DERSLERİMİ DAHA ÖNCEDEN SEÇTİM AMA NEDEN BU YAZI ÇIKIYOR?

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
bartun2006

DERSLERİMİ DAHA ÖNCEDEN SEÇTİM AMA NEDEN BU YAZI ÇIKIYOR?

Mesaj gönderen bartun2006 » 26 Eyl 2016, 20:50

Merhaba, Cumartesi günü derslerimi seçtim alınan derslerden de kontrol ettim derslerim kaydedilmiş fakat bugün yeniden ders kayıtları açılmış, bunun bende çıkmasının nedeni nedir? Resim

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Re: DERSLERİMİ DAHA ÖNCEDEN SEÇTİM AMA NEDEN BU YAZI ÇIKIYOR?

Mesaj gönderen missguard » 26 Eyl 2016, 21:17

Ben sadece h nüz ders seçimi açılmayanların oldu sanıyorum bende ders seçimi yaptığım halde böyle oldu yarın devam ederse hem i arayıp size de haber veririm.
Aol duyuru da 29 eylülde kayıt yenileme ve yeni kayıt tekrar yapılacak yazmış anlamadım birşey.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 26 Eyl 2016, 22:11

Bir yanlışlık olmuş,2016-1 alınan dersler listesine bakın bi belki dersleriniz kaydedilmiştir.
Böyle şeylerin aöl de yaşanması çok normal ,alt yapı yok ilk önce personelleri eğitimli olarak iş başı yaptır ondan sonra bak :?
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

ress32

Mesaj gönderen ress32 » 26 Eyl 2016, 23:37

ben dersleri seçmeyi unuttum kaçırdım :23:
sistem kendi kendine otomatik seçmesi lazım değil mi 2016-1 e bakıyorum seçilen ders yok

ress32

Mesaj gönderen ress32 » 26 Eyl 2016, 23:58

aöl sitesinde ek sınavlar 25-27 eylül arasında başvuru yapılacağından yeni kayıt ve kayıt yenileme 29 eylül de tekrar yapılacaktır diyo
bunu anlamadım nedir bu tam olarak
ben eylül 2016 ta yeni kayıt ile aöle kayıt oldum 35 lirayıda verdim benim açımdan kayıt yenilemem lazım mı yoksa o ek sınava başvuranlar için mi?
normalde aslında 2016 ocak 7 ve 8 eylüldeki sınavdan sonra kayıt yenileme yapıcam değil mi

leny151180
Acemi

Mesaj gönderen leny151180 » 27 Eyl 2016, 01:53

Dostum. Sol menüden Ders Bilgileri(Alınan) -> Dönem Dersleri -> Dönem Seçiniz bölümünden 2016-1 tıkla. Bak bakim seçtiğin dersler orada mı? Eğer oradaysa sorun yok. Derslerini çalışmaya başla. Bu ders seçme buttonu yenilemeyi kaçıranlar ve ders seçimini yapamayanlar için. Biz önceden yaptık işlerimizi. :)
Bu sene ve geçen sene AOL yönetimi gerçekten saçma sapan işler yaptığını düşünüyorum. Sınav tarihlerinin sürekli değişmesi, sıkışık olması, ek sınavlara kredi şartlarının koyulması bu sene de daha iş takvimini bile yayınlamadılar. Gerçekten bir sürü kişiyi mağdur ettiler son 2 yıl. Umarım bu sene böyle olmaz.

TaNaka

Mesaj gönderen TaNaka » 28 Eyl 2016, 16:56

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ben anlamadım arkadaş! 3. gündür ders seçme sekmesi açılsın diye bekliyorum, bugün dersler kendiliğinden seçilmiş! gitmiş birde en kazık dersleri seçmiş. Ben şimdi kime ne diyim? Bu açık öğretim çalışanlarına burdan sevgi ve saygılarımı sunuyorum!!

Kullanıcı avatarı
dreamm58
Çırak

Mesaj gönderen dreamm58 » 28 Eyl 2016, 19:23

TaNaka yazdı:Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ben anlamadım arkadaş! 3. gündür ders seçme sekmesi açılsın diye bekliyorum, bugün dersler kendiliğinden seçilmiş! gitmiş birde en kazık dersleri seçmiş. Ben şimdi kime ne diyim? Bu açık öğretim çalışanlarına burdan sevgi ve saygılarımı sunuyorum!!
ders seçme işlemi 30 eylule kadar herkese acık yenıeden sece bılırsınız ıkı gununuz var tam yanı kımseye kızmaya gerek yok

TaNaka

Mesaj gönderen TaNaka » 29 Eyl 2016, 11:41

dreamm58 yazdı:
TaNaka yazdı:Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ben anlamadım arkadaş! 3. gündür ders seçme sekmesi açılsın diye bekliyorum, bugün dersler kendiliğinden seçilmiş! gitmiş birde en kazık dersleri seçmiş. Ben şimdi kime ne diyim? Bu açık öğretim çalışanlarına burdan sevgi ve saygılarımı sunuyorum!!
ders seçme işlemi 30 eylule kadar herkese acık yenıeden sece bılırsınız ıkı gununuz var tam yanı kımseye kızmaya gerek yok

Dostum sen en son ne zaman AOL sayfasnı ziyaret ettin? Duyurular kısmına biraz bakarsın neden isyan ettiğimi anlarsın.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 30 Eyl 2016, 09:32

Yahu ek sınavlarlar var belki o yüzden bekleyin pazartesiden sonra belki açılır

gülihan

Mesaj gönderen gülihan » 30 Eyl 2016, 11:51

26.08 ilk defa kayıt yaptırdım o gündem beri on kayıt yazıyor hiç bişe yapamıyorum 147 aradım kayıdınız ankarada yapıldı gidin halk eğitime açsın dediler hemen gitim bu ikinci gidişim adam ne dese iyi 147 yalan söylüyo bunu ben acamam koca birim yalanmı söylüyor dedim evet uyduruyolar diyor ya bir eğitim kurumu bu kadar saçma sapan olabilir derslerimi secemedim bakLım ne olucak ocakda sınav aralıkda aktif olur herhalde hesabım neymiş benim gibi 1000 kişi varmış ya ozanan ders seçimini niye hemen kapatıyosunuz yada onden ders secen gidicek kitabını alıcak sonra bizede kitap kalmadı derler

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön