#MursiYalnızDeğildir

Dünya'dan ve Türkiye'den en son haberler...
Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

#MursiYalnızDeğildir

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 23 May 2015, 22:35

Mursi için verilen idam kararı tüm Dünyada tepkilere yol açtı..açmalı da böyle bişeye izin veremeyiz...http://www.sondakika.com/muhammed-mursi/

Darbecilere büyük öfke
Muhammed Mursi, 17 İhvan yöneticisi ve Karadavi'nin de aralarında bulunduğu 106 kişi hakkında idam cezasının verilmesi '#MursiYalnızDeğildir' etiketi adı altında da protesto edildi. Cunta mahkemesinin verdiği kararın eleştirildiği tweetlerden bazıları şe şekilde;
Zulüm ebedi olamaz. Kötülük mutlaka hüsrana uğrayacaktır ..!
İdam kararı verildi ama Mursi yalnız değildir "Şüphesiz Allah sabredenlerle beraberdir"
Zulmün olduğu yerde isyan haktır hakkın olduğu yerde zafer muhakkaktır, zafer islamın ve müslümanlarındır
Müslümanlardan kimisi idamı destekliyor kimisi de sesini çıkarmıyorsa ümmet için büyük fırtına yakın demektir...
=alıntıdır...

Bende tepkiliym buna sonuna kadar da karşıyım... Hem halk oylamasıyla seçtiler şimdide idam edilecek bu nasıl adalet, bu nasıl insanlık...
Allah'ım sen böye insanlara akıl, fikir ver, hangi devirde yaşıyoruz yaa..
Bu idam kararından dönmeleri için yapılan tepkiler yeterli mi bilmiyorum ama sonuna kadar Mursi'nin yanındayız ve bu idam kararına sonuna kadar karşı çıkacağız.....

Resim

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: #MursiYalnızDeğildir

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 23 May 2015, 22:58

Allah büyük, elbet hak yerini bulacaktır ama İnşallah geç olmaz

....(https://www.youtube.com/watch?v=unYDjh5yOEo)....

la tahzen
Doktor

Mesaj gönderen la tahzen » 24 May 2015, 16:53

Köylü Kızı yazdı:Allah büyük, elbet hak yerini bulacaktır ama İnşallah geç olmaz

İdam kararı hangi gerekçeyle alındı?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 24 May 2015, 18:13

la tahzen yazdı:
Köylü Kızı yazdı:Allah büyük, elbet hak yerini bulacaktır ama İnşallah geç olmaz

İdam kararı hangi gerekçeyle alındı?
http://www.aljazeera.com.tr/haber/mursiye-idam-karari

biliryum
Acemi

Mesaj gönderen biliryum » 25 May 2015, 23:41

mursile ilgili ölen eşle 6 saat boyunca cinsel ilişki serbest diyen kişi olduğu doğrumu ? eğer böyle bir şey varsa mursi yi savunmamı bekleme bu sapıklık

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 25 May 2015, 23:45

biliryum yazdı:mursile ilgili ölen eşle 6 saat boyunca cinsel ilişki serbest diyen kişi olduğu doğrumu ? eğer böyle bir şey varsa mursi yi savunmamı bekleme bu sapıklık
İfitra imiş, öyle diyorlar...http://www.uludagsozluk.com/k/%C3%B6len ... ras%C4%B1/

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 26 May 2015, 10:13

Mursiyi boşverin kendinize bakın.
Sonunda hepimiz ölürüz

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 26 May 2015, 11:00

Bırakalım şu Araplarla uğraşmayı . Arap kralı ölür anında cenazesine gidilir , Başkanı asılır yanındayız denir bilmem ne . Aynı keza Filisitin içinde böyle düşünüyorum . Filistinli çocuklar ölmesin , kola almayın bilmem ne haykırılıyor yardımlar bilmem neler ama Ermeni soykırımını ilk kabul edenlerden biri onlar . Olmamış bir soykırımı kabul ediyorlar . Nerede bizim onlara gösterdiğimiz saygı , sevgi , yardımlar bumu karşılığı ?
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 26 May 2015, 12:00

Bende bir Arap'ım. ama arap olduğum için değil, İnsan olduğum için onları destekliyorum onların yanındayım, çünkü haksız yere idam edilecek 100den fazla kişi var ve haksız yere olmasada bu bir katliam sonuçta kimse kimse için ölüm emri veremez, Ölüm sadece Allah'ın emridir. Ve ben ''İdam'' cezasının olmasına da karşıyım, iyikide bizim ülkemizde yok. Olmayacakta İnşallah...
Onlardan karşılık beklemek için değilde Allah rızası için yardım etsek olmaz mı?

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 26 May 2015, 12:55

Hanımefendi siz nereden biliyorsunuz onların suçsuz olduğunu ? Haber yayın organları bu tarz durumlarda objektifliğini çıkarları uğruna bir kenara bırakıp yandaş olarak bakıyor . Ölüm emrini bende savunmuyorum ama Arap dünyasını bu kadar benimsememiz'den sıkıldım . Bir yanda sınır'da Türkmen kardeşlerimiz IŞİD tarafından katlediliyor , bir tarafta Uygur Türkleri Asyalılar tarafından katlediliyor sesini çıkaran yok ! Ama Arap kralı ölünce jetle cenazeye gidilir , Mısır'da Rabia öldü mitinglerde şovlar yapılır , Mürsi asılmasın diye yaygara çıkarılır , Suriye için Esad rejimi Esad rejimi . Biraz'da aslımıza sahip çıkalım Araplar canda bizim aslımız ülkemizin aslı patlıcan mı ?
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 26 May 2015, 13:04

Dersatatürk yazdı:Hanımefendi siz nereden biliyorsunuz onların suçsuz olduğunu ? Haber yayın organları bu tarz durumlarda objektifliğini çıkarları uğruna bir kenara bırakıp yandaş olarak bakıyor . Ölüm emrini bende savunmuyorum ama Arap dünyasını bu kadar benimsememiz'den sıkıldım . Bir yanda sınır'da Türkmen kardeşlerimiz IŞİD tarafından katlediliyor , bir tarafta Uygur Türkleri Asyalılar tarafından katlediliyor sesini çıkaran yok ! Ama Arap kralı ölünce jetle cenazeye gidilir , Mısır'da Rabia öldü mitinglerde şovlar yapılır , Mürsi asılmasın diye yaygara çıkarılır , Suriye için Esad rejimi Esad rejimi . Biraz'da aslımıza sahip çıkalım Araplar canda bizim aslımız ülkemizin aslı patlıcan mı ?
Beyefendi ben arapları savunmuyorum, yanlış anladınız beni, ben diyorumki idam ne olursa olsun kimseye uygulanamaz, ben ona karşıyım ve Mursi ile beraberindekiler suçlu olsun veya olmasın idam cezasını kimse hakketmez ve kimse de bu kararı koyamaz...! Ben Mursi için üzülüyorum benim üzülmem ona bir faydası olmayacak onu da biliyorum ama Mursi halk tarafından seçilmiş bir Cumhurbaşkanı onun hakkındaki haberlerin ne kadar doğru olduğunu bilemeyiz ama Allah herşeyi görüyor.

Ben haberlerden onu tanıdığım kadarıyla yinede Mursi'nin yanında olacağım.. Ve böyle bir kararın kaldırılması içnde dua edeceğim.....

Zafux

Mesaj gönderen Zafux » 26 May 2015, 17:28

şu doğan medyasıyla hukümetin arasını açan adam bu muymuş

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 26 May 2015, 21:24

Dersatatürk yazdı:Bırakalım şu Araplarla uğraşmayı . Arap kralı ölür anında cenazesine gidilir , Başkanı asılır yanındayız denir bilmem ne . Aynı keza Filisitin içinde böyle düşünüyorum . Filistinli çocuklar ölmesin , kola almayın bilmem ne haykırılıyor yardımlar bilmem neler ama Ermeni soykırımını ilk kabul edenlerden biri onlar . Olmamış bir soykırımı kabul ediyorlar . Nerede bizim onlara gösterdiğimiz saygı , sevgi , yardımlar bumu karşılığı ?
Karşılığı Allah' tan bekliyoruz ayrıca ihanet eden de yok. Kimin hangi milletten olduğu bizi ilgilendirmez. Birinin bir sorunu varsa ilgileniriz.
[-- I am AFK --]

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 26 May 2015, 21:53

Dersatatürk yazdı:Hanımefendi siz nereden biliyorsunuz onların suçsuz olduğunu ? Haber yayın organları bu tarz durumlarda objektifliğini çıkarları uğruna bir kenara bırakıp yandaş olarak bakıyor . Ölüm emrini bende savunmuyorum ama Arap dünyasını bu kadar benimsememiz'den sıkıldım . Bir yanda sınır'da Türkmen kardeşlerimiz IŞİD tarafından katlediliyor , bir tarafta Uygur Türkleri Asyalılar tarafından katlediliyor sesini çıkaran yok ! Ama Arap kralı ölünce jetle cenazeye gidilir , Mısır'da Rabia öldü mitinglerde şovlar yapılır , Mürsi asılmasın diye yaygara çıkarılır , Suriye için Esad rejimi Esad rejimi . Biraz'da aslımıza sahip çıkalım Araplar canda bizim aslımız ülkemizin aslı patlıcan mı ?
Hatice ile bu saydıklarının ilgisi ne? Mesela sen de müslümanım diyorsun ben de müslümanım diyorum sen de Türksün ben de Türküm ama seninle düşüncelerimiz farklı. Sen kemalistsin ben kemalist miyim? İnsanların böyle yargılaman doğru değil. Arapla ilgilen biri ya da birileri kötülük yaptı diye diğer Araplarla ilgilenenlere de kötü diyemezsin. Ayrıca Doğu Türkistan' la da ilgileniyoruz biz deli miyiz? Hepimiz Adem' in (aleyhisselam) çocuklarıyız.
[-- I am AFK --]

ilhandemir
Acemi

Mesaj gönderen ilhandemir » 26 May 2015, 21:54

lan mursi

“Genel ve Güncel Konular, Son Dakika Haberlerleri” sayfasına dön