Sorunlarım...!

Dök içini. Rahatla...
Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Sorunlarım...!

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 20 Şub 2015, 00:38

Merhaba arkadaşlar, nerden başlayacağımı bilmiyorum gerçekten… öyle karma karışık ki…

Ben bu YGS işini fazla büyüttüm galiba ve takıntı haline getirdim. Neden? Çünkü çalışamadım, çalışamıyorum yaa... Öyle moralim bozuk ki bu YGS için çalışmayı bıraktım artık, her şey üstüme üstüme geliyor. Bide Özgecan olayından çok fazla etkilendim hatta katil zanlısını görünce bana bişey oldu korkmaya başladım. Nereye baksam o adam. Fobim oldu yaa resmen…. Kafayı yiyecem.

2-3 aylık çalışmayla ygsden ne kadar puan alabilirmki hem iyi puan alsam Marmara gelirmiki. Hele bu durumdayken. Psikolojim çok kötü.

Hem daha bir sürü konu var bitiremediğim, İnkılap tarihi, paragraf dil bilgisi yapamıyorum. Sadece coğrafya ve felsefe bitti tarih için uğraşıyorum gün boyu buz gibi odada ayağıma battaniye sararak ve üzerime iki tane hırka atarak çalışmaktan ve kendimi kandırmaktan yoruldum hele sınav tarihine az kaldığını görünce gerildim. Ben hiç stres yapmayan biriydim. Neden öyle oldu anlamışta değilim

Ev işlerinin çoğunu ben yapıyorum, hata yapmayınca bir kısmını annem kızıyor. Bende ona YGSye çalışmayacam dediğim ve annem dediki tamam kızım bi daha senden bişey istemem hatta dua ederim sen yeterki çalış dedi… ama çalışmayacam bu yılki ygs için…

Karar verdim şimdi elimdeki kitapları silip tekrardan baştan başlayacam sonraki ygs için. Hatta lys içinde çalışırım… Bu ygs ise girecem ama bir hedefim yok bunun için. Şuan dokunsanız; ağlayacağım, o derece yani anlayın…

Ben ilk açıköğretime kayıt yaptığımı hatırlıyorumda nasıl bişey bu ya ‘’Ben pamuk topluyordum kayıtların bitmesine 2 gün kalmıştı babam beni tarladan apar topar aldı ve üstüme bişeyler giyip hemen gittik resim çektik falan kayıt yaptık sınava 45 gün kaldı ve ben gündüz pamuk toplayıp sadece akşam çalışıyordum ve sınava 1 hafta kaldı. 10 dersten 9u bitti bende en sona matematiki bırakmışım ona vaktim kalmadı bende çalışmadan girdim sınava, ve matematik geçmedim iyiki geçmedim çünkü ortalamamı düşürecekti ve ortalamam 85 ile geçtim ilk sınavdı’’, benden çok babam sevindi hatta bunun için beni zorla Adana’ya götürdü ödül olarak ben istemesem de gittim… yani demek istediğim hep bunu aklıma getirerek çalışıyorum çünkü motive oluyorum. Ama 1-2 haftadır olamıyorum şimdi bana delirmiş diyeceksiniz; haklısınız.

Şimdi bunları yazdım ama pes etmedim sadece bir yıl gecikecek. ben seneye hazırlanacam ve çok iyi hazırlanacağım artık açık lise sınavları da yok 2. Dönem mezun olacağım… belki daha iyi puan alırım belki istediğim bölümü rahatlıkla kazanırım ama kazanmak için elimden geleni yapacam, Hatta hemen başlayacam kendimi zorlamadan, sakin, Allah büyük ve eğer ömrüm yeterse hedefime ulaşacağım… İnşallah.
(Eğer yazım yanlışı varsa affedin hızlı yazdım kusura bakmayın) niye bunları anlattım onuda bilmiyorumda neyse

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: Sorunlarım...!

Mesaj gönderen foundreform » 20 Şub 2015, 00:54

Sorunlar paylaşılarak azalırmış,sen neden bunları anlattım bilmiyorum derken aslında burayı kendine bir güvenç kaynağı bulduğun için bunları anlattın burayı aile,arkadaş vs. gördüğün için anlattın malum olay hepimizi üzdü,şu durumda yapamayacağım,olmuyor,vazgeçtim diyerek kendi algılarını kapatmış durumdasın,en azından emeklerine yazık edersin.Her insan kaderini yaşar,her öğrendiklerimiz bizlere yaşam hayatında birşeyler katar.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 20 Şub 2015, 00:59

foundreform yazdı:Sorunlar paylaşılarak azalırmış,sen neden bunları anlattım bilmiyorum derken aslında burayı kendine bir güvenç kaynağı bulduğun için bunları anlattın burayı aile,arkadaş vs. gördüğün için anlattın malum olay hepimizi üzdü,şu durumda yapamayacağım,olmuyor,vazgeçtim diyerek kendi algılarını kapatmış durumdasın,en azından emeklerine yazık edersin.Her insan kaderini yaşar,her öğrendiklerimiz bizlere yaşam hayatında birşeyler katar.
evet burda anlattım çünkü bu forum benim herşeyim oldu ilk arkadaşlarım burda benim
başka kimseye anlatamazdım
içimi dökmek istedim ama pes etmedim sadece bu yılkine yetişemedim ve seneye hazırlanacam dedim
yorumlar için sağol

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 20 Şub 2015, 01:19

canım iki gün derslere ara ver kendini dinle :29: pes etme kötü şeyler düşünme sana güvenen destekçi olan
ailen ve bizler varız :gozkırkma: hayatta kazanmakta vardır kaybetmekte önemli olan kendine güvenmek
maşallah sana pamuk tarlasında çalışmak çok zordur bilirim :tipik: bende üzülüyorum matematiğim çok düşük ve buda ortalamamı düşürecek bir de tıp istiyorum ama matematik kötü artık istemiyorum :26:
Kredi:193
Dönem:8
<3mezun<3 :tipik:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 20 Şub 2015, 01:26

tebessümm yazdı:canım iki gün derslere ara ver kendini dinle :29: pes etme kötü şeyler düşünme sana güvenen destekçi olan
ailen ve bizler varız :gozkırkma: hayatta kazanmakta vardır kaybetmekte önemli olan kendine güvenmek
maşallah sana pamuk tarlasında çalışmak çok zordur bilirim :tipik: bende üzülüyorum matematiğim çok düşük ve buda ortalamamı düşürecek bir de tıp istiyorum ama matematik kötü artık istemiyorum :26:
canım benim bunları sizden duymak çok güzel ama benim kararım kesin kafam çok kötü
başağrısıyla birleşince böyle oldum işte
artık seneye yaa

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 20 Şub 2015, 01:28

canım öyle deme ben inanıyorum başaracaksın lütfen vazgeçme :26: :26: benim hissettiklerim doğru çıkar :tipik: lütfen vazgeçme
Kredi:193
Dönem:8
<3mezun<3 :tipik:

Kullanıcı avatarı
Narbe
Uzman

Mesaj gönderen Narbe » 20 Şub 2015, 01:30

Annem sen neden böyle patladın ,pes etmek yok . Unuttun mu bana güvendigini söylemiştin. Eminim bian önce toparlanacaksın. Sen güçlü birisin bunları sorun etmezsin. -biliyorum- :yemek:
      • Bende esamesi yok .

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 20 Şub 2015, 01:33

Gülüm ne kadar hüzünlenmişsin sen
Sakın ümitsizliğe düşme yapacaksın bak bende calısmadım ne olacakkı daha kucuksun seneye tekrar girersin hem tecrübe olur bunun icin asla sıkılmaa canını sıkma :30:
Özgecan olayına gelince basın ve birazda bizim yüzümüzden bu oluyor addinden fazla seyler oldu konuşulduherkes çok etkilendi.Hepimiz çok üzüldük ama genç kızlarımız icin bu psikolojik açıdan pekte iyi olmadı sende buna takılma dua et ve imzandaki resmi kaldır çükü hep görmen seni daha çok etkileyecek biz onun icin dua ediyoruz ve onun gibi canı yanmış olanlar icin elimizden gelen şuanlık bu.Sen başaracaksın :gozkırkma: :29:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 20 Şub 2015, 01:36

tebessümm yazdı:canım öyle deme ben inanıyorum başaracaksın lütfen vazgeçme :26: :26: benim hissettiklerim doğru çıkar :tipik: lütfen vazgeçme
canım :29: İnşallah çıkar aslında çalışacam ama paragraf yapacam oda bir sonraki ygs için buna girip sadece kendimi deneyecem ne çıkarsa tabi
Narbe yazdı:Annem sen neden böyle patladın ,pes etmek yok . Unuttun mu bana güvendigini söylemiştin. Eminim bian önce toparlanacaksın. Sen güçlü birisin bunları sorun etmezsin. -biliyorum- :yemek:
teşekkür ederim canım :40:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 20 Şub 2015, 01:40

rüfeyde yazdı:Gülüm ne kadar hüzünlenmişsin sen
Sakın ümitsizliğe düşme yapacaksın bak bende calısmadım ne olacakkı daha kucuksun seneye tekrar girersin hem tecrübe olur bunun icin asla sıkılmaa canını sıkma :30:
Özgecan olayına gelince basın ve birazda bizim yüzümüzden bu oluyor addinden fazla seyler oldu konuşulduherkes çok etkilendi.Hepimiz çok üzüldük ama genç kızlarımız icin bu psikolojik açıdan pekte iyi olmadı sende buna takılma dua et ve imzandaki resmi kaldır çükü hep görmen seni daha çok etkileyecek biz onun icin dua ediyoruz ve onun gibi canı yanmış olanlar icin elimizden gelen şuanlık bu.Sen başaracaksın :gozkırkma: :29:
zaten seneye tekrar girecem ama bu sınav sadece deneme olacak çok yıprattım kendimi

özgecan olayı çok kötüydü ya.. yemin ediyorum çıldırmak üsereyim
o imzayı kaldıracam haklısın

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 20 Şub 2015, 01:49

Canım hayatta öyle anlar yaşadım ki seni anlıyorum gerçekten
Oğluma yanımda kalp masajı yapıldıgını izledim o an gözümden hiç gitmiyor sonrasında 40 gün boyunca yogun bakımda kalması vs..
Bunu şunun için diyorum hep onu düşünüyordum sonrasında ki 1 sene sürekli o anlarda ne yasadıgımı kurup duruyordum kafamda tekrar başıma gelirse diye.Sonra bana o günü hatırlatan şeyleri göz önünden kaldırdım o gün giydiğim kıyafete kadar ve inan işe yaradı :gozkırkma:
Sanki onlarla birlikte gözümde ki perde de kalktı imanın gücünün farkına vardım.Biz çok şanslıyız imanımız var ve her güçlüğü onunla aşarız :40: Bunaldığın anlarda inşirah suresini oku bol bol gönül ferahlığı verir :gul:

evcin14
Çırak

Mesaj gönderen evcin14 » 20 Şub 2015, 01:53

unutma kaybettiğinde değil vazgeçtiğinde yenilirsin.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 20 Şub 2015, 01:59

Hatice sorunlarını ele alalım 1. toplumsal bir olayı kafanda yaşamayı bırakmalısın dünyanın heryerinde birçok vahşet olaylar oluyor Müge Anlıyı ara sıra takip etmiş biri olarak ne kadar bu tür olumsuz şeyleri görüp bilinçaltına atarsan bu yaşamını etkiler...o yuzden 11 eylul de ikiz kuleler devrilirken hiç bir ceset görüntüsü ABD tarafından halka izlettirilmedi toplumda panik yaşanmasın diye...bizim ne terör olaylarından ne de bu tür şeylerden etkilenip hayatımızın akışını bozmasına izin vermemeliyiz!

2. sorunun YGS :37: YGS sınavından sonra şunu duymuştum çoğu forumda - hiç çalışmasaydım daha iyi :) bende hiç çalışmadım burdaki lise bilgimle girdim LYS gircek puanı çok rahat kazandım...ben 30 yaşını geçmiş biri olarak yapıyorsam sen haydi haydi yaparsın :dede: çok zorlama kendini :gozkırkma:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 20 Şub 2015, 02:03

rüfeyde abla seni çoook seviyorm biliyorsun onun için senin her dediğini dinleyecem
çok güzel bişey söyledin İMAN o güçlü olunca elbett herşey kolaylaşır

İnşirah süresini bilmiyorum herhalde 10 kez okurum günde

Fadime abla çok sağol öyle güzel sözler görüyorumki çok şanslıyım bu forumu bularak İnşallah Allah'ın izniyle tabi herşey yolunda gider

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 20 Şub 2015, 02:13

Köylü Kızı yazdı:rüfeyde abla seni çoook seviyorm biliyorsun onun için senin her dediğini dinleyecem
çok güzel bişey söyledin İMAN o güçlü olunca elbett herşey kolaylaşır

İnşirah süresini bilmiyorum herhalde 10 kez okurum günde

Fadime abla çok sağol öyle güzel sözler görüyorumki çok şanslıyım bu forumu bularak İnşallah Allah'ın izniyle tabi herşey yolunda gider
Bende seni çok seviyorum canım :29:

“İtiraf Et” sayfasına dön