler. Benim kafam karıştı şimdi Maöl sitesinde ilk kayıt oldugun okula gidip dilekçe vermen yazıyor diyordu . Bide bu dilekçe neyin nesidir ne yazacağız kağıda ? Maöl sitesinde dilekçe örneğü varda saolsunlar türkiyedeki öğretmenler gibi, bu siteleri yapanlarda çok kaypak oldugu için açılmıyor.. Bide bu sitede yazan Kredi bide alan kredi ayri ayri değil ? neden alan kredisini diger krediden çıkarıyorlar ? Lafı cok uzattım ama son sorumuda yazayım :) Aöl'de sınıf felan yok dimi dersler ver geç hesabımı ? Şimdiden teşekkürler

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Şub 2014, 20:16

Bir ara liselerde AÖL kayıt alımı yapılıyordu ama artık eskisi gibi Halk Eğitimler başvuru alıyorlar. Yani semtindeki HEM'e gidip dilekçe vereceksin. Dilekçe ise şu;

http://www.aol.meb.gov.tr/upload/dilekc ... ornegi.pdf

Bunu doldurup, geçişini yapabilirsin. MAÖL'ün alan derslerinin, düz açık lise sisteminde karşılığı olmadığı için o derslerin kredisi AÖL'ye geçiş yapınca silinir. Yani daha açık şöyle anlatayım; mesela meslekte "Meslek Hesapları" dersi açık lise sisteminde olmadığı için, bu dersin kredisi de düz lisede bir anlam ifade etmediği için silinir...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

honorata

Mesaj gönderen honorata » 23 Şub 2014, 20:24

Anladim hocam sağolun . Kaç kredi ile mezun olunuyor bu aöl'den , bi yerde 240 biyerde 192 yazıyor

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Şub 2014, 20:34

Rica ederim. Açık Öğretim Lisesi mezuniyet kredisi 192'dir...

Mustafa Kemal Atatürk

honorata

Mesaj gönderen honorata » 23 Şub 2014, 20:36

emrahk yazdı:Rica ederim. Açık Öğretim Lisesi mezuniyet kredisi 192'dir...
Hocam sorularla sizi baymış olabilirim ama , son sorum 1 sınavda max kaç kredi alınır hepsinden 5 aldık diyelim. ?
Bide aöl'ü bitirdikten sonra üni sınavında atıyorum 500 puan yapsak doktor felan olabilirmiyiz.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Şub 2014, 21:15

Biz sorulara bildiğimiz kadarıyla cevap vermek üzere buradayız zaten. :wink:

MAÖL'de bir dönemde en fazla 20 kredi alabiliyordun ama açık liseye geçince dönem başı 30 kredilik dersten sınava girebilirsin. Yani bu sene ikinci ve üçüncü sınav ile birlikte bir de ek sınavı ele alırsak önünde 90 kredilik üç sınav var. Bunlarla da çok çalıştığın takdirde rahat mezun olabilirsin.

Açık lisede de mezunlara okul puanı veriliyor. Eğer üniversite sınavlarında iyi puan alırsan tabi ki tıp da okursun, mühendislik de. Örgün liselerden herhangi bir farkı yok...

Mustafa Kemal Atatürk

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön