Toplam dönem 8...

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
mariapuder

Toplam dönem 8...

Mesaj gönderen mariapuder » 10 Tem 2014, 23:09

Toplam donem 8 okudugu donem 7 yaziyor
Ne demek oluyor buradaki toplam donem? Gercekten yardima ihtiyacim var ^.^

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Toplam dönem 8...

Mesaj gönderen Doçent » 11 Tem 2014, 00:04

lise 1 den geçiş yaptınsa okulda olduğun dönem hesap edilmiştir :26:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

mariapuder

Mesaj gönderen mariapuder » 11 Tem 2014, 08:10

Hayir gecis yapmadim :/

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 11 Tem 2014, 09:01

girmediğin bir sınav olmuş olabilir mi acaba :sandalye:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 11 Tem 2014, 09:46

Dönemin nerden geldiğinin önemi yok. Ne demişler? "Fazla dönem göz çıkarmaz". :) Senin şuan 8 dönemin olmuş; dolayısıyla AÖL'nin 8'e kadar tüm derslerini seçebilirsin. Yaşın tutuyorsa (1997 öncesi doğumluysan) 3. dönem sınavına girebilir, kredi şartı aranmazsa ek sınava bile başvurabilirsin... :)
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

SEDAARTC
Çırak

Mesaj gönderen SEDAARTC » 11 Tem 2014, 09:49

ders seçimi yapıcam 4 adet zorunlu dersim var. başka kolay ders seçmek istiyorum. birde kayıt yenilerken halk eğitimde bana eylülde ek sınav olur dediler sizce olur mu ?

mariapuder

Mesaj gönderen mariapuder » 11 Tem 2014, 10:17

Girdim tum sinavlara :) sormamin sebebi kredim su an tam olarak 192. Mezuniyet incelemesinde yaziyor. Mezun olmak icin 8 donem okumak zorunlulugu yok mu? Nasil mezun oluyorum yani :D

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 11 Tem 2014, 13:12

SEDAARTC yazdı:ders seçimi yapıcam 4 adet zorunlu dersim var. başka kolay ders seçmek istiyorum. birde kayıt yenilerken halk eğitimde bana eylülde ek sınav olur dediler sizce olur mu ?
Sorunu anlamadım? 4 zorunlu dersin varsa, onları seçmek zorundasın. Başka türlü mezun olamazsın. Eğer kredini 192'ye tamamlamıyorsa bu dersler, 4 zorunlu dersin dışında seçmelilerden kolayları bulup, 30 kredilik ders seçme hakkını doldurabilirsin. Eylül'de bir ek sınav yapılacak, doğrudur.
mariapuder yazdı:Girdim tum sinavlara :) sormamin sebebi kredim su an tam olarak 192. Mezuniyet incelemesinde yaziyor. Mezun olmak icin 8 donem okumak zorunlulugu yok mu? Nasil mezun oluyorum yani :D
AÖL'de önemli olan "toplam dönem" kısmıdır. Dolayısıyla senin de toplam dönemin 8 olduğu için mezun olmada gerekli 8 dönem şartını taşıyorsun. Diğer şartları da taşıyorsun ki, "mezuniyet incelemesinde" yazıyor sistemde. İlköğretim diploması veya tasdikname gibi evrakların AÖL'ye ulaştırıldığında mezun olarak sistemde gözükeceksin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

