#MursiYalnızDeğildir

Dünya'dan ve Türkiye'den en son haberler...
Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Re: #MursiYalnızDeğildir

Mesaj gönderen rüfeyde » 26 May 2015, 23:13

Ne kadar bencil ve saygısızsınız.Gençliğimiz böyleyse vay halimize..
Dersatatürk sana hiç yakıştıramadım resmen ırkçılık yapmışsın çağdaşlık bu mu çok sevdiğin ve laf söyletmedigin Atatürk yaşasaydı bunu mu yapardı ?
Zamanında Türk olan Adnan Menderes şimdi ise Arap olan Mursi..
Zalimler için yaşasın cehennem !!

Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 27 May 2015, 00:43

İmzasında ''Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir.'' yazan birine ırkçı diyorsunuz .
Kusura bakmayın verdiğim örneklerin hala arkasındayım , Türklerin çektiği acıları , ölümleri bu kadar ekranlara taşımıyoruz ve ya burada olduğu gibi forumlara .
Ama konu Arap dünyasına geldi mi nedense birden ağlamalar , üzülmeler , yardımlar ... Sınır'da ki Türkmen kardeşlerimiz bizden silah istedi , asker değil silah ! Biz kendimizi savunuruz ama silahımız yok dediler . Bir tane devlet adamı çıkıp açıklama yapmadı . Aynı keza yine sınırdaki köylerde Alevi ve Kürt kardeşlerimizde ölüyor bu şekilde . Toplasanız kaç Mursi ve kafilesi eder bunlar acaba merak duyuyorum . He ben şimdi ırkçı mıyım ? Bu ırkçılıksa ben canı gönülden ırkçıyım . Ki ben Mürsi ölsün istemiyorum umarım idam edilmez . Yalnızca söylemek istediğim şey Rabia'ya , Mürsi'ye , Filistin'e , Süriye'ye gösterilen duyarlılığı diğer insanlara'da gösterilsin . Irkı ne olursa olsun yanı başımızda olanlara gösterilmiyor ama gidip Arap dünyasına gösteriliyor . Irkçılığı ben mi yapıyorum hala anlamış değilim . :) Neyse yanlışım varsa özür dilerim ... Sınava çok az kaldı fazla giremeyeceğim . Herkese kolay gelsin başarılar ...
Rüfeyde hanım son anda gördüm yazınızı neden Atatürk'ü karıştırdınız anlamadım , ben hiç bir Türk büyüğüne laf kondurtmam bunu söylemek isterim . Ve Atatürk olsaydı emin olun ki bu sınırda ki olaylar yaşanmazdı elbette ki oda Mursinin ölümünü istemez di tekrar söylüyorum bende böyle bir şey olsun istemiyorum. Allah yardımcısı olsun ...
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 27 May 2015, 13:52

Dersatatürk yazdı:İmzasında ''Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir.'' yazan birine ırkçı diyorsunuz .
Kusura bakmayın verdiğim örneklerin hala arkasındayım , Türklerin çektiği acıları , ölümleri bu kadar ekranlara taşımıyoruz ve ya burada olduğu gibi forumlara .
Ama konu Arap dünyasına geldi mi nedense birden ağlamalar , üzülmeler , yardımlar ... Sınır'da ki Türkmen kardeşlerimiz bizden silah istedi , asker değil silah ! Biz kendimizi savunuruz ama silahımız yok dediler . Bir tane devlet adamı çıkıp açıklama yapmadı . Aynı keza yine sınırdaki köylerde Alevi ve Kürt kardeşlerimizde ölüyor bu şekilde . Toplasanız kaç Mursi ve kafilesi eder bunlar acaba merak duyuyorum . He ben şimdi ırkçı mıyım ? Bu ırkçılıksa ben canı gönülden ırkçıyım . Ki ben Mürsi ölsün istemiyorum umarım idam edilmez . Yalnızca söylemek istediğim şey Rabia'ya , Mürsi'ye , Filistin'e , Süriye'ye gösterilen duyarlılığı diğer insanlara'da gösterilsin . Irkı ne olursa olsun yanı başımızda olanlara gösterilmiyor ama gidip Arap dünyasına gösteriliyor . Irkçılığı ben mi yapıyorum hala anlamış değilim . :) Neyse yanlışım varsa özür dilerim ... Sınava çok az kaldı fazla giremeyeceğim . Herkese kolay gelsin başarılar ...
Rüfeyde hanım son anda gördüm yazınızı neden Atatürk'ü karıştırdınız anlamadım , ben hiç bir Türk büyüğüne laf kondurtmam bunu söylemek isterim . Ve Atatürk olsaydı emin olun ki bu sınırda ki olaylar yaşanmazdı elbette ki oda Mursinin ölümünü istemez di tekrar söylüyorum bende böyle bir şey olsun istemiyorum. Allah yardımcısı olsun ...
Rüfeyde Atatürk' e bir laf söylemiyor zaten niçin hiçbir Türk büyüğüne laf kondurtmam diyorsun ki. Laf atan mı var? Bir de bizim sadece Araplarla ilgilendiğimizi nereden çıkardın?
[-- I am AFK --]

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 27 May 2015, 18:21

Biz müslümanız. İslam bize dilini, dinini, ırkını sormadan mazlumun yanında olmamızı emrediyor. Mazlum Ateistte olsa yahudide olsa yanındayız. türk, kürt, arap banane. insan mı? mazlum mu? biz her zaman yanında oluruz. Allah rızası için bu yolda can bile veririz.

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 27 May 2015, 19:54

Dersatatürk ben laf yada karşılastırma yapmadım ki zaten soru sordum cevabını aldım düşünceni anlıyorum şimdi daha iyi anladım ilk baştaki yorumların biraz katıydı yine de senin fikrindir saygı duyarım ama eleştirisel düşünürsemde bunu derim. Dediğin bir bakıma tabiki dogru hak veriyorum kesinlikle ben tüm insanlara din dil ırk bakmaksızın dua ediyorum fakat sunuda demeliyim ki israil-filistin soz konusu olunca tabiki kahrolsun dedigim israildir yanında durdugumda filistin tabi bu bir örnek.Mursi'nin öne cıkması tamamen siyasal durumuna bağlı başka bir ayrıcalıgı yok haksızlıga ugrayan insanlardan.Şu dedigine canı gönülden katılıyorum sadece Mursi degil tüm haksızlıga ugrayanlar icin ses çıkarmalı ve elimizden geleni yapmalıyız :gozkırkma:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 28 May 2015, 14:56

rüfeyde yazdı:Dersatatürk ben laf yada karşılastırma yapmadım ki zaten soru sordum cevabını aldım düşünceni anlıyorum şimdi daha iyi anladım ilk baştaki yorumların biraz katıydı yine de senin fikrindir saygı duyarım ama eleştirisel düşünürsemde bunu derim. Dediğin bir bakıma tabiki dogru hak veriyorum kesinlikle ben tüm insanlara din dil ırk bakmaksızın dua ediyorum fakat sunuda demeliyim ki israil-filistin soz konusu olunca tabiki kahrolsun dedigim israildir yanında durdugumda filistin tabi bu bir örnek.Mursi'nin öne cıkması tamamen siyasal durumuna bağlı başka bir ayrıcalıgı yok haksızlıga ugrayan insanlardan.Şu dedigine canı gönülden katılıyorum sadece Mursi degil tüm haksızlıga ugrayanlar icin ses çıkarmalı ve elimizden geleni yapmalıyız :gozkırkma:
Diyorsun ya Filistin. Benim gözümde Filistin diye bir ülke yok. Zamanında sattın topraklarını sonra yok böyleymiş yok şöyleymiş yok onu öyle yaparsak bunu böyle yaparız felan filan. Geçecen o işleri. + He olan çocuklara oluyor o ayrı.
+
Kurtuluş savaşında bizi satan Filistin şimdi Osmanlı ahını çekiyor. Filistin de üzüleceğin kişi sadece çocuklar olsun derim.
+
Savunduğunuz diğer kişi olan Mursi İcraatları ;
- İktidara gelir gelmez kadınların denize girmesini yasaklamak,
- Kız çocuklarının 9 yaşında evlenebilmeleri için yasa çıkarmak,
- Eş öldükten sonra 8 saat daha ilişkiye girebilmek için Anayasa’ya madde koymak,
- Kadınların pazardan muz almalarını yasaklamak,
Ve
Mursi Mısır değil ABD vatandaşıdır.

Birisini savunuyorsanız elinizde sağlam deliller olmalı ki o kişiyi savunacaksın.
Sonunda hepimiz ölürüz

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 May 2015, 14:59

O sağlam delilleri nerden buluyorsun bizede söyle bizde bulalım dimi?
Filistinde sadece çocuklar için değil; tüm masum insanlar için üzülürüz biz...

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 28 May 2015, 15:02

Köylü Kızı yazdı:O sağlam delilleri nerden buluyorsun bizede söyle bizde bulalım dimi?
Mursi için saymış olduğum maddeler zamanında Mısır Devletinin onaylamış olduğu yasalar. Bunlara çok kolay ulaşabilirsin. Yaz Google Mursi yasaları zaten onaylanmış yasaları görüyorsun .
+
Filistin yüzünden kurtuluş savaşında ölenlere de iki dua et sevaptır. + Bu arada Filistin bile bile lades diyen ülke.
Sonunda hepimiz ölürüz

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 May 2015, 15:06

H1N1 yazdı:
Köylü Kızı yazdı:O sağlam delilleri nerden buluyorsun bizede söyle bizde bulalım dimi?
Mursi için saymış olduğum maddeler zamanında Mısır Devletinin onaylamış olduğu yasalar. Bunlara çok kolay ulaşabilirsin. Yaz Google Mursi yasaları zaten onaylanmış yasaları görüyorsun .
+
Filistin yüzünden kurtuluş savaşında ölenlere de iki dua et sevaptır. + Bu arada Filistin bile bile lades diyen ülke.
Bir İsrail'i savunmadığın kaldı yaa...

Mursi'nin yasalarının gerçek olduğunu nerden biliyorsun. Googleden baktığımızda sadece Mursi ve AKPye karşı olanlar bu haberleri doğruluyor

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 28 May 2015, 15:12

Köylü Kızı yazdı:
H1N1 yazdı:
+
Bir İsrail'i savunmadığın kaldı yaa...

Mursi'nin yasalarının gerçek olduğunu nerden biliyorsun. Googleden baktığımızda sadece Mursi ve AKPye karşı olanlar bu haberleri doğruluyor
Kendiniz ile çelişiyorsunuz. Ben her ölen insana üzülürüm felan diyorsunuz. Peki İsrail Hükümetinin Askerde olan kişileri Filistine soktukları zaman ölen İsrail askeri için de neden üzülmüyorsun ? Sonuçta devlet karar almış Asker uymuş. Neden ? Tekrar söylüyorum zamanında topraklarını satarsan yahudilere olacağı bu olur
+
Velhasıl Mursi olayı yalan diyelim. Neden yargılandığı süre zarfı boyunca iftira diye bir söylemde bulunmadı ?
Sonunda hepimiz ölürüz

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 May 2015, 15:14

Evet her masum, mazlum insan için üzülürüz. Bu mazlumlar Yahudiler bile olsa, ama neden bu konuyu İsraile çektin anlamadım Tolga....

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 28 May 2015, 15:15

Köylü Kızı yazdı:Evet her masum, mazlum insan için üzülürüz. Bu Yahudiler bile olsa, ama neden bu konuyu İsraile çektin anlamadım Tolga....
Ben konuyu israile çekmedim. Filistin lafı çekti rüfeyde yorumunda ona istinaden ben cevap verdim. Sonra sen konuyu oralara götürdün.
Sonunda hepimiz ölürüz

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 May 2015, 15:18

H1N1 yazdı:
Köylü Kızı yazdı:Evet her masum, mazlum insan için üzülürüz. Bu mazlumlar Yahudiler bile olsa, ama neden bu konuyu İsraile çektin anlamadım Tolga....
Ben konuyu israile çekmedim. Filistin lafı çekti rüfeyde yorumunda ona istinaden ben cevap verdim. Sonra sen konuyu oralara götürdün.
Ben konuyu oraya götürmedim; ben sadece ''sağlam dellileri nerden buluyorsun biz sadece çocklar için değil tüm mazlumlar için üzülürüz'' dedim..

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 28 May 2015, 15:20

Köylü Kızı yazdı:
H1N1 yazdı:
Köylü Kızı yazdı:Evet her masum, mazlum insan için üzülürüz. Bu mazlumlar Yahudiler bile olsa, ama neden bu konuyu İsraile çektin anlamadım Tolga....
Ben konuyu oraya götürmedim; ben sadece ''sağlam dellileri nerden buluyorsun biz sadece çocklar için değil tüm mazlumlar için üzülürüz'' dedim..
O yorumun altına da
Dedin. Bende buna cevap verdim. Ne dediğini bilmiyormusun ne.
Sonunda hepimiz ölürüz

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 May 2015, 15:22

Evet, ben ne dediğimi gayet iyi biliyorum :43: Tolga...

“Genel ve Güncel Konular, Son Dakika Haberlerleri” sayfasına dön