YGS Sonrası değerlendirme ve %20 soruları

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

YGS Sonrası değerlendirme ve %20 soruları

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 15 Mar 2015, 16:38

YGS %20 sorular yayınlandı...! http://www.osym.gov.tr/belge/1-23389/20 ... -tam-.html

Ben zamanımı değerlendiremedim yaa...
hep türkçeden yavaş yavaş yaparken bi baktım zaman geçiyor sonra SOSYALe baktım, yaptım.... ama FENe bakamadım yaa.... :23:
zamanım yetmedi...
yani anlayacağınız berbattı... :tipik: ama sorular zor değildi ha.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: YGS Sonrası...!

Mesaj gönderen foundreform » 15 Mar 2015, 16:55

Yorumlama kabiliyeti ile sorular yapılabilirdi,ama bende Türkçe ile Sosyal testini yaptım bir de saate baktım 12 olmuş :23: Yani zaman yetmiyor hızlı olmaya çalışsam da bu sefer okuduklarımı anlamıyorum.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

emrahk
Onursal Üye

Re: YGS Sonrası değerlendirme ve %20 soruları

Mesaj gönderen emrahk » 15 Mar 2015, 17:28

Geçmiş olsun arkadaşlar. Zaman sorunu baş gösterdi demek. Türkçe sorularının paragrafları çok uzun oluyor, bu da önceden çok fazla zamanı iyi kullanma denemesi yapanlara avantaj sağlıyor. İnşallah istediğiniz puanlar gelir, sorular kolaydı diyorsanız...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 15 Mar 2015, 17:45

emrahk yazdı:Geçmiş olsun arkadaşlar. Zaman sorunu baş gösterdi demek. Türkçe sorularının paragrafları çok uzun oluyor, bu da önceden çok fazla zamanı iyi kullanma denemesi yapanlara avantaj sağlıyor. İnşallah istediğiniz puanlar gelir, sorular kolaydı diyorsanız...
zor değildi, zamanım olsaydı varya süper olacaktı da ama işte sürem yetmedi...ya ben hiç paragraf yapmıyordum, kitap deseniz yeni başladım daha, yani ondan türkçede oyalandım :07:

ilhandemir
Acemi

Mesaj gönderen ilhandemir » 15 Mar 2015, 18:42

Köylü Kızı yazdı:
emrahk yazdı:Geçmiş olsun arkadaşlar. Zaman sorunu baş gösterdi demek. Türkçe sorularının paragrafları çok uzun oluyor, bu da önceden çok fazla zamanı iyi kullanma denemesi yapanlara avantaj sağlıyor. İnşallah istediğiniz puanlar gelir, sorular kolaydı diyorsanız...
zor değildi, zamanım olsaydı varya süper olacaktı da ama işte sürem yetmedi...ya ben hiç paragraf yapmıyordum, kitap deseniz yeni başladım daha, yani ondan türkçede oyalandım :07:
Açık Öğretim Lisesi sınavlarının oturum başı bol keseden 3 saat olmasının etkisi var mı? Süregelen rehavet bu sınavda negatif yansıdı diyebilir misiniz? Sınavın %40'ında süre bitti demiş keza bir kullanıcı.

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 15 Mar 2015, 20:36

herkese geçmiş olsun inşallah sonuçlar çok güzeldir :26: :26:
Kredi:193
Dönem:8
<3mezun<3 :tipik:

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 15 Mar 2015, 20:37

arkadaşlar ben tıp için hangi sınavlara girmeliyim :26:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 15 Mar 2015, 22:41

ilhandemir yazdı:
Köylü Kızı yazdı:
Açık Öğretim Lisesi sınavlarının oturum başı bol keseden 3 saat olmasının etkisi var mı? Süregelen rehavet bu sınavda negatif yansıdı diyebilir misiniz? Sınavın %40'ında süre bitti demiş keza bir kullanıcı.
Öğrenci başta AÖL sınavlarıyla ÖSYM sınavlarını bir tutup sınava girmemeli zaten. Sonuçta AÖL sınavları eleyici sınavlar olmadığı için daha rahat ve zaman da bol, sorular da çok uzun cümleli değil. Üniversite sınavlarına hazırlanırken, bilgi sahibi olmanın yanı sıra, çalışmalarda süreli sınavlar yapıp zamanı kullanmayı öğrenmeli adaylar.
tebessümm yazdı:arkadaşlar ben tıp için hangi sınavlara girmeliyim :26:
Tıp alımlarında puan türü MF (Matematik-Fen). Bu puan türü için LYS-1 ve LYS-2 sınavlarına girmen gerekiyor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 15 Mar 2015, 23:13

Tıp alımlarında puan türü MF (Matematik-Fen). Bu puan türü için LYS-1 ve LYS-2 sınavlarına girmen gerekiyor...[/quote]
teşekkür ederim :gul:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 15 Mar 2015, 23:22

ilhandemir yazdı:
Köylü Kızı yazdı:
aol sınavlarında süre sıkntım yok çünkü ilk yarım saate çıkıyorum ve zor değil, buda zor değil ama paragraflar uzundu ve okuyana kadar zaman geçti, ben ilk kez YGSye girmeme rağmen hiç stres olmadım hatta çok rahattım yani ama türkçe işi bozdu malesef yoksa hepsi kolaydı, süre sıkıntısı olmayaydı valla iyi geçerdi bu sınav

Profiterol
Acemi

Mesaj gönderen Profiterol » 15 Mar 2015, 23:30

Bana yardımcı olabilecek biri var mı?Ben de bu sene ilk defa girdim bu sınava.

Ama maalesef süre yetmediği için Matematik ten tahminen 20 soruyu boş bıraktım.Ayrıca Fen den hiç soru çözemedim 3 tane filan çözdüm gerisini boş bıraktım süre yüzünden.

Türkçe ve Sosyali tam çözdüm .Sizce 180 puanı bu şekilde aşabilme şansım var mı?

Bildiğim kadarı ile bu barajı aşmak için galiba sadece Türkce ve Sosyal bilimlerin sorularını cevaplamak yetiyormuş bu doğru mu?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 15 Mar 2015, 23:31

tebessümm yazdı:herkese geçmiş olsun inşallah sonuçlar çok güzeldir :26: :26:
Sağol tatlım :29: İnşallah canım, sonuçlar İnşallah iyidir ama ben gene seneye girecem, bu bana ders oldu; zamanımı değerlendiremedim ben ona üzülüyorum yoksa sorular kolaydı
ben Antremanlarla Matematik'e başladım bile gelecek yıl YGS için, babam 'çalışmaya devam' dedi bende şimdiden başladım

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 15 Mar 2015, 23:34

Profiterol yazdı:Bana yardımcı olabilecek biri var mı?Ben de bu sene ilk defa girdim bu sınava.

Ama maalesef süre yetmediği için Matematik ten tahminen 20 soruyu boş bıraktım.Ayrıca Fen den hiç soru çözemedim 3 tane filan çözdüm gerisini boş bıraktım süre yüzünden.

Türkçe ve Sosyali tam çözdüm .Sizce 180 puanı bu şekilde aşabilme şansım var mı?

Bildiğim kadarı ile bu barajı aşmak için galiba sadece Türkce ve Sosyal bilimlerin sorularını cevaplamak yetiyormuş bu doğru mu?
eğer netleriniz tahmini olarak 50'nin üzerinde ise barajı geçmişsinizdir, ama standart sapma denen şey ya düşürebilir puanlarınızı ya da yükseltebilir hiç belli olmaz ama barajı geçmişsinizdir ki yaptığınız soruların çoğundan eminseniz...!

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 15 Mar 2015, 23:47

Köylü Kızı yazdı:
Sağol tatlım :29: İnşallah canım, sonuçlar İnşallah iyidir ama ben gene seneye girecem, bu bana ders oldu; zamanımı değerlendiremedim ben ona üzülüyorum yoksa sorular kolaydı
ben Antremanlarla Matematik'e başladım bile gelecek yıl YGS için, babam 'çalışmaya devam' dedi bende şimdiden başladım
kolay gelsin canım bende seneye gireceğim çok heyecanlıyım :09: :09:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 15 Mar 2015, 23:49

tebessümm yazdı:
Köylü Kızı yazdı:
kolay gelsin canım bende seneye gireceğim çok heyecanlıyım :09: :09:
hadi o zaman ikimize de başarılar, heyecan yapma, ben hiç heyecan yapmadım aksine çok rahattım valla, şimdiden antremanlarla matematik yap çok faydalı olur, ben başladım bile...

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön