MTOK MYO - Ek Puanlı Bölümler ve DGS ile ilgili sorularım

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Optimized
Acemi

MTOK MYO - Ek Puanlı Bölümler ve DGS ile ilgili sorularım

Mesaj gönderen Optimized » 21 Kas 2014, 19:42

Ben Mesleki Açık Öğretim Lisesi Bilişim Teknolojileri bölümü Ağ İşletmenliği dalı okuyorum, mezun olduktan sonra MTOK ile Bilgisayar Mühendisliğine girebilir miyim ? Örgün Meslek Liselerinden mezun olanlarla MTOK Teknoloji Fakutelerine girişte aynı hakka sahip miyim ? MAOL mezunu olarak sınavla gireceğim değil mi MF4 puanıyla alıyor MTOK ile sanırsam ? Eğer 2 yıllık meslek yüksek okullunun Bilgisayar Programcılığı bölümüne geçersem bu bölümü okuyup bitirdikten sonra MTOK ile YGS LYS ortalamasıyla veya YGS LYS ile alan dışı başka bir bölüme girerken puanımı kırarlar mı MYO geçip bitirdikten sonra girersem bu sınavlara eğer? Bir de Ek puan uygulaması ne oluyor ek puan YGS LYS ile girip lisede okuduğun bölümün devamı olan bölümü tercih edersen mi geliyor yoksa ek puan uygulaması kalktı mı ben Ağ İşletmenliği dalı okuyorum Bilgisayar Mühendisliğine girebilir miyim meslek yüksek okuluna sınavsız geçiş hakkımı kullanıp myo bitirip MTOK ile puan kırılmadan (OBP puanı sanırım) girebilir miyim Bilgisayar Mühendisliğine ? Eğer 2 yıllık MYO geçip bu bölümü bitirdikten sonra DGS'ye girersem puanım kırılmadan atıyorum ODTÜ vb. üniversitelerin 4 yıllık bölümlerini kazanabilir miyim ?

Optimized
Acemi

Re: MTOK MYO - Ek Puanlı Bölümler ve DGS ile ilgili soruları

Mesaj gönderen Optimized » 23 Kas 2014, 21:55

Bu konuda bilgisi olan hiçkimse yok mu ?

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön