Kilo Verme Çabaları

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

Yakzan
Uzman

Kilo Verme Çabaları

Mesaj gönderen Yakzan » 16 Kas 2014, 21:13

Arkadaşlar benim kilo sorunum var. Boyun 1,70 kilom ise 85 civarı. Nasıl kilo vermeliyim bilmiyorum. Ben şimdi bir haftadır sabah kahvaltıları hariç hiç ekmek yemiyorum. Çayı da artık şekersiz içiyorum. Bol da su içmeye çalışıyorum. Öğrenciyim ve yurtta kaldığım için akşamları istediğim hafif yemekleri yiyemiyorum. Gün içerisinde belirttiğim gibi az yemek yiyorum ama akşam olunca ikinci öğretimde de olduğum için geç geliyorum ve 9-10 gibi hatta bazen 11 de akşam yemeği yiyorum. Yemeklerde ev yemeği gibi yağlı yemekler. Gün içerisinde az yeyipte akşamda aniden yüklenmek kilo verme çabalarımın boşa gittiği hissi uyandırıyor bende. Ayrıca kaldığım yurt merkezde ve okula 6 km uzaklıkta. Çok düşündüm artık bu 6 km'yide yürüyerek gitmek istiyorum.
Bana bu konuda yardımcı olacak, önerilerde bulunacak arkadaşlar varsa memnun olurum.

Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)
Öğrencilik Durumu:Mezun
Diploma Notu:63,28

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Kilo Verme Çabaları

Mesaj gönderen Doçent » 16 Kas 2014, 22:02

bu benim ilgi alanım doğru yere geldin :ok:

sen erkek olduğun için daha kolay kilo verirsin metobolizman hızlıdır...kısmen işi çözmüşsün akşam yemeği kilo almanın birinci sebebi tabi ama bu yanlış saatte yendiği içindir...akşam yemeğini nasıl çözeceksin muhtemelen akşam okula gittiğin için yiyip gitceksin diyelim akşam üzeri saat 5 civarı yiyebilirsin...okuldan döndüğünde şekersiz çay içeceksin sadce...sabahları kahvaltıyı yapman gerek güçlü bir kahvaltı seni tok tutacaktır...

örk:ceviz,yumurta,zeytin,peynir açık çay ve bir mevsim meyvesi

ekmeği, şekeri ve asitli tüm içecekleri hayatından çıkarıyorsun hamurişleri kesin yasak!!!

okula giderken yürümelisin bu metabolizmanı hızlandıracaktır kesinlikle yürümelisin :26:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 16 Kas 2014, 23:28

Derslerim saat 5 te başlıyor. Bense artık okula yürüyerek gideceğim için en fazla 2 saat önce evden çıkmam lazım. Çünkü 6 kmlik yol yürüyeceğim. Yani benim akşam yemeğini 3 te yemem gerek ki onuda yürüyerek eritirim diye düşünüyorum. Artık akşam 8-9 gibi acıkırım herhalde. İkinci öğretim olduğum için erken değil geç yatıyorum. O yüzden çok acıkırım sanırım. Akşam 9-10 gibi ya da daha geç vakitte bir adet meyve yesem bir nebze açlığı yatıştırmak için zararı olur mu acaba?
Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 17 Kas 2014, 00:18

Yakzan yazdı:Derslerim saat 5 te başlıyor. Bense artık okula yürüyerek gideceğim için en fazla 2 saat önce evden çıkmam lazım. Çünkü 6 kmlik yol yürüyeceğim. Yani benim akşam yemeğini 3 te yemem gerek ki onuda yürüyerek eritirim diye düşünüyorum. Artık akşam 8-9 gibi acıkırım herhalde. İkinci öğretim olduğum için erken değil geç yatıyorum. O yüzden çok acıkırım sanırım. Akşam 9-10 gibi ya da daha geç vakitte bir adet meyve yesem bir nebze açlığı yatıştırmak için zararı olur mu acaba?
10 kilo kadar fazlam vardı bu sene yazın spor ve beslenme uzmanından yardım aldım 1 bucuk ayda 5 kılo verdim ve 2 aydır acayip yıyorum ama henüz almadım :22: benim okuldan degilde bebek yuzunden gece 2 3 gibi yatıyorum malesef aksam yemegini nasıl yıcem dedıgımde uzman uyumadan 3 saat onceye kadar ye dedı yani sende uyumadan 3 saat once sebze yemegi tukete bilirsin ekmeksiz yada çorba bence sakıncası olmaz ama beyaz ekmegı cıkarmalısın hayatından :utanma:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 17 Kas 2014, 01:52

Yurtta kaldığım için ancak çıkan yemekleri yiyebiliyorum. Yani kendi yemeğimi hazırlayamıyorum hem vaziyette buna uygun değil. Ama şimdi aklıma geldi bu bardakta içilen çorbalar var. Sanırım yatmadan önce ekmeksiz ondan bir bardak içsem zararı olmaz.

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 17 Kas 2014, 02:28

benim kardeşimin de kilo problemi vardı
liseye başlayınca okula yürüyerek gidip geldi
1 yılda 7-8 kilo vermişti.her yemekten önce
1 bardak su ıçersen iştahın kesilir.yemeklerde
yanında su bulundur,sabah kahvaltısını sıkı
yap.makarna,pilav ve çorbalar ekmek yeme bunlar
çok kilo aldırır limon sever misin?severseniz günde
bir limon suyu için.inşallah istedigin kiloya kavusursun
yapabilirseniz spor yapin
Kredi:193
Dönem:8
<3mezun<3 :tipik:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 17 Kas 2014, 02:59

Yakzan yazdı:Derslerim saat 5 te başlıyor. Bense artık okula yürüyerek gideceğim için en fazla 2 saat önce evden çıkmam lazım. Çünkü 6 kmlik yol yürüyeceğim. Yani benim akşam yemeğini 3 te yemem gerek ki onuda yürüyerek eritirim diye düşünüyorum. Artık akşam 8-9 gibi acıkırım herhalde. İkinci öğretim olduğum için erken değil geç yatıyorum. O yüzden çok acıkırım sanırım. Akşam 9-10 gibi ya da daha geç vakitte bir adet meyve yesem bir nebze açlığı yatıştırmak için zararı olur mu acaba?
senin yemek vakti o zman 8 olcak ama hafif yersen sebze yemeği, bulgur pilavı yoğurt ayran gibi...geç vakitte meyve yeme çünkü meyvede şeker, meyveyi sadce sabahları yemelisin!

sen kahvaltıyı güçlü yapacaksın öğlen orta karar sebze yemeği yoğurt balık veya etini ye! akşamıda dediğim gibi hafif bi yemekle geçir tamamdır... :sandalye:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 17 Kas 2014, 03:00

rüfeyde yazdı:
10 kilo kadar fazlam vardı bu sene yazın spor ve beslenme uzmanından yardım aldım 1 bucuk ayda 5 kılo verdim ve 2 aydır acayip yıyorum ama henüz almadım :22: benim okuldan degilde bebek yuzunden gece 2 3 gibi yatıyorum malesef aksam yemegini nasıl yıcem dedıgımde uzman uyumadan 3 saat onceye kadar ye dedı yani sende uyumadan 3 saat once sebze yemegi tukete bilirsin ekmeksiz yada çorba bence sakıncası olmaz ama beyaz ekmegı cıkarmalısın hayatından :utanma:
ah rüfeyde bana geleydin paraların boşa gitmezdi :lol:

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 17 Kas 2014, 13:46

Saglık sorunu var canım çok denedim ama sporsuz hic veremedim çünkü ben hiç yemek yemem :utanma: yani kısılacak bi yiyişim yok stres sıkıntıdan alınmıs :23: 5 gitti 5 kaldı şimdilik :tipik:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 17 Kas 2014, 16:47

Blueberry kilo nasıl alabilirim ?

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 17 Kas 2014, 18:29

REHBER yazdı:Blueberry kilo nasıl alabilirim ?
+1
Resim

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 17 Kas 2014, 18:45

REHBER yazdı:Blueberry kilo nasıl alabilirim ?
benim erkek kardeşim manken gibydi ne vakit akşam geç vakitte hamur işi ve kola tüketmeye başladı kilo aldı...öylede bir bünyesi varki 2 gün yemek yemese vucudu yakıyor garip ve benim sinir olduğum bir şekilde :22: :tipik: ama sana bunu tavsiye etmem kola göbeğin olur :06:

sık sık yemek ye film izlerken bile ağzın boş durmasın hamurişlerine ağırlık ver kilo alırsın :sandalye:

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 17 Kas 2014, 20:07

Benim kg 57 ama ne çok zayıfım ne de çok kg lu benim vücudumda senin kardeşin gibi yediklerimi vücut çok çabuk sindiriyor. Koladan nefret ediyorum. Ama hamurlu yiyecekleri seviyorum. Mesela jelibon:)

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 17 Kas 2014, 22:27

Ben bugün diyete başladım. Sabah bir dilim ekmekle zeytin ve peynir yedim. Okula yürüyerek 1 saat 20 dk'da gittim. Öğlen hiçbirşey yemedim acıkmadım çünkü. Akşamsa saat 8'de tavuk döner yedim. Doğru mu yaptım bilmiyorum. Yurtta yiyecek olsaydım daha yağlı yemekler vardı ama yemedim. Bol bol da su içmeye başladım. Yarında kilomu tam olarak ölçüp 1 ay sonra nereye kadar geldiğimi öğrenmek için bir yere kaydedecem. Ayrıca bim'den bu bardakta yapılan çorbalardan aldım. Gece geç yatıyorum belki ilerleyen saatlerde acıkınca içerim diye aldım.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 17 Kas 2014, 22:50

Yakzan yazdı:Ben bugün diyete başladım. Sabah bir dilim ekmekle zeytin ve peynir yedim. Okula yürüyerek 1 saat 20 dk'da gittim. Öğlen hiçbirşey yemedim acıkmadım çünkü. Akşamsa saat 8'de tavuk döner yedim. Doğru mu yaptım bilmiyorum. Yurtta yiyecek olsaydım daha yağlı yemekler vardı ama yemedim. Bol bol da su içmeye başladım. Yarında kilomu tam olarak ölçüp 1 ay sonra nereye kadar geldiğimi öğrenmek için bir yere kaydedecem. Ayrıca bim'den bu bardakta yapılan çorbalardan aldım. Gece geç yatıyorum belki ilerleyen saatlerde acıkınca içerim diye aldım.
hadi bakalım 1 ay sonra yazarsın başarılar sana iradene hakim ol :11:

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön