Aöf"e kayıt tarihini kaçırdım. Kayıt olamadım !

AÖF ile ilgili Soru ve Cevaplarızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Re: Aöf"e kayıt tarihini kaçırdım. Kayıt olamadım !

Mesaj gönderen Berber » 27 Eki 2014, 23:14

sağlık olsun ya her şeyde vardır bir hayır

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 28 Eki 2014, 13:38

Ben hala 7 Kasım'a kadar hakkın olduğu için kaydını almaları gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta kayıt demek, harç da, belge de fark etmeksizin bir bütündür. Dolayısıyla YÖK sana 7 Kasım'a kadar süre verdiyse kayıt olabilmelisin. Ama "YÖK'ü de aradım, sonuç çıkmadı" diyorsun. Peki bu 7 Kasım ne alaka? Keşke sorsaydın...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 28 Eki 2014, 16:24

emrahk yazdı:Ben hala 7 Kasım'a kadar hakkın olduğu için kaydını almaları gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta kayıt demek, harç da, belge de fark etmeksizin bir bütündür. Dolayısıyla YÖK sana 7 Kasım'a kadar süre verdiyse kayıt olabilmelisin. Ama "YÖK'ü de aradım, sonuç çıkmadı" diyorsun. Peki bu 7 Kasım ne alaka? Keşke sorsaydın...
7 kasım"a kadar olan süre ilk tercihlerde yerleşenler içinmiş.Ek tercih ile yerleşenler için 24 ekim son günmüş oda 24 ekim uzaltılmışda 24 olmuş.
Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 28 Eki 2014, 17:52

TheRummer yazdı:
emrahk yazdı:Ben hala 7 Kasım'a kadar hakkın olduğu için kaydını almaları gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta kayıt demek, harç da, belge de fark etmeksizin bir bütündür. Dolayısıyla YÖK sana 7 Kasım'a kadar süre verdiyse kayıt olabilmelisin. Ama "YÖK'ü de aradım, sonuç çıkmadı" diyorsun. Peki bu 7 Kasım ne alaka? Keşke sorsaydın...
7 kasım"a kadar olan süre ilk tercihlerde yerleşenler içinmiş.Ek tercih ile yerleşenler için 24 ekim son günmüş oda 24 ekim uzaltılmışda 24 olmuş.
İlk veya ikinci tercihte yerleşenler ayrımı olmamalı; hatta yoktur tahminim. İlgilenmemek için bunu demiş bile olabilirler. Bunu daha önce YÖK veya AÖL sitelerinden duyursaydı, biz de "ek yerleştirme ile kazananların süresi daha kısıtlı" diye bilgilendirirdik herkesi. 1 yılına yazık olacak sonuçta...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 28 Eki 2014, 17:56

emrahk yazdı:
TheRummer yazdı:
İlk veya ikinci tercihte yerleşenler ayrımı olmamalı; hatta yoktur tahminim. İlgilenmemek için bunu demiş bile olabilirler. Bunu daha önce YÖK veya AÖL sitelerinden duyursaydı, biz de "ek yerleştirme ile kazananların süresi daha kısıtlı" diye bilgilendirirdik herkesi. 1 yılına yazık olacak sonuçta...
Aöl bürosunu aradım ilgili makama mağdur olduğum konusunda dilekçe yazdı ve takip numarası verdi.Yök"ede dilekçe yazssam sonuç alabilirmiyim ?

Üniversiteyi kazanmış ancak Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden 2013-2014 III. Dönem sınavları sonucunda veya 7 Kasım 2014 tarihine kadar mezun olacak öğrencilerimizin üniversite kayıtları Yüksek Öğrenim Kurulu Başkanlığının 21/08/2014 tarihli ve 75850160-301.01.01/50036 sayılı yazısı ile 7 Kasım 2014 tarihine kadar ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır.

Ben bu yazıya güvenerekten 7 kasım"ı bekledim.24 ekim tarihi ek yerleşenler için son gün ibaresini görmedim ki eğer görseydim zaten yaptırırdım zamanında.
Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 28 Eki 2014, 21:59

Türkiye'de "sen haklısın, kesin itirazın değerlendirilir" diye net bir şey söylemek mümkün değil. Yine de, YÖK'e dilekçeni yazıp gönder; belki sonuç çıkabilir...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 29 Eki 2014, 04:33

emrahk yazdı:Türkiye'de "sen haklısın, kesin itirazın değerlendirilir" diye net bir şey söylemek mümkün değil. Yine de, YÖK'e dilekçeni yazıp gönder; belki sonuç çıkabilir...
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı

Açık Öğretim Lisesi

Anadolu Üniversitesi

Bu 3 hesaba e-mail yolladım..Açık öğretim lisesinde yapılan açıklamada ek tercihte yerleşenler adına 24 ekim son gün diye bir açıklama yapılmadı.Aksine üniversiteyi kazanmış her aöl öğrencisine 7 kasım"a kadar hak verildiği söyleniyordu.Bende aöl öğrencisiyim banane ek yerleştirme son tarihinden !

Şu şekilde mağduriyetimi dile getirdim...

Ek Yerleştirme ile anadolu üniversitesi açık öğretim bölümüne yerleştim.Fakat yerleştiğim sırada mezun değildim.Açık Öğretim lisesi okuyordum ve açık öğretim lisesi,üniversiteye yerleşmiş ancak mezun olmayanlar için 19 ekim tarihinde 2.ek sınav yaptı.Bende 2.ek sınav"da mezun oldum.2.ek sınav sonucu 21 ekim tarihinde açıklandı ve ek yerleştirme ile kayıt olanlar hakkında 24 ekim son gün diye bir uyarı görmedim.Çünki açık öğretim lisesi genel sitesinde bu yazı mecvuttu,

"Üniversiteyi kazanmış ancak Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden 2013-2014 III. Dönem sınavları sonucunda veya 7 kasım 2014 tarihine kadar mezun olacak öğrencilerimizin üniversite kayıtları Yüksek Öğrenim Kurulu Başkanlığının 21/08/2014 tarihli ve 75850160-301.01.01/50036 sayılı yazısı ile 7 Kasım 2014 tarihine kadar ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır."

24 Ekim Ek yerleştirmelerde yerleşen öğrenciler için son günmüş.Fakat sınav zaten 21 ekimde açıklandı.Buna göre bize 2-3 gün kayıt hakkı verildi ve hiç haberimiz olmadı ki 24 ekim tarihide uzatılmış hali.Açık öğretim lisesi ek yerleşenler için veya ilk tercihte yerleşenler için hiç uyarı yoktu.

2013-2014 III. Dönem sınavları sonucunda veya 7 kasım 2014 tarihine kadar mezun olacak öğrencilerimizin üniversite kayıtları Yüksek Öğrenim Kurulu Başkanlığının 21/08/2014 tarihli ve 75850160-301.01.01/50036 sayılı yazısı ile 7 Kasım 2014 tarihine kadar ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır."

Açıklama yaparsanız sevinirim.Elimden ne gelen varsa yapacağım bu haksızlık adına.1 senem boşa gidecek.

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 29 Eki 2014, 13:20

İsteğini gayet güzel dile getiren bir yazı olmuş. Bakalım ne sonuç çıkacak...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 29 Eki 2014, 15:28

Keyiflerini bekliyoruz sözde yoğun insanların.Yarın cevap gelir bugün malum izin günü.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 30 Eki 2014, 17:22

Saat 3"e geliyor hala hiç birinden bir mail gelmedi.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 30 Eki 2014, 18:26

Cevap geldi anadolu üniversitesi mailinden

2014 ÖSYS sonucunda bir Yükseköğretim Programını kazanmış ancak mezun olamamış adaylardan ortaöğretim sorumluluk sınavı veya ek sınav sonucunda ortaöğretimden mezun olan öğrencilerin bu durumlarını belgelemeleri kaydı ile 7 Kasım 2014 tarihine kadar kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

1-12 Eylül 2014 tarihleri arasında kayıtları yapılacak adaylardan; ortaöğretim programlarından mezun olup ilgili makama gibi diploma bilgilerini içeren belge getiren adayların kayıtları yapılacaktır. Diploma, geçici mezuniyet belgesi veya ilgili makama belgesi dışında mezun olduğuna dair düz yazı getiren adaylardan 21 Kasım 2014 tarihine kadar süre verilerek taahhütname alınıp kayıtları yapılacaktır. Bu adaylardan alınan diploma veya geçici mezuniyet belgesinin onaylı sureti daha sonra Merkez Büroya gönderilecektir. Mezuniyet durumunu kanıtlayamayan bir belge ile gelen adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

12 Eylül 2014 tarihinden sonra mezun olduğuna dair durumlarını kanıtlayan belgesini getiren adayların kayıtları 29 Eylül-17 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

17 Ekim tarihinden sonra mezun olduğuna dair durumlarını kanıtlayan belgesini getiren adayların kayıtları 7 Kasım 2014 tarihine kadar yapılacaktır.

Bilgilerinize rica eder, başarılar dileriz.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 30 Eki 2014, 18:41

Hadi gözün aydın, böyle olması gerektiğini biliyordum. :gozkırkma: Sonuçta senin 7 Kasım'a kadar kayıt hakkın saklı. Halk Eğitimden alacağın çıkma belgesi ve AÖF'ye kayıt için istenen evraklarla gidip başvurunu yap. Çıkma belgende "12 Eylül'den sonra mezun olduğun" yazacaktır çünkü ikinci ek sınav 19 Ekim'de yapıldı...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 30 Eki 2014, 18:44

emrahk yazdı:Hadi gözün aydın, böyle olması gerektiğini biliyordum. :gozkırkma: Sonuçta senin 7 Kasım'a kadar kayıt hakkın saklı. Halk Eğitimden alacağın çıkma belgesi ve AÖF'ye kayıt için istenen evraklarla gidip başvurunu yap. Çıkma belgende "12 Eylül'den sonra mezun olduğun" yazacaktır çünkü ikinci ek sınav 19 Ekim'de yapıldı...
Başvuru yapayım yapmasına ama vakıfbanf atmden 205tl dönem ücretini yatıramıyorumki.

Mustafa Kemal ATATÜRK

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 30 Eki 2014, 18:46

O duruma da AÖF bürosu bir çare bulmalı. Ne yapman gerektiğini sorarsan bir çözüm bulurlar herhalde...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 30 Eki 2014, 21:12

emrahk yazdı:O duruma da AÖF bürosu bir çare bulmalı. Ne yapman gerektiğini sorarsan bir çözüm bulurlar herhalde...
Yarın ilk başta halk eğitim merkezine gideceğim ordan tekrar aöf büroya gidip maili göstereceğim.Tutturmuşlar ekyerleştirme 24 ekimde sondu diye.

Çıkma belgemde sıkıntı var mı

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

“Soru - Cevap” sayfasına dön