Her Dönem Sistemime Seçmeli Dersler Ekleniyor mu?

Ders notu paylaşımlarınızı bu bölümde yapabilirsiniz.
mustafadokk
Asistan
İletişim:

Her Dönem Sistemime Seçmeli Dersler Ekleniyor mu?

Mesaj gönderen mustafadokk » 21 Ağu 2014, 22:16

Arkadaşlar merhaba . dönemim 9 ve kredim 98 Durum kötü gibi olsada ilk yıl pek umursamıdım dersleri kısa kesicem ve sorumu soracağım.

1. Her dönem bu seçmeli dersler ekleniyormu artık oldugu yerde duruyomu yani '' ÖRNEK :9.dönemde seçmeli dil anlatım 7 varsa 10 cu dönemde seçmeli dil anlatım 8 geliyomu yani ekleniyomu her dönem yeni dersler .

2.ortak derslerim 7 tane kaldı ve krediyi tamamlayamıyom ortaklar bitince mecbur seçmelileri seçecegim

3.En son ders seçerken baktığımda çogu seçmeli dersler sayısaldı o yüzden soruyorum ben sözelim
En son mustafadokk tarafından 21 Ağu 2014, 22:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Her Dönem Sistemime Seçmeli Dersler Ekleniyor mu?

Mesaj gönderen kripton » 21 Ağu 2014, 22:20

Seçmeli bir dersi seçme mecburiyetin yok. Sen önceliği zorunlu(ortak) derslerden yana yap bir an önce mezun olmak istiyorsan. Seçmeli dersler eksik kalan krediyi tamamlamak için seçilir ya da o dersi illa görmek istiyorsan.
Resim

mustafadokk
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen mustafadokk » 21 Ağu 2014, 22:38

sorunda orda ortak derslerim 7 tane onları bu derste veriyorum kredi tamamlayamıyom ve seçmeli derslere baktım da çogu sayısal ondan sordum

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 22 Ağu 2014, 09:36

mustafadokk yazdı:sorunda orda ortak derslerim 7 tane onları bu derste veriyorum kredi tamamlayamıyom ve seçmeli derslere baktım da çogu sayısal ondan sordum

çoğu sayısal değil ekonomi,girişimcilik,işletme,sanat tarihi,temel dini bilgiler, hz. Muhammedin Hayatı bu dersler seçmeli ve çok zorda değiller :sandalye:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 22 Ağu 2014, 23:12

seçmeli coğrafya, sosyoloji ve psikoloji kolaydır. Ayrıca diyelim bu dönem bir dersin 1 nolusunu seçtin. Diğer dönem 2. sini seçme gibi bir zorunluluğun yok.
Resim

“Ders Notları” sayfasına dön