SEDAARTC
Çırak

Mesaj gönderen SEDAARTC » 11 Tem 2014, 13:28

emrahk yazdı:
SEDAARTC yazdı:ders seçimi yapıcam 4 adet zorunlu dersim var. başka kolay ders seçmek istiyorum. birde kayıt yenilerken halk eğitimde bana eylülde ek sınav olur dediler sizce olur mu ?
Sorunu anlamadım? 4 zorunlu dersin varsa, onları seçmek zorundasın. Başka türlü mezun olamazsın. Eğer kredini 192'ye tamamlamıyorsa bu dersler, 4 zorunlu dersin dışında seçmelilerden kolayları bulup, 30 kredilik ders seçme hakkını doldurabilirsin. Eylül'de bir ek sınav yapılacak, doğrudur.
mariapuder yazdı:Girdim tum sinavlara :) sormamin sebebi kredim su an tam olarak 192. Mezuniyet incelemesinde yaziyor. Mezun olmak icin 8 donem okumak zorunlulugu yok mu? Nasil mezun oluyorum yani :D
AÖL'de önemli olan "toplam dönem" kısmıdır. Dolayısıyla senin de toplam dönemin 8 olduğu için mezun olmada gerekli 8 dönem şartını taşıyorsun. Diğer şartları da taşıyorsun ki, "mezuniyet incelemesinde" yazıyor sistemde. İlköğretim diploması veya tasdikname gibi evrakların AÖL'ye ulaştırıldığında mezun olarak sistemde gözükeceksin...
6 kredim eksik seçmeli derslerden de temel dini bil. 1-2 seçtim birde Hz. muhammed hayatı 3-4 . bu derslerin konu özetleri varmı bulamadım ben .

mariapuder

Mesaj gönderen mariapuder » 11 Tem 2014, 13:29

Ama ben 8 donem okumadim iste 7 donem okudum. Kaydimi yenileyip onumuzdeki sinavdan sonra mezun olmam gerekmiyor mu ? ^.^

mariapuder

Mesaj gönderen mariapuder » 12 Tem 2014, 13:18

Kimse yardım etmeyecek mi :39:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 12 Tem 2014, 13:46

mariapuder yazdı:Ama ben 8 donem okumadim iste 7 donem okudum. Kaydimi yenileyip onumuzdeki sinavdan sonra mezun olmam gerekmiyor mu ? ^.^
kayıt yenileme yap bir an önce 14 temmuz son gün :39: döneme de takılma bu sınavla 8 olcaksa sorun olmaz mezun olursun :25:

mariapuder

Mesaj gönderen mariapuder » 12 Tem 2014, 14:35

Kayıt yenileyemiyorum ki. Aktife gecirmiyolar 8 olmadigi halde nasıl mezun oluyorum. Ortalamayı yükseltirim biraz son sınavla diyordumda o yüzden

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 12 Tem 2014, 15:14

mariapuder yazdı:Kayıt yenileyemiyorum ki. Aktife gecirmiyolar 8 olmadigi halde nasıl mezun oluyorum. Ortalamayı yükseltirim biraz son sınavla diyordumda o yüzden
Senin canın mezun olmak istemiyor bence. :22: Yukarıda on kere dedim, senin 7 dönem okuman falan önemli değil. ;)Toplam dönemin 8 ve mezuniyet incelemesindesin. Artık unut kaydı kuydu.. Belgelerin AÖL Müdürlüğüne ulaştığı zaman mezunsun. OK?

Mustafa Kemal Atatürk

mariapuder

Mesaj gönderen mariapuder » 12 Tem 2014, 15:33

emrahk yazdı:
mariapuder yazdı:Kayıt yenileyemiyorum ki. Aktife gecirmiyolar 8 olmadigi halde nasıl mezun oluyorum. Ortalamayı yükseltirim biraz son sınavla diyordumda o yüzden
Senin canın mezun olmak istemiyor bence. :22: Yukarıda on kere dedim, senin 7 dönem okuman falan önemli değil. ;)Toplam dönemin 8 ve mezuniyet incelemesindesin. Artık unut kaydı kuydu.. Belgelerin AÖL Müdürlüğüne ulaştığı zaman mezunsun. OK?
Evet evet istemiyor. Diyorum ya 8 neden yazıyor anlamıyorum ben 7 dönem okudum örgündede hiç okumadım bir dönem falan. 8 olmadan mezun olunamıyor yazıyor e bu nasıl iş ? Benim için şu an mezun olmak önemli değil ortalamayı yükseltmek önemli yerleştirmede bir puanın bile ne kadar önemli olduğunu biliyorum

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön