AÇIK LİSEDEN POLİS OLMAK?

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

gardiyan
Acemi

AÇIK LİSEDEN POLİS OLMAK?

Mesaj gönderen gardiyan » 20 Ara 2014, 03:10

Beyler Selamun Aleyküm öncelikle,kolay gelsin.
Şuanda benim 126 kredim var,ygs ye gireceğim büyük ihtimalle 250yi geçerim. Polislik başvurusu yapacağım yalnız aklıma takılan bazı konular var.Farz edelim ki mülakatı geçtik yazılı sınav vs. polis olacağız fakat 3.dönem sınavıyla mezun olsak o arada diploma yetişir mi? Diyelim mezun olamadık ek sınavda mezun olduk kayıt olma hakkımız yanar mı? YARDIM BEYLERRRR.

gardiyan
Acemi

Re: AÇIK LİSEDEN POLİS OLMAK?

Mesaj gönderen gardiyan » 20 Ara 2014, 12:47

+++++++++

RecCcer 37
Uzman

Mesaj gönderen RecCcer 37 » 20 Ara 2014, 14:55

Bende bu konuyu uzun süre araştırdım.Diplomayı sonra getirsende olur.Ama 3.dönem veya ek sınava kadar mezun olman şartıyle bu sene başvurabilirsin.
MEZUN 29 HAZİRAN 2015

gardiyan
Acemi

Mesaj gönderen gardiyan » 21 Ara 2014, 16:24

Şimdi eylül-ekimdeki ek sınavlarda da mezun olsak da oluyor mu kardeşim?

RecCcer 37
Uzman

Mesaj gönderen RecCcer 37 » 21 Ara 2014, 16:59

Olur diye biliyorum.Ama eşeği sağlam kazığa bağlamaya bak ek sınavlara bırakma.
MEZUN 29 HAZİRAN 2015

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 21 Ara 2014, 17:05

gardiyan yazdı:Beyler Selamun Aleyküm öncelikle,kolay gelsin.
Şuanda benim 126 kredim var,ygs ye gireceğim büyük ihtimalle 250yi geçerim. Polislik başvurusu yapacağım yalnız aklıma takılan bazı konular var.Farz edelim ki mülakatı geçtik yazılı sınav vs. polis olacağız fakat 3.dönem sınavıyla mezun olsak o arada diploma yetişir mi? Diyelim mezun olamadık ek sınavda mezun olduk kayıt olma hakkımız yanar mı? YARDIM BEYLERRRR.
Öncelikle merhaba , kusura bakma bu forumda bayan arkadaşlarda var beyler demezsen seviniriz . Üniversiteyi veya Polis Meslek Yüksek Okulunu kazandın diyelim ''senin deyiminle polisliği'' dönemin sonunda yani 3 . dönem sınavıyla mezun oldun kayıt yaptırabilir ve bu bölümü okuyabilirsin . Ek sınav ile mezun olduğunda 'da kayıt yaptırabilirsin yalnız dönem sonlarında ek sınav yapılacağı kesin olmuyor . Şansına ve ya şansımıza ek sınav yapmazlar ise kazansan bile kayıt yaptıramıyorsun ve koca yılın boşa gidiyor . Bu yüzden sen kendini güvence altına al ve en kötü 3 . dönem sınavıyla mezun olmaya bak derim .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

gardiyan
Acemi

Mesaj gönderen gardiyan » 30 Ara 2014, 14:10

Dersatatürk teşekkür ederim kardeşim,yalnız araştırmalarıma göre Eylül ayı içerisinde diploma verilmesi gerekiyor diyorlar.
Diğer yüksekokullar veya üniler ek süre veriyor fakat PMYO lar vermiyor Eylülde verilmesi gerekiyor deniyor,aydınlatırsan sevinirim kardeşim.

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön