YGS'ye Sıfırdan Başlamak

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
eliifkorkmazz
Çırak

YGS'ye Sıfırdan Başlamak

Mesaj gönderen eliifkorkmazz » 31 Mar 2016, 12:46

Merhaba arkadaşlar
en erken 2018 ygs sınavına girebiliyorum matematik temelim daha doğrusu tüm derslerde temelim 0
antrenmanlarla mat 1-2 kitabı var elimde ama anlatım çok gevşek geldiği için konulara odaklanamıyorum ve kullanılan cümleler çok canımı sıktığı için kitabı fırlatıp attım.
hem aöl sınavlarına hem de ygsye şimdiden çalışmak istiyorum temelimi geliştirip iyi de bi puan almak istiyorum yapmam gerekenler kitap tavsiyeleri vs. hakkında bilgi almak için size danışmak istedim önerileriniz nelerdir? şimdiden teşekkürler :39:

alagash

Re: YGS'ye Sıfırdan Başlamak

Mesaj gönderen alagash » 31 Mar 2016, 12:51

Youtube'de "Tonguç Akademi", "Şenol Hoca", "Hocalara Geldik" diye arama yaparsan, anlamadığın matematik konularını izleyebilirsin. Fakat temelin sıfır ise, ortaokul matematik kitabı alıp işlem sırası, denklem, açı, kümeler gibi en temel konuları bitirmende fayda var.

Kullanıcı avatarı
eliifkorkmazz
Çırak

Mesaj gönderen eliifkorkmazz » 31 Mar 2016, 12:54

alagash yazdı:Youtube'de "Tonguç Akademi", "Şenol Hoca", "Hocalara Geldik" diye arama yaparsan, anlamadığın matematik konularını izleyebilirsin. Fakat temelin sıfır ise, ortaokul matematik kitabı alıp işlem sırası, denklem, açı, kümeler gibi en temel konuları bitirmende fayda var.
çok teşekkürler başka önerileri olan olursa çook sevinirim :38:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 31 Mar 2016, 12:59

Antrenmanları fırlatmayın yaa, onlar sayesinde matematikte çok iyim, çok iyi anlıyorum, hatta şuan gidip özel ders bile verebilirim. O derece yani.
Tabi ders videolarıda çok faydalı, bide düzenli olarak çalışın ve bol bol soru çözün.
Sadece matematik değil, geometri, Fizik içinde antrenmanlar alın.
Antrenmanlarında konu anlatım videoları var, anlamadığınız konu olursa izlemenizi tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
eliifkorkmazz
Çırak

Mesaj gönderen eliifkorkmazz » 31 Mar 2016, 13:04

Köylü Kızı yazdı:Antrenmanları fırlatmayın yaa, onlar sayesinde matematikte çok iyim, çok iyi anlıyorum, hatta şuan gidip özel ders bile verebilirim. O derece yani.
Tabi ders videolarıda çok faydalı, bide düzenli olarak çalışın ve bol bol soru çözün.
Sadece matematik değil, geometri, Fizik içinde antrenmanlar alın.
Antrenmanlarında konu anlatım videoları var, anlamadığınız konu olursa izlemenizi tavsiye ederim.
çok teşekkürler ama anlatım biçimi çok can sıkıcı alaycı biraz soğudum o kitaptan ders mi anlatıyor dalga mı geçiyor anlamadım ama yine de sağolun :)

Kullanıcı avatarı
eliifkorkmazz
Çırak

Mesaj gönderen eliifkorkmazz » 04 Nis 2016, 14:59

BKD Yayinlari YGS KOLAY MATEMATİK kitabini aldim su anlik iyi gidiyor tavsiye ederim antrenmanlarla matematikten sonra iyi geldi :ok:

estell
Acemi

Mesaj gönderen estell » 28 May 2016, 03:18

eliifkorkmazz yazdı:BKD Yayinlari YGS KOLAY MATEMATİK kitabini aldim su anlik iyi gidiyor tavsiye ederim antrenmanlarla matematikten sonra iyi geldi :ok:
Aynı Durumu Yaşıyoruz Benimde Aklım Başıma Yeni Geldi ve 3 Gündür Sıkı Çalışıyorum Temelim Sıfır 2017 lgs lys ve Aynı Zamanda Açık Liseye Çalışıyorum Şuan Kredim 79 Full Her Sınavdan 30 Kredi Alırsam 2017 Son Dönemi Liseyi Bitiriyorum Lgs İçin Gittim Temelden Yani 4. Sınıftan 8. Sınıfa Kadar Temel Matematik Kitaplarını Aldım Ortaokul Matematik Temelini Anladığım Zaman Çok Sıkı Bir Matematik Geo.Fizik.Kimya Derslerine Çalışmaya Başlıyacam 2017 ye Kadar Başarısız olursam 2018 Lgs Kadar Full Çalışacam :) 24 Saatin 6 Saati Uyku - 3.5 Saati Yemekler Dinlenmeler vs.vs.vs. 4.5 Saati İngilizce -- 3 Saat Açık Lise -- 7 Saatini Lgs - Lys Olmak Üzere Böldüm

Kullanıcı avatarı
eliifkorkmazz
Çırak

Mesaj gönderen eliifkorkmazz » 31 May 2016, 13:17

estell yazdı:
eliifkorkmazz yazdı:BKD Yayinlari YGS KOLAY MATEMATİK kitabini aldim su anlik iyi gidiyor tavsiye ederim antrenmanlarla matematikten sonra iyi geldi :ok:
Aynı Durumu Yaşıyoruz Benimde Aklım Başıma Yeni Geldi ve 3 Gündür Sıkı Çalışıyorum Temelim Sıfır 2017 lgs lys ve Aynı Zamanda Açık Liseye Çalışıyorum Şuan Kredim 79 Full Her Sınavdan 30 Kredi Alırsam 2017 Son Dönemi Liseyi Bitiriyorum Lgs İçin Gittim Temelden Yani 4. Sınıftan 8. Sınıfa Kadar Temel Matematik Kitaplarını Aldım Ortaokul Matematik Temelini Anladığım Zaman Çok Sıkı Bir Matematik Geo.Fizik.Kimya Derslerine Çalışmaya Başlıyacam 2017 ye Kadar Başarısız olursam 2018 Lgs Kadar Full Çalışacam :) 24 Saatin 6 Saati Uyku - 3.5 Saati Yemekler Dinlenmeler vs.vs.vs. 4.5 Saati İngilizce -- 3 Saat Açık Lise -- 7 Saatini Lgs - Lys Olmak Üzere Böldüm
program cok güzel tabi evde olunca :12: çalışınca sıkıntı maalesef :43:

Kullanıcı avatarı
jass
Doktor

Mesaj gönderen jass » 01 Haz 2016, 18:15

eliifkorkmazz yazdı:Merhaba arkadaşlar
en erken 2018 ygs sınavına girebiliyorum matematik temelim daha doğrusu tüm derslerde temelim 0
antrenmanlarla mat 1-2 kitabı var elimde ama anlatım çok gevşek geldiği için konulara odaklanamıyorum ve kullanılan cümleler çok canımı sıktığı için kitabı fırlatıp attım.
hem aöl sınavlarına hem de ygsye şimdiden çalışmak istiyorum temelimi geliştirip iyi de bi puan almak istiyorum yapmam gerekenler kitap tavsiyeleri vs. hakkında bilgi almak için size danışmak istedim önerileriniz nelerdir? şimdiden teşekkürler :39:

sanırım açık lisenin ortalarındasınız sistem tamamen degişiyormuş :sinsi: ygs ve lys sınavları yılda 1 kere degilde birkaçkez yapılacakmış sebebide aslında sıcak para girişi ama başka türlü açıklıyorlar belli olmaz burası türkiye neyin ne zaman olacagı hiç belli olmuyor.

Kullanıcı avatarı
eliifkorkmazz
Çırak

Mesaj gönderen eliifkorkmazz » 02 Haz 2016, 11:40

jass yazdı:

sanırım açık lisenin ortalarındasınız sistem tamamen degişiyormuş :sinsi: ygs ve lys sınavları yılda 1 kere degilde birkaçkez yapılacakmış sebebide aslında sıcak para girişi ama başka türlü açıklıyorlar belli olmaz burası türkiye neyin ne zaman olacagı hiç belli olmuyor.
ciddi misiniz?? bu bilgiye nerden ulaşabilirim?

Givens

Mesaj gönderen Givens » 08 Haz 2016, 18:57

eliifkorkmazz yazdı:
jass yazdı:

ciddi misiniz?? bu bilgiye nerden ulaşabilirim?
http://www.osym2016.com/node/450

Yukarıdaki linkte açıklamalar bulunuyor bu konu ile ilgili ama sanırım onlar da tam emin değil, çelişkili bazı ifadeler yer alıyor. Önceki dönemlerden kalma (Ygs-lys) kişilerle ilgili olarak bir şey söylenmemiş.

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön