OBP'ye 2.dönem sınav sonucu etki etmeyecek

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

OBP'ye 2.dönem sınav sonucu etki etmeyecek

Mesaj gönderen foundreform » 19 Haz 2015, 19:29

AÖL Facebook resmi hesabından,yeni bir paylaşımda bulundu.Alıntı yapıp burada paylaşmadan önce,bir madde dikkatimi çekti.

"Orta öğretim başarı puanına 2. dönemde girilen sınavların sonucu etki etmeyecektir.(2014-2015 eğitim öğretim yılı 1. ve daha önceki yıllara ait dönemlerin notları etki etmektedir.)"

Yani şu an ki diploma notumuz artacak olsa bile,maalesef OBP'ye etki etmeyecek. :|

Örneğin;Diploma notu sistemde 55 olarak görünen bir öğrencinin OBP'si 33 puandır.Ama bu öğrencinin 2.dönem sınavıyla diploma notu 60 a yükseldi diyelim o zaman OBP'si 36 puan olacak.Ama maalesef 2.dönem sınavı ve sonraki sınavların sonuçları,bu sene üniversite tercihlerinde etki etmeyecek. Örnekte verdiğim gibi,diploma notunuz bu dönem 60 oldu diyelim ama maalesef bir önceki dönem(1.dönem) diploma notunuz 55 olduğu için o puan üzerinden hesaplanacak...

Diğer maddeler;

2015 YILINDA ÖSYM (YGS) YE BAŞVURU YAPAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN :

1-Öğrencilerimizin orta öğretim başarı puanları(diploma notu ) ÖSYM tarafından AÖL bilgi yönetim sisteminden doğrudan çekilmektedir.
2-AÖL de diploma notu başarılı derslerin ortalamasından oluşmaktadır. (Öğrenci AÖL e bir liseden tasdikname alarak kayıt yaptırmışsa tasdiknamede getirdiği notlarda diploma notuna etki etmektedir )
3-ÖSYM ye başvuran öğrencilerimizin bilgilerinde güncellenme veya hata olması halinde gerekli düzeltmeler AÖL müdürlüğünce yapılmıştır.
4-Orta öğretim başarı puanına 2. dönemde girilen sınavların sonucu etki etmeyecektir.(2014-2015 eğitim öğretim yılı 1. ve daha önceki yıllara ait dönemlerin notları etki etmektedir.)
5-Öğrenci mezun olmasa bile ÖSYM ye başvuran öğrencilerin tamamı için orta öğretim başarı puanı oluşmaktadır.
6-Aşağıda (ekte ) verilen ÖSYM duyurusu ile ilgili halk eğitimi merkezlerinin yapacağı bir işlem olmadığından herhangi bir yere başvurulmasına gerek yoktur. İlgili linklerden bilgilerinizi kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.

(Resmi AÖL Facebook hesabından alıntıdır.)

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

nebneb42

Re: OBP'ye 2.dönem sınav sonucu etki etmeyecek

Mesaj gönderen nebneb42 » 19 Haz 2015, 22:29

bişeyler yapmak zorundayız cidden ben böyle bi haksızlık görmedim imkanı olan Allah rızası için ösym yi arasın bişey yapsın.

nebneb42

Mesaj gönderen nebneb42 » 19 Haz 2015, 22:31

4446796 numarası ya deliricem ya

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 19 Haz 2015, 23:36

nebneb42 yazdı:bişeyler yapmak zorundayız cidden ben böyle bi haksızlık görmedim imkanı olan Allah rızası için ösym yi arasın bişey yapsın.
Kusura bakma arkadaşım ama yapacak bişey yok malesef... ÖSYM bizi dikkate almaz bile... :26:

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 20 Haz 2015, 01:57

Şu an örgün eğitimlerde eğitim öğretim bitti.Diploma notu ve OBP hesaplandı.Karneler ve diplomalar hazırlandı ve dağıtıldı...Maalesef açık lise de örgün liseye ayak uydurmak zorunda,örgün lise ile aynı harekette bulunmak zorunda...Bu durumda telefon açsak veya mail atsak,bir çözüm getireceğini zannetmiyorum.Çünkü bunların hesabını Ösym yapmıştır ve böyle uygun görmüştür. :? Aöl yaptığı duyuruda gerekli resmi yazışmaları yaptığını ve üniversiteye kayıtlarda,mağduriyetin söz konusu olmayacağını söylüyor.Tabi 2. ve 3. dönemin de sınav sonuçları OBP ye etki etseydi çok güzel olacaktı... :(

jakıray

Mesaj gönderen jakıray » 22 Haz 2015, 21:24

Mayıs sınavları önceden açıklanma ihtimali varmış lys sonuçlarından önce açıklanırsa yansıyabilir mi :/ böyle abuk bir sistem görmedim.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 23 Haz 2015, 00:39

jakıray yazdı:Mayıs sınavları önceden açıklanma ihtimali varmış lys sonuçlarından önce açıklanırsa yansıyabilir mi :/ böyle abuk bir sistem görmedim.
AÖL duyurusunda 2. dönem sınavları ve diğer sınavların sonuçlarının Ygs-Lys ye etki etmeyeceğini söyledi.Erken açıklansa bile etki etmez...

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön