Aramızda Beş Yaş Var

Dök içini. Rahatla...
Yakzan
Uzman

Aramızda Beş Yaş Var

Mesaj gönderen Yakzan » 12 Kas 2014, 05:27

Merhaba ben bu sene cumhuriyet üniversitesini kazandım. Aöl mezunuyum. Üniversiteye 3-4 sene geç başladım. Sınıfımda bir kıza aşık oldum ama aramızda tam 5 yaş var. Aradaki yaş farkından dolayı da ona açılamıyorum. Ben görünüş itirabiyle de yaşımdan 3 yaş kadar büyük gösteriyorum. Bundan ve çevrede görenlerinde acayip bakışlarına ve konuşmalarına şahit olmamak için açılamıyorum. Onun bakışlarından da bana karşı boş olmadığını anlıyorum. Uzun zaman sonra ilk defa aşık oldum ama şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Sussam gönül razı değil, konuşsam ayrı bir dert.
Burada konuşacak kimsem olmayınca dertleşeyim istedim.

Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)
Öğrencilik Durumu:Mezun
Diploma Notu:63,28

epidoras
Uzman Doktor

Re: Aramızda Beş Yaş Var

Mesaj gönderen epidoras » 12 Kas 2014, 07:06

Yakzan yazdı:Merhaba ben bu sene cumhuriyet üniversitesini kazandım. Aöl mezunuyum. Üniversiteye 3-4 sene geç başladım. Sınıfımda bir kıza aşık oldum ama aramızda tam 5 yaş var. Aradaki yaş farkından dolayı da ona açılamıyorum. Ben görünüş itirabiyle de yaşımdan 3 yaş kadar büyük gösteriyorum. Bundan ve çevrede görenlerinde acayip bakışlarına ve konuşmalarına şahit olmamak için açılamıyorum. Onun bakışlarından da bana karşı boş olmadığını anlıyorum. Uzun zaman sonra ilk defa aşık oldum ama şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Sussam gönül razı değil, konuşsam ayrı bir dert.
Burada konuşacak kimsem olmayınca dertleşeyim istedim.
Konuşmak sürümcemede bırakmaktan iyidir.
en fazla alacağın cevap; "Hayır" olur.
daha önceden konuşup en başından ne olur ne olmaz diye büyütmesen iyidi fakat sıkna canını arada 15-20 yaş olnadığı sürecede sıkıntı yok, anlaşıyorsa 25 yaş fark olsada olur ;)
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 12 Kas 2014, 15:36

Madem kızda boş değil bence açılmasın. Ayrıca genelde kızlar kendinden büyük erkeklerden hoşlanır. 5 yaş az değil ama çokta değil, yaşı kafana takma uygun anı bekle ve onu sevdiğini söyle. Kızında bakışları boş değildir herhalde oldu bu iş. :sinsi:

Kullanıcı avatarı
yeşil gözlü
Uzman

Mesaj gönderen yeşil gözlü » 12 Kas 2014, 15:44

yaşın ne önemi var gönüller bir olunca benim üniversite demek çok güzel ya :D :D
Kişinin geleceğe dönük umutları şimdiki gücünün kaynağıdır.
Maxwel

Kullanıcı avatarı
nemesis
Uzman

Mesaj gönderen nemesis » 12 Kas 2014, 19:44

kardeş sen ne yap biliyor musun sınıfa gir kıza ümit besenden bana abi deme şarkısını dinlet http://www.youtube.com/watch?v=SGzJNNQ0qn0

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 12 Kas 2014, 20:13

5 yaşta ne var? Onun da sana boş olmadığını anlamışsın hazır, git cesaretini topla ve açıl. Ucunda ölüm yok ya, kabul ederse üniversiteli aşıklar olarak mutlu olursunuz...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
nemesis
Uzman

Mesaj gönderen nemesis » 12 Kas 2014, 20:18

emrahk yazdı:5 yaşta ne var? Onun da sana boş olmadığını anlamışsın hazır, git cesaretini topla ve açıl. Ucunda ölüm yok ya, kabul ederse üniversiteli aşıklar olarak mutlu olursunuz...

ver gazııııı ver gazııııııııııııı emrah :sinsi: :lol:

Kullanıcı avatarı
nemesis
Uzman

Mesaj gönderen nemesis » 12 Kas 2014, 20:20

kimse kimseye bir şey söylemesin arkadaşım. su yolunu bulur.

ha bir de; bekara karı boşamak kolay tabii. seviyorsan git konuş'muş :22:

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 12 Kas 2014, 20:37

Eşimle aramda 8 yaş var ve bence daha küçük olsa anlasamazdık :43: erkekler biraz geç olgunlasıyor o yüzden biraz buyuk olması iyidir bence kızda böyle düşünüyordur git söyle :25: hadi hayırlısı :26:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 13 Kas 2014, 01:58

herkes olumlu yaklaşmış ama tecrübeli biri olarak yaş farkı erkeğe göre olmayabilir ama bir bayan için önemlidir :22: kaldı ki üniversite aşklarından hiçbir sonuç alınamaycağını bilen bir kız kendinden küçük birinin üni ortamının getirdiği kolaycılığın adı altında belki kabul etsede uzun solukta bu yolun çıkmaz sokak oldunu anlayıp :01: tak sepeti koluna herkes kendi yoluna diycektir :25:

çok mu karamsar oldu :06:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 13 Kas 2014, 10:38

nemesis yazdı:kimse kimseye bir şey söylemesin arkadaşım. su yolunu bulur.

ha bir de; bekara karı boşamak kolay tabii. seviyorsan git konuş'muş :22:
Seviyorsan git konuş tabi ki. Sen hiç aşk yaşamadın mı? Iki kişi nasıl tanışır, gaybdan bir ses gelip "filanca ile çıkmaya başla" mı deniyor iki tarafın kulağına? Beğendiğin birine şartlar uygun olunca gider açılırsın. Başka ne yapacaksın?

Tabi zihniyet hayatta kimseyle flört etmeden, günü gelince görücü usulüyle evlenmeyi kabul ediyorsa bilemem. Ama üniversite okuyan kişilere bunu kabul ettiremezsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Mesaj gönderen Ebru93 » 13 Kas 2014, 11:57

Bana göre çok zor bir iş bu,blueberry arkadaşımızın dediği gibi bayanlar kendinden küçük erkeklere fazla önem vermiyorlar ki Buda 1 yaş değil 5 yaş varmış.Tabi her insan aynı olmaz yine de bir dene,içinde kalacağına ama sırf bakıyor diyede hoşlanıyor anlamına gelmez bazıları sen bakıyorsun diyede bakıyor:)
ADALET

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 13 Kas 2014, 12:01

Sanırım ortada bir kavram kargaşası var. Yakzan, sen mi 5 yaş büyüksün o mu?..

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Mesaj gönderen Ebru93 » 13 Kas 2014, 12:02

Bayan büyükmüş yakzandan o yüzden de çekiniyor
ADALET

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 13 Kas 2014, 13:15

Ahahaha muhabbetinize sesli güldüm. Yakzan kardeşim böyle kapris hayallere kapılma. Üniversiteni bitir ondan sonra aşk meşk işine gir.

'' İlk hedefin üniversiteyi bitirmektir, ileri! .."

“İtiraf Et” sayfasına dön