Sınavlara Nasıl Hazırlanıyosunuz ?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
SkyBlue
Acemi

Sınavlara Nasıl Hazırlanıyosunuz ?

Mesaj gönderen SkyBlue » 11 Mar 2014, 06:40

Sınavlaranasıl hazırlandığınızı bizimle paylaşır mısınız ?

Yoksa ben daha sınava nasıl hazırlanacağımı çözemedim.Kitabı açıp bakarak olmuyo bu işler.Neye çalışıcağımı şaşırıyorum.Siz nasıl çalışıyosunuz?Yani zor olmuyo mu?

Resim

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Sınavlara Nasıl Hazırlanıyosunuz ?

Mesaj gönderen Doçent » 11 Mar 2014, 07:00

ben haftalık ders programı yapıyorum pazar pazatsi salı gibi dersleri bölüp çalışıyorum :D kitabı açıp bakmıyorsun okuyorsun ve not alıyorsun baktın sıkıldın konudan diğer derse atlıyorsun :mrgreen:
şunu unutma okuduğundan bilgi alıyorsun yeni birşey öğreniyorsun bunun hazını da almalısın :wink:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 12 Mar 2014, 01:06

bn önce bi güzel okuyorum . sonra not tutmak için tek tek bidah okuyrm iyice girio kafama sonra ünite sonları soruları çözüyorum sonra geçmiş sınav sorularıla pekiştiriyorum ve ne kadar yanlıs yaparsan iyi çünkü daha iyi anlıyorsun..
ii çalışmalar..

Kullanıcı avatarı
AÇIK ACEMİ
Doktor

Mesaj gönderen AÇIK ACEMİ » 13 Mar 2014, 17:41

SkyBlue yazdı:Sınavlaranasıl hazırlandığınızı bizimle paylaşır mısınız ?

Yoksa ben daha sınava nasıl hazırlanacağımı çözemedim.Kitabı açıp bakarak olmuyo bu işler.Neye çalışıcağımı şaşırıyorum.Siz nasıl çalışıyosunuz?Yani zor olmuyo mu?

benim ders çalışma metodum şu;
AÖL internet sitesindeki online testleri açıyorum testleri açıyorum işaretlemeden ileri yapıyorum sonrada cevaplı şekliyle soru ve cevap olarak (Örn: istanbulun fethi=1453) şeklinde kagitlara yazıyorum ve onları tekrar ediyorum daha sonra online testleri tekrar tekrar çözüyorum ilayda yayınlarının soru bankasını çözüyorum yanlış yaptıklarımı ya da yapamadıklarımı gene kağida aktarıyorum daha sonra da geçmiş dönemde çıkan sorulara bakıyorum
kalan kredi:56 toplam kredi:136

Kullanıcı avatarı
ajlan45
Doktor

Mesaj gönderen ajlan45 » 15 Mar 2014, 22:13

SkyBlue yazdı:Sınavlaranasıl hazırlandığınızı bizimle paylaşır mısınız ?

ben sıkı bir şekilde hazırlandım 15 kitaptan 2 kitap kaldı

http://www.konuanlatimi.gen.tr/ekrem-du ... u-anlatimi

http://www.videodershane.com/turkce.htm dersleri izleyebilirsin ekrem hoca süper anlatıyor ve bolca test çözdüm hazır gibiyim zaten liseden aklımda kalanlar vardı
Türkiye Laik'tir Laik kalacak !!!

kredi 170 dönem 10

“Sınavlar” sayfasına dön