Açık Liseye Geçerken Kaldığımız Dersler Ne Oluyor?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
arbak

Açık Liseye Geçerken Kaldığımız Dersler Ne Oluyor?

Mesaj gönderen arbak » 18 Haz 2014, 23:20

Selam,

Anadolu lisesinde okuyorum, 3. sınıfa geçtim. Bu okul benden çok şey götürdü yıllarca vaktimi çaldı. Şimdi katıldığım bi projeden ötürü örgün eğitimi bırakmak ve açık öğretime geçmek istiyorum. 9. sınıfta 1, 10. sınıfta 5 zayıfla geçtim. Şimdi açık öğretime geçtiğim zaman daha önce kaldığım dersler önüme çıkacak mı? Sistem nasıl işliyor çözemedim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Açık Liseye Geçerken Kaldığımız Dersler Ne Oluyor?

Mesaj gönderen kripton » 19 Haz 2014, 08:56

arbak yazdı:Selam,

Anadolu lisesinde okuyorum, 3. sınıfa geçtim. Bu okul benden çok şey götürdü yıllarca vaktimi çaldı. Şimdi katıldığım bi projeden ötürü örgün eğitimi bırakmak ve açık öğretime geçmek istiyorum. 9. sınıfta 1, 10. sınıfta 5 zayıfla geçtim. Şimdi açık öğretime geçtiğim zaman daha önce kaldığım dersler önüme çıkacak mı? Sistem nasıl işliyor çözemedim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
Açık liseye geçtiğin zaman örgün eğitimde geçmiş olduğun bir ders karşına çıkmaz. Ama kaldığın bir ders karşına çıkar. Sen bu dersi dönem dersleri ile birlikte seçip sınavına girebilirsin.

Ama bu kaldığın dersler ortak(zorunlu) bir ders ise "zorunlu derslerin" kısmında yer alır. Seçmeli ise seçip seçmemek sana kalmış. Mesela açık lise alansız programda (ki artık herkes alansız sisteme dahil oldu bildiğim kadarıyla) sadece lise 1 sayısalı zorunlu. Diğer sınıfta isteyen seçmeli olarak seçip görebiliyor.

Ben sana bir link vereyim. http://www.aciklise.net/genel/okutulan-dersler.html buraya gir. 4 YILLIK ALANSIZ (ALAN YOK) SİSTEMİNE AİT DERSLER kısmına tıkla ve hangi dersler hangi yıl zorunlu(ortak) bak.
Resim

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